Financiering nieuw ziekenhuis niet rond Niet meer terug in cel m Open avond 28 BEVELANDEN en THOLEN Paasvuur Zoomvliet College Deeltijdwonen gebonden aan huiseigenaar OPLICHTER Tot vier jaar cel veroordeelde oplichter uit Goes laat spoor van ellende achter bij slachtoffers 4 april 2013 Afcliei Zilverhond Goudsmid Singel 44 Vlissingen Vraagprijs 169.000,- k.k. KAMPERLAND kamperland - Traditioneel wordt zondag, eerste paasdag, op Noord-Beveland een groot paas vuur ontstoken. Dat gebeurt om 20.00 uur door dominee Fini van Zoelen, die Kamperland binnen kort verruilt voor de gemeente te Steenderen en Bronkhorst, aan de Sint Felixweg in Kamperland. Zeer ruim appartement, gelegen op een steenworp van het centrum en de Boulevard. Er zijn maar liefst vier slaapkamers, grote zitkamer, eetkamer en fraaie keuken en sanitair. Balkon over de volle breedte. Zolder met nog veel moge lijkheden. vlissingen - De financiering van het nieuwe ziekenhuis in de Mortie- re bij Middelburg is nog niet rond. Bestuursvoorzitter Huybert van Eek van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) kan ook geen zekerheid geven dat die rond komt, zei hij vrijdag. Het ziekenhuis is in onderhande ling met private financiers. Van Eek hoopt dat hij voor de zomer met hen een overeenkomst kan sluiten. Hij heeft maximaal 55 mil joen nodig om de nieuwbouw te kunnen realiseren. Als de financie ring niet lukt, vertrekt het ADRZ hoe dan ook uit Vlissingen en wordt geprobeerd zo veel moge lijk functies in Goes bij elkaar te brengen. Blijven in Vlissingen is volgens hem geen optie omdat het gebouw aan de Koudekerkse- weg 'echt op is'. Het opknappen is volgens hem onbetaalbaar. Ove rigens is er in Goes ook geen geld om bij te bouwen. Vooralsnog gaat de voorzitter er wel vanuit dat er verhuisd wordt naar de Mortiere. Begin volgend jaar hoopt hij dat de eerste paal gesla gen kan worden. breda - De eigenaar van een hef truckverhuurbedrijf uit 's-Graven- polder hoeft ook van de rechtbank in Breda niet meer terug naar de gevangenis. Hij stal de heftruck terug die hij aan een bedrijf in Roosendaal had verhuurd, omdat die de rekenin gen niet betaalde. Daarbij werd ook gevochten. De rechtbank leg de hem en zijn zoon, die ook in het bedrijf werkt en mee was naar Roosendaal, 13 dagen gevan genisstraf op. Die tijd hebben de twee echter in juli 2011, net na het incident, al vastgezeten. De twee zijn veroor deeld voor het stelen van hun ei gen spullen terwijl een ander het recht op gebruik had en voor mis handeling. Nadat de onbetaalde rekeningen zich maar opstapelden en er een schuld van 3500 euro was, ging de 58-jarige man met zijn zoon en een potige medewerker verhaal halen. Daarbij kwam het tot een gevecht met de huurder waarbij de verhuurder beet en de zoon met een koevoet sloeg. De advo caat van de mannen pleitte nog dat geen sprake kon zijn van dief stal, omdat het hun eigen hef truck was. De rechtbank ging daarin niet mee, omdat het recht op het gebruik van de heftruck bij de huurder lag. De eigenaar van het verhuurbe drijfhad tijdens de zitting al aan gegeven in hoger beroep te gaan tegen elke veroordeling. Veersegat 20 Fraaie en luxe vrijstaande recreatie villa met vrij staande garage op een perceel van 530m2. Vraagprijs 269.000,- k.k. SCHULTING 'Woede gaat niet snel over door Rob Paardekam Acht jaar lang wist een verzekerings agent uit Goes zijn klanten op te lich ten. Hij verduisterde 750.000 euro en liet een spoor van persoonlijk leed achter. Zelf leidde hij een luxe leven met du re vakanties en een bovenmodaal huis in het Goese Meer. De mees te slachtoffers waren compleet verbijsterd toen het bedrog uit kwam. „Hij was zo aardig." Het is 25 februari 2011 als een vrouwelijke klant van de Goese- naar contact zoekt met verzeke ringsmaatschappij Aegon. Ze meldt dat ze de afkoopbedragen van twee levensverzekeringen nog steeds niet heeft ontvangen, terwijl ze daar, via haar tussenper soon, wel een verzoek toe had in gediend. Uit de administratie van Aegon blijkt echter dat de bedra gen twee maanden eerder al op de rekening van de tussenper soon zijn gestort. De aangifte die de verbijsterde vrouw vervolgens doet bij de politie vormt het be gin van een grootschalig onder zoek naar de verzekeringsagent uit Goes. Na een paar maanden onderzoek wordt hij opgepakt en doorzoekt de politie zijn woning aan de Sluisplaat in Goes. Voor de frauderende tussenper soon is de arrestatie op dat mo ment waarschijnlijk geen verras sing meer. In de periode ervoor heeft hij zijn bedrog al aan ten minste één klant opgebiecht. „Hij belde me nota bene op m'n werk", vertelt dit slachtoffer. „Ik zei nog tegen hem: er is zeker wel iets heel ergs aan de hand dat je me hier belt? Dat klopt, zei hij, ik heb de zaak besodemieterd. Waar om hij het opbiechtte, weet ik ei genlijk nog steeds niet. Misschien dacht hij nog schoon schip te kun nen maken. Toen ik die dag thuis kwam, lag er een brief van Aegon op de mat waarin melding werd gemaakt van het bedrog." De aangehouden verzekerings agent doet bij de politie weinig moeite meer om zijn bedrog te verdoezelen. Al op de dag van zijn arrestatie geeft hij volgens Justitie toe dat hij veel klanten voor grote bedragen heeft opgelicht. Hij verklaart dat op verschillende manieren te hebben gedaan. Zo stak hij de premies, die mensen via hem betaalden voor allerlei verzekeringen, in eigen zak. Andere klanten liet hij stortingen doen in een valse spaardepots. Ook zegde hij in naam van zijn klanten allerlei polissen op. De af- koopwaarde stak hij in zijn eigen zak. Op de vraag waarom hij dit alle maal doet, antwoordt de man dat hij, toen het minder ging met zijn www.schulting-partners.nl onderneming, de schijn van suc ces wilde ophouden voor zijn vrouw en kinderen. „Door te doen alsof er niets aan de hand was, moest ik natuurlijk ook ge woon vakanties plannen en uitga ven blijven doen voor verbouwin gen", verklaart hij. De vele ton nen die hij achterover drukt, gaan volgens Justitie niet alleen op aan vakanties en dure verbouwingen. Er worden ook een caravan, elek trische fietsen, een televisie en een lease auto's mee betaald. Om dit allemaal mogelijk te ma ken, leidt de de man verzekeraar Aegon om de tuin met vervalste adreswijzigingen. Hij verandert de adressen van zijn klanten in zijn eigen adres, waardoor alle post bij hem terecht komt. Zo ook de akkoordverklaringen voor het opzeggen van polissen. Die voor ziet hij van een valse handteke ning, waarna hij de afkoopbedra gen doodleuk op zijn eigen reke ning laat bijschrijven. Hij benadeelt zelfs een vrouw die eind jaren '90 nog voor hem heeft gewerkt. Als de politie haar met het bedrog confronteert, gelooft ze het eerst niet. „Bij anderen mis schien, maar niet bij mij", zegt ze. „Daar kennen we elkaar te goed voor." De waarheid blijkt anders te zijn. Ze gaat voor 13.500 euro het schip in. Een andere gedupeerde zegt dat hij er nog relatief goed vanaf is ge komen Hij werd voor ongeveer 20.000 euro opgelicht, maar het grootste deel van dat bedrag is door Aegon vergoed. „Ik ben niet echt boos meer", stelt de man. „Maar als je in de veronderstelling bent dat je een mooi bedrag hebt gespaard voor je oude dag en er blijkt ineens niks meer te zijn, wissenkerke - Tweede woningen in de Noord-Bevelandse dorpen mogen maar een deel van het jaar bewoond worden. Ze mogen niet aan derden verhuurd worden voor vakanties. De vergunning om een huis niet permanent te be wonen is verbonden aan de huis eigenaar en kan niet verhandeld worden met het huis. Dat heeft de raad Noord-Beveland donder dag besloten. De maatregel moet de woningmarkt helpen en voor komen dat dorpen met permanen te leegstand kampen. De SGP had moeite met het feit dat het lastig controleren is of deeltijdwonen geen recreatief wonen wordt. „Ik kan mensen niet verplichten elk weekeinde in hun Noord-Beve landse huis te zitten en ik kan het ook niet verbieden om slechts drie weken per jaar hier te zijn", erkende wethouder Van der Maas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104