36 MENINGEN brieven cor de jonge Pasen Orionis Thermphos Pesten Voedselbank Inhuldiging Hypotheek Halle Knokke(n) Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Paasviering alleen in kerk met priester: ik kon niet geloven dat bisschop Jan Liesen de Paasvie ring alleen in de kerk met een priester wil houden. Diakens en pastorale werkers en werksters worden aan de kant gezet. Wie de communie wenst te ontvangen dient eerst te biechten. Volgens se cretaris Frans Vermeulen is het een storm in een glas water en hij wil het ook niet de klok terug draaien noemen, maar toch... Als Bisschop Liesen dit wil doorzet ten, dan gaan we echt 50 jaar te rug in de tijd. We mogen al blij zijn dat er pastorale werkers zijn en die verzorgen de diensten keu rig. Het wordt tijd dat de kerk met zijn tijd meegaat. Laat pries ters huwen en laat vrouwen toe tot het priesterlijk ambt. Zo niet, dan vrees ik dat we over enkele ja ren alleen nog kunnen en moeten biechten in Breda en daar de Paas wake kunnen bijwonen. Rudi Thomas Kievitstraat 19, Hulst Dat werklozen niet willen wer ken hoor ik al 60 jaar. Die kreten komen van rechtse lieden die dit kabinet gekozen hebben. Zijn het niet de 1\irken of Marokkanen, zijn het de werklozen die het moeten bekopen. De benaming werkgever en werknemer zegt dat niemand werk heeft maar werk moet krijgen van een gever. Aan gezien ze nooit werk 'geven' als het geen winst opbrengt voor hun kapitaal zijn nu 600.000 mensen werkloos. Geen werkge ver mag minder dan het mini mum loon betalen. Een werkloze heeft recht op WW en daarna op bijstand. Bijstand zit ver onder het minimum. Werk is werk, ge lijk door wie het gedaan wordt. Als uitkeringsgerechtigden be staand werk moeten doen ont duikt men de minimumloonwet. Iedere werkende mag blij zijn dat er WW en bijstand is. Als werklo zen bereid zijn om andermans werk te doen voor 50 procent min der loon, stonden er 600.000 an deren op straat. Hans Gericke Singel 65, Westdorpe Het provinciebestuur maakt zich hard om de opruimkosten van het lichtradioactieve afval te ver halen op de curatoren. 'De belas tingbetaler mag niet opdraaien voor de kosten' roept de provin cie. Terugkieke is hen vreemd. Om Hoechst te lokken werden, milieutechnisch kleine broekjes aangetrokken door de toenmalige overheden. Toen de fabriek draai de, en teveel schadelijke stoffen uitbraakte, stond de provincie niet voortdurend achter de belas tingbetaler om de milieuwetge ving te handhaven. Toestemming werd verkregen om uitgefilterd af val van Hoechst/Thermphos on der een stukje plastic, op het ter rein van het havenschap, aan de België weg Oost, te deponeren. Nu trekt men een grote broek aan om de fabriek te saneren met vreemd geld. Echter: ter verkrij ging van goedkoop verhardings materiaal hebben overheden mil joenen tonnen lichtvervuild radio actief materiaal in de vorm van fosforslakken van Thermphos ge kocht en verspreid. Moeten deze slakken verwijderd worden door de overheid/vervuiler namens de belastingbetaler? J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Wet moet pesten terugdringen; wat een kul. We leven in een we reldwijde competitieve 'samen'le- ving waarin de materieel sterk- sten het merendeel van ons over heersen. Het hele systeem is geba seerd op de ander naar beneden te trappen om zelf verder te ko men. Kijk maar naar politiek, be drijfsleven' en de daarin verwe ven wereldwijde machtsstrijd om grondstoffen (olie). Overal 'pes ten' we de ander kapot ten bate van eigen gewin. En dan moeten wij, met onze smerige voorbeel den, onze (eigen kinderen) nieuw komers op deze wereld een rad voor ogen houden door zo lief voor elkaar te moeten zijn? Ik denk dat we 'dienen' te begin nen waar het het hardst nodig is; bij onszelf. Eindelijk eens begin nen tot 'samen'werken en -leven. Die kinderen volgen ons wel, kin deren die opgroeien in een stabie le gezinssituatie staan meestal ook stabieler in het leven. Goed voorbeeld doet goed volgen. 'Sa men' behalen we de grootste winst! Ad Wisse Verrijn Stuartweg 28, Goes Als je op een en dezelfde dag leest dat zoveel kinderen in Zeeland in armoede opgroeien, de toeloop op de voedselbank verdubbelt en Ge deputeerde Staten vindt dat topsa larissen van gesubsidieerde instel lingen niet gekort hoeven te wor den, dan rijst de vraag hoe het staat met de niet-gesubsidieerde provinciale instellingen en bedrij ven. En de vraag hoe GS tot een dergelijk standpunt komt Het ver weer dat we zelf dit GS-bestuur gekozen hebben, klopt niet. De sa menstelling van de macht geeft namelijk een schokkend ander beeld dan de uitslag van de twee voorafgaande provinciale verkie zingen in 2007 en 2011. En dat roept dan weer de vraag op of gesjoemel met stemmen na eer lijk verlopen verkiezingen ook niet veroordeeld dient te worden als verkiezingsfraude. Misschien moet er in 2015 toezicht komen van buitenaf. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Inhuldiging kost miljoenen staat als kop op de voorpagina van de krant van woensdag. Wordt het niet hoog tijd dat de Oranjes zelf ook een steen(tje) aan hun eigen feestje bijdragen. Ons konings huis is één van de rijkste families ter wereld waarvan de leden ook nog eens een riant belastingvrij inkomen krijgen van de Neder landse Staat, betaald van belas tinggeld door Nederlandse bur gers opgebracht. En dat in een tijd dat er overal op bezuinigd moet worden. Het moet toch voor een minister van Financiën, die inter nationaal miljarden-vorderingen oplegt, een peulenschilletje zijn om dit per wet of wetswijziging te regelen? Desalniettemin, 'Leve de Koning en Koningin'. Joop Herlé Keetenstraat 9, Lewedorp Hypotheekadviseurs moeten weer eens een opleiding gaan vol gen als ze niet 1,2,3 aan de consu ment uit kunnen leggen wat dit voor hypotheek is. Na wat ik op het nieuws gehoord heb, kan ik als leek zijnde zelfs uitleggen wat de Blokhypotheek is. Het zijn en blijven snelle jongens die geen waarde hechten aan een goed ad vies, alleen hun advies, en zo snel mogelijk de bemiddelingsprovisie incasseren, blijft het belangrijk ste. Is toch een interessante hypo theek, zeker voor de starters, maar ook om de verkoop van wo ningen weer te herstellen. Ad Veen Poolster 152, Oostburg Ik las dat De Halle voor 600.000 euro gaat uitbreiden om alle acti viteiten van Aan Z daarin te con centreren voor de kern Axel. Er is geen enkele beleidsonderbou- wing, blijkt niet uit de krant. Als voormalig hoofd Financiën heb ik er voor doorgeleerd hoe dat zit, de volgorde moet zijn: a. Eerst beleid formuleren waar de 'problemen' zitten. Dan de pijnpunten analyse ren, als die er al zijn. Dat moet eerst aan de raad voorgesteld wor den met een oplossing. Niet eerst stenen en dan zien we wel. b. Dan de oplossing zoeken voor de pijnpunten, c. Dan pas bezien wat de financiële gevolgen zijn. De raad beslist dan of er voldoende belastingverhoging gerechtvaar digd is om de investering in De Halle te honoreren, d. De zeker heid bestaat dat door deze optie er willens en wetens de verant woorde financiële exploitatie van het Gregoriuscentrum de nek om wordt gedraaid, e. Dit is geen ge paste oplossing om De Halle via een 'drietrapsraket' (drie-pet ten-functie, Aan Z, De Halle, Wet houder) onmerkbaar riante extra financiële exploitatie te garande ren. f. De tijd dat B en W het voor touw namen voor ingrijpende ver anderingen is voorbij. In de laat ste wijziging (Begroting/Verantwoording) is duidelijk bepaald dat de raad pri mair staat voor de initiëring van nieuw beleid. Rudi van Acker Kanaalkade 90, Axe Met stijgende verbazing en ver ontwaardiging heb ik het artikel gelezen over de politiecommissa ris uit Knokke. Die doet deze inci denten af alsof het niets te beteke nen heeft. Terwijl dit soort inci denten schering en inslag zouden zijn in Knokke. Onzin? Mis schien, maar waar rook is, is vuur. De pers mag hier vooral niet 'te dramatisch' over doen. Nee, na tuurlijk niet. Heel graag wil men dit soort zaken in de doofpot stop pen om het imago van de bad plaats niet te schaden. Frigobox toeristen zijn in Knokke niet wel kom, maar relschoppers wordt blijkbaar de hand boven het hoofd gehouden. Al met al vond ik de reactie van de commissaris beledigend en kwetsend voor de slachtoffers en hun ouders. Knokke doet tegen woordig zijn/haar naam eer aan, als werkwoord! Jacqueline Stellemans Zwinstraat 20, Retranchement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 110