Als Niki Terpstra een kans ziet, valt hij aan Weer winst zaalvoetballers SPORT 33 Jo-Annes de Bat trekt zich terug uit groep 1 De Bruijn wisselvallig naar eerste winst Tlirners blijven ver van podium Kerkhove strandt in de kwartfinale VRIJDAG 29 MAART 2013 Johnny Hoogerland vond troost in het slechte weer van de afgelopen weken. „Toen ik naar wedstrijden op tv keek, heb ik vaak genoeg bedacht dat ik blij moest zijn dat ik er niet tussenreed." foto Bas Czerwinski/ANP De Nederlandse zaalvoetbal lers hebben ook het tweede groepsduel om kwalificatie voor het EK 2014 gewonnen. In Rotterdam werd Georgië don derdag met 7-3 verslagen. Mo hammed Attaibi (drie keer), Yoshua St Juste (twee keer), Jeroen de Groot en Samir Mak- houkhi scoorden voor de for matie van bondscoach Marcel Loosveld. Nederland, dat woensdag al won van Wit-Rusland, strijdt zaterdag in het Rotterdamse Topsportcentrum met Tsjechië om de groepswinst en daar mee directe plaatsing voor het EK in Antwerpen. Ook de Tsje chen wonnen hun eerste twee duels. Vanwege een beter doel saldo volstaat een gelijkspel voor Oranje. Bij verlies kan Nederland zich in een later stadium alsnog plaatsen voor het EK. ROTTERDAM GOES Scheidsrechter Jo-Annes de Bat heeft bij de voetbalbond KNVB aangegeven dat hij niet meer in groep 1 actief wil zijn. Dat betekent dat de arbiter uit Goes geen wedstrijden in de top- en hoofdklasse zal fluiten. Zijn beslissing is ingegeven door een breed palet aan rede nen, zoals hij het zelf noemt. De werkwijze van de bond is bijvoorbeeld lastig verenigbaar met zijn werk als wethouder in Goes. Maar ook de combina tie van werk, gezin en naderen de gemeenteraadsverkiezingen speelt een rol. ZEVENBERGEN Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is de Masters, het offi ciële Nederlands kampioen schap, donderdag begonnen met een moeizame zege op Ruud Hölscher. De Bruijn moest het hebben van zijn se ries. Hij wisselde heel goede momenten af met mindere. In de vierde beurt kwam de Hul stenaar op stoot met een serie van acht, zes beurten later pak te hij uit met een serie van tien en later nog 's een van zeven. Vandaag speelt De Bruijn tegen Herman Slikker en Martien van der Spoel. Tennisster Lesley Kerkhove is donderdagavond in de kwartfi nale uitgeschakeld bij een toer nooi in het Franse Crois- sy-Beaubourg. De Zierikzeese verloor in drie sets van de Fran- ^aise Julie Coin, die ruim hon derd plaatsen hoger staat op de wereldranglijst. De setstanden waren 6-4 4-6 en 6-4. Kerkhove was door drie over winning in de kwalificatie doorgedrongen tot het hoofd toernooi. Daarin versloeg ze de Letse Marcinkevica en de als tweede geplaatste Oostenrijkse Meusburger. DOHA De turners Yuri van Gelder en Jeffrey Wammes zijn donder dag niet in de buurt van de me dailles gekomen bij de World Challenge Cup in Doha. Van Gelder werd zevende aan de ringen, Wammes behaalde de zelfde klassering op vloer. Wammes was volgens zijn coach Bram van Bokhoven op weg naar de winst in Doha tot hij zijn vijfde serie met een val afsloot. Anthony van Assche uit Sas van Gent liep een dag eerder kwalificatie op de onderdelen brug, vloer en voltige mis. CROISSY-BEAUBOURG door Ad Pertijs DE PANNE - Als Tom Boonen in ei gen land 'on tour' is, reist de gekte met hem mee. Ook in de Driedaag se van De Panne dromt het volk bij iedere start tezamen rond de team bus van Omega Pharma Quick Step. Mannen met verweerde kop pen, pronte madammen, kleine kin deren, allemaal willen ze een glimp zien van de man die zondag voor hen weer de Ronde van Vlaande ren moet gaan winnen. Vanachter de geblindeerde ramen van de bus, ziet Boonen's teamge noot Niki Terpstra (28) het dage lijkse tafereel met genoegen aan. „Ik doe er keihard aan mee", zegt hij over de gekte die Vlaanderen deze week in zijn greep heeft. „Na tuurlijk sta ik te kijken van wat er zich afspeelt rond onze bus, maar ik vind het ook gewoon mooi. Net als die mensen leef immers ook ik naar die koers toe. Dit is wat ze hier de heilige week noe men." De vraag of de dagelijkse opdrin gerige massa, hem af en toe ook niet angstig maakt, beantwoordt de Noord-Hollander met zijn be kende grijnslachje: „Ik laat eerst Tom uitstappen, daarna kan ik rustig mijn gang gaan. Eerlijk waar, zo werkt het. De mensen ko men toch allemaal voor hem." Veel favorieten laten de Driedaag se De Panne de laatste jaren links liggen. Ze rusten en herstellen lie ver in de week voor De Ronde. „Ik vind het juist fijn om bezig te blijven. Even de benen op span ning zetten", zegt Terpstra. „Juist in deze ploeg leeft iedereen wel zo naar de Ronde toe. Van de me caniciens, de renners tot de bege leiders. Ik snap dat andere ren ners liever rust hebben, maar de Niki Terpstra hectiek waarin wij nu zitten, mo tiveert me alleen maar voor zon dag." Over gekte gesproken, vorige week wist hij niet wat hij zag toen hij 's morgens thuis aan het ontbijt zat: „Ik dacht, verrek waar is mijn auto? Gejat dus. Dan sta je toch raar te kijken. Ik dacht dat het me niet veel zou doen, maar het geeft je een machteloos ge voel." De blitse BMW M3 is nog altijd niet teruggevonden. „Het was mijn droomauto. En die heb ben ze me afgepakt. Ik ben lang op zoek geweest naar die auto. Hij was niet nieuw (die kan ik niet be talen), maar sinds november had ik hem eindelijk. Ik was er blij mee." Zijn droomauto mag dan weg zijn, zijn droomkoersen staan voor de deur. „De Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix dat vind ik twee pracht wedstrijden. Ze zijn zwaar en ze zijn een uit puttingsslag. Ik houd van een koers waarin veel dingen kunnen gebeuren." De Driedaagse van De Panne sloot hij af met de derde plaats. „Balen alleen van die boni ficatieseconden. Anders ben ik ge woon tweede. Het belangrijkste is dat ik met een beter gevoel uit de ze ronde kom, dan dat ik er in ge komen ben. Na de E3 Prijs in Ha- relbeke twijfelde ik toch een beet je. Je hebt pech en denkt dan wel even terug te komen. Verdorie, waar ligt dat aan, denk je dan. Niet aan mijn conditie weet ik nu. Die is goed." Met Boonen en Sylvain Chavanel, donderdag winnaar in De Panne, moet Terpstra zondag de torenho ge favorieten als een collectief te lijf gaan. Teambaas Patrick Lefeve- re vraagt hem vriendelijk niet te veel met zijn krachten te smijten. „Want zo is hij als hij goed is." Terpstra hoort het lachend aan. „Ik heb nog nooit een koers ge wonnen door te wachten. Geloof me, als ik zondag de kans zie, val ik aan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73