Zaterdag 8 juni 2013 Fiets mee tegen kanker www.deltaridefortheroses.nl Goeman rekent zich rijk Ga samen de strijd aan en schrijf nu in Ride for the Roses 34 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Patrijzen verkeert in degradatienood. De altijd beladen derby met Luctor'88 wordt een cruciaal duel. Pistorius mag reizen en wedstrijden lopen Rugbyers Tovaal zijn Elephants de baas De Voogd verkast naar Terneuzen Kramnik lost Aronian af als rivaal Carlsen Schaker Ducarmon behaalt IM-titel Puike prestatie van Jasmien de Koeyer ten behoeve van PRETORIA De van moord verdachte para lympisch kampioen Oscar Pis torius mag Zuid-Afrika verla ten en eventueel weer aan atle tiekwedstrijden meedoen. De rechter in Pretoria gaf'Blade Runner' donderdag zijn pas poort terug. Pistorius schoot op 14 februari zijn vriendin Reeva Steenkamp dood in zijn woning in Pretoria. De zesvou dig paralympisch kampioen en de eerste gehandicapte sporter die aan de Spelen meedeed, zag haar aan voor een inbreker. Justitie meent dat hij het foto model bewust neerschoot. GOES De rugbyers van het Goese To vaal versloegen in een inhaal wedstrijd met een gelegen heidsteam hekkensluiter Elep hants met 46-26. Bij Tovaal ont brak een aantal spelers vanwe ge de wintersport. Bij rust keken de Goesenaren nog tegen een 10-12-achter- stand aan. Alex Vlieland en Niels van Harn waren trefze ker in de eerste helft. Van Harn (2x), Marijn Riemens (2x), Ray Blackburn en Matthijs van Roemburg bezorgden de Beve- landse ploeg in de tweede helft een ruime zege. MIDDELBURG Lars de Voogd verkast aan het eind van het seizoen van VC Vlissingen naar Terneuzen. De voetballer speelde eerder voor Zaamslag en RBC Roosen daal. Na Liam O'Shea (AZW), Jozué Weever (Hoek) en Johna- than Weever (Vogelwaarde) is De Voogd de vierde nieuwe speler van Terneuzen. Bert den .Hamer (Kloetinge), Hasan Basagac, Can Kiran (bei den RIA W) vertrekken bij de zondag-tweedeklasser. Domini que Verlinde en Dennis de Kra ker zetten er een punt achter. LONDEN De Russische schaker Vladimir Kramnik is koploper Magnus Carlsen bij het kandidatentoer nooi in Londen tot op een half punt genaderd. De voormalig wereldkampioen versloeg Tei- mour Radjabov uit Azerbeidz jan, terwijl de Noor op remise bleef steken tegen Alexander Grisjoek. Carlsen leidt het klassement na elf speelrondes met 7,5 punt. De Armeen Levon Aro nian, tot donderdag de naaste belager van Carlsen met 6,5 punt, ging verrassend ten on der tegen de Rus Peter Svidler. MIDDELBURG Schaker Quinten Ducarmon (18) heeft de titel van interna tionaal meester (IM) gehaald. De Terneuzenaar bereikte die status in de laatste ronde van de Belgisch interclubcompeti- tie, waarin hij won namens de Koninklijke Gentse Schaak kring Ruy Lopez. Die zege vol stond voor de titel van interna tionaal meester, nadat hij eer der al IM-normen had behaald in Zaragoza en Sevilla. Ducar mon speelt ook competitie voor Kennemer Combinatie uit Haarlem, dat op het hoog ste landelijke niveau uitkomt. ROOSENDAAL De Zeeuwse junior internatio nals Jasmien de Koeyer en Jeanine Nieuwenhuis presteer den uitstekend tijdens de KNHS-CHIO Rotterdam Dres suur Cup in Roosendaal. De Koeyer uit Sint Jansteen eiste met de Floristan-nakomeling TC Take It Easy in manege Den Goubergh met 70,90 procent de zege voor zich op. Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke liep met de Ha- vidoff-zoon Hexagon's Baldac- ci met 69,32 procent naar de tweede plaats. Patrijzen heeft nog door Len Wolters 'S-heerenhoek - In de vierde klas se A van het zondagvoetbal staat morgen (zaterdag) een beladen wedstrijd op het programma. Pa trijzen werkt op eigen veld de in haalwedstrijd (aanvang 17.00 uur) tegen Luctor'88 af. Beide ploegen hebben nog genoeg om voor te strijden dit seizoen. Luctor'88 doet volop mee voor promotie naar de derde klasse, terwijl Patrij zen alle zeilen moet bijzetten om niet te degraderen naar de vijfde klasse. Maar dat zijn niet de enige rede nen waarom deze wedstrijd be langrijk is voor de twee Beveland- se ploegen. „Het is een echte der by", stelt Dries Dijkmans. De 33-jarige doelman en tevens aan voerder van Patrijzen speelt al zo'n acht jaar in het eerste elftal van de vereniging uit 's-Heeren- hoek. Hij weet als geen ander hoe be langrijk deze wedstrijd is. „Van Luctor'88 moeten we altijd win nen. Dat krijg je hier al vanaf de F-pupillen te horen. Het kost ons dan ook geen moeite om ons te motiveren voor deze wedstrijd. Er zijn twee wedstrijden waar we extra naartoe leven in een seizoen en dat zijn de twee duels met Luc tor'88. Helaas ging de heenwed strijd met 2-0 verloren, dus we hebben wat goed te maken." Dijkmans verwacht dat het bezoe kersaantal veel hoger zal liggen dan bij andere wedstrijden van de Patrijzen „Dat is eigenlijk altijd zo als we tegen Luctor'88 spelen. Zeker als het een beetje goed weer is. Toch neemt het gevoel rondom de derby de laatste jaren steeds meer af. Bij de jonge jon gens speelt dit duel veel minder dan bij de spelers van mijn gene ratie. Waar dat aan ligt, weet ik niet. Maar geloof me: iedereen wil deze wedstrijd winnen." Patrijzen beleeft een tegenvallend seizoen. Hans de Nooijer nam aan het begin van dit seizoen het trai nerschap over van Leen Verburg. Onder De Nooijers leiding wil het echter nog niet echt vlotten. De ploeg staat negende met maar zes punten voorsprong op hekken sluiter IJzendijke. Het gat met Hulsterloo, de ploeg die voor laatste staat, bedraagt drie pun ten. Volgens Dijkmans heeft De Nooijer geen schuld aan de tegen vallende resultaten. „Als we als collectief meer strijd hadden gele verd tot nu toe, hadden we denk ik meer punten gehad. Toch zit het ook allemaal een beetje tegen dit jaar. Al het hele seizoen mis sen we enkele bepalende spelers vanwege blessureleed", vertelt de goalie van Patrijzen. „Maar dat neemt niet weg dat we eigenlijk te laag staan op de ranglijst als je naar de kwaliteit van onze selec tie kijkt. Ons probleem is dat we moeilijk scoren en we laten het soms op beslissende momenten afweten." Een voorbeeld daarvan was de wedstrijd van twee weken gele den tegen nummer laatst IJzendij ke. Patrijzen verzuimde om de wedstrijd naar zich toe te trek ken, waarna de Zeeuws-Vlamin gen er in de slotminuten met de 2-1-zege vandoor gingen. „Zo'n nederlaag doet pijn", vertelt Dijkmans „Maar ik blijf altijd posi tief. Als aanvoerder heb je de taak om de sfeer in de groep goed te houden. En gelukkig lukt dat nog aardig. We hebben ook totaal nog geen reden om ons zorgen te ma ken. Er volgen nog zeven wedstrij den, maar het wordt wel tijd dat we de punten gaan pakken. Ik denk dat we er nog minimaal ne gen nodig hebben. En dat moet ze ker lukken als je bedenkt dat we nog tegen Clinge en Hulsterloo in samenwerking met PZC ride r@SES door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Yerseke-voetballer Mark Goeman valt de eer ten deel om de 'paastoto' van de PZC in te vullen. Tijdens het inhaalweekend wordt er door een aantal clubs za terdag en maandag gespeeld. Zelf komt Goeman met Yerseke in de derde klasse B één keer in ac tie. Zaterdag ontvangt zijn ploeg Seolto en Goeman voorspelt een zege voor 'Yese': „Om degradatie en nacompetitie te ontlopen zul len wij deze wedstrijd moeten winnen." In dezelfde klasse speelt MZC'11 tegen Krabbendijke. Dat wordt een gelijkspel, zo oordeelt Goeman. „Omdat dan elk van de ze ploegen twee punten laten lig gen, waardoor wij op ze in kun nen lopen." Op zaterdag ziet hij Hoek winnen bij RWH. Ook Kloetinge krijgt tegen XerxesDZB de volle winst. De Zeeuws-Vlaam se derby tussen Hulsterloo en IJ zendijke wordt een prooi voor de thuisploeg. „Het is de topper in de kelder van de vierde klasse A zondag. Hulsterloo speelt thuis, dus schaart het publiek zich ach ter de thuisploeg. Maar het zal er om spannen, want IJzendijke moet ook winnen om directe de gradatie te ontlopen." RWH - Hoek X Kloetinge - XerxesDZB X Terneuzense Boys - Oranje Wit X Heerjansdam - GPC Vlissingen X VCK-Arnemuiden X MZC'11 - Krabbendijke X Yerseke - Seolto X Baronie - GOES X Vlissingen - BW X Jong Ambon - HW'24 X Hulsterloo - IJzendijke X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74