Dorpsomroeper brult leukste dorp' wakker Riviercruise RIJN MOEZEL KRAS .NL ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Wafelactie Harmonie Paasdienst 't Verlaet Paasmorgendienst Metal Night The Lane Japoezzziea in Porgy Optreden in De Pit VRIJDAG 29 MAART 2013 Verslaggever-geluidsman Lex Uiting toont de oorkonde dat Groede door radioluisteraars van GIEL is uitverkoren tot 'leukste dorp van Zeeland'. Dorpsomroeper Herman Bakker declameert direct - op een tijdstip dat de hanen net beginnen te kraaien - de glorie van de Hroe. foto Vara door René Hoonhorst GROEDE - Dat ze in het leukste dorp van Zeeland wonen, wisten de Groedenaren natuurlijk al lang. Maar dat ook zoveel anderen zoda nig de lof van Groede zingen, dat het dorp gisteren tot 'leukste van Zeeland' werd gekroond, was re den voor een feestje. Groede kreeg de eretitel van de luisteraars van het 3FM-radiopro- gramma GIEL!, waarin Giel Bee- len dit jaar elke maand op zoek gaat naar het leukste dorp in alle twaalf provincies. Cameraman Ja cob de Vries en geluidsman-ver slaggever Lex Uiting vinden Groe de echt leuk, laten ze zonder enig voorbehoud weten. Ook in het Limburgse Velden en het Gro ningse Bedum werd het duo en thousiast ontvangen, maar in Groede is het allemaal nog wat uitbundiger. De Sluise burgemeester Jacques Suurmond steekt de loftrompet over de saamhorigheid van de dorpsbewoners, die 'nog echt om elkaar geven', en plaatselijk sin- ger-songwriter Peter Quaak zingt een bluesy ode over zijn dorp. Maar dat Groede in Herman Bak ker een dorpsomroeper heeft, die om half zeven 's morgens de inwo ners wakker brult door luidkeels de uitverkiezing tot leukste dorp te declameren, vinden Uiting en De Vries fantastisch. „Een dorpsomroeper, die op de Markt declameert dat zijn dorp een prijs wint. Waar hoor je die nog?" Ondanks het vroege tijdstip zit ca fé De Drie Koningen om half ze ven behoorlijk vol. Uitbater Stijn Jordans trakteerde iedereen op gratis koffie en paptaartjes en schonk bier uit eigen brouwerij voor een euro. „Zo'n uitverkie zing is wel reden voor een trakta tie", lachte Jordans. Groede sleepte als dorp met dik duizend inwoners 4223 stemmen in de wacht. Kloosterzande kreeg als tweede 2440 stemmen, waar mee dat dorp een straatlengte voor lag op Ovezande, Wemeldin- ge en Bruinisse. Dat fans van Groede een ware campagne voer den, zal niet vreemd aan de uit slag zijn. Bij het binnenrijden van het dorp werden voorbijgangers opgeroepen hun stem uit te breng en en via Facebook 'en andere so ciale media 'ronselden' jongeren veel stemmen. Voorzitter Peter Overhaus van de dorpsvereniging van het leukste dorp is apetrots. Net als kroegbaas Jordans ver wacht hij dat Groede dit jaar extra kan profiteren van de titel. Voor een filmpje met een zoek tocht naar het mooiste meisje van Groede: www.giel.vara.nl 5-daagse riviercruise per MS Virginia*' '"sa'ta INCLUSIEF busreis 4 nachten cruise alle maaltijden aan boord m MS Virginia Supervoordelig naar Andernach, Cochem en Koblenz! Mei-maand cruise-maand! Cruise in de maand mei mee met het geliefde MS Virginia. Vanuit Keulen vaart het schip naar het wijnstadje Andernach, pittoresk Cochem en Koblenz. U kunt al mee vanaf slechts 329, inclusief 4 nachten cruise én alle maaltijden aan boord. En voor slechts 25 boekt u al een drankenpakket bij! Vertrek is alléén op 6 en 10 mei, dus reageer snel! MS Virginia***: dit comfortabele schip beschikt over o.a. een sfeervolle salon met bar, restaurant en een zonnedek. Mei 6-10 €329 Prijzen p.p. o.b.v. een 2-persoons(voordeel)hut. Zie www.kras.nl/91021 waarom zou je meer betalen S BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm ">rijzen zijn p.p. tenzii anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveririgskosten en C. OOSTBURG Muziekvereniging Harmonie Oostburg houdt zaterdag een grote wafelactie. De vers en am bachtelijk gebakken wafels worden huis aan huis verkocht voor vijf euro per zak (vijf olie bollen). Ze kunnen ook wor den afgehaald in het vereni gingsgebouw aan de Baljuw Veltersweg. Van de opbrengst wordt het gebouw opgeknapt. WESTDORPE In zorgcentrum 't Verlaet in Westdorpe wordt zaterdagmid dag een Paaskerkdienst gehou den. Voorganger is pastor Niek van Waterschoot Ook het rooms-katholiek Gemengd Koor werkt mee. Sinds de slui ting van de kerk bezoeken veel Westdorpenaren de wekelijkse dienst in 't Verlaet. De Paas dienst begint om 14.00 uur. OOSTBURG In een vrolijk versierde protestant se kerk aan het Kerkplein in Oost burg wordt zondag een Paasmor gendienst gehouden. Daaraan wordt meegewerkt door brass band Excelsior uit Cadzand en so lozanger Gijs Kamphuis uit het zelfde dorp. Ook is er een samen zang. Er staan tal van bekende paasliederen op het programma. De dienst begint om 10.00 uur. TERNEUZEN OOSTBURG In The Lane in de Nieuwstraat in Oostburg wordt zaterdag on der het motto Live in The Lane een Metalnight gehouden. Er wordt aan meegewerkt door twee Belgische formaties: De- human en Trauma Exposure. Die staan vanaf 22.00 uur op het podium. In The Lane zijn wekelijks live-optredens te zien. Info: www.the-lane.nl TERNEUZEN In Porgy&Bess in Terneuzen wordt vanavond een Japoezzziea gehouden, een open podium voor dichters en dichteressen. Ze wor den daarbij begeleid door de Bank roet Jazz Band van Wouter van Bemmel. De poëzie jazzavond begint om 21.00 uur. De VPRO maakt opnamen, die later op Ra dio 6 worden uitgezonden. De toe gang is gratis. Geppetto The Whales tre den zaterdag op in podium de Pit in de Korste Kerkstraat in Terneuzen. De groep brengt een mix van Americana en pop. Tickets kosten 7,50 euro in de voorverkoop en 10 euro aan de kassa. Het optreden begint om 21.00 uur. Voor meer informatie kijk op: www.podiuminterneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81