HET LEUKSTE UITJE DAT JE lyOG NOOIT HEBT GEDAAN! 'Ik heb helemaal niets gemerkt' Voorjaarspecial BEVELANDEN en THOLEN 25 2E PAASDAG >3"" Ineens was Kloetinge wereldnieuws: vanuit de oude commandobunker zouden internetcriminelen actief zijn. 66 De bunker staat niet in Kroningsmok inDOORSKYDIVE.com Jeremiasse Nederland, ze kunnen ons niets maken 5 indoor skydivesessies p.p. tijdens daluren Van éüBr voor €100,- p.p. Uw droomhuis vindt u bij: VRIJDAG 29 MAART 2013 WWW.INDOORSKYDIVE.COM 1 APML 2013 0£ FIBTSBNMA www.defietsenmakker.nl Troelstraweg 364.Vliss.ngen Geopend van 10.00 tot 17.00 uur www.fietspiezier.nl Van der Spiegelstraat 54. Goes ^plndvan 10.00 to, 1700 uu, uit de bunker' door Nadia Berkelder KLOETINGE - Sven Olaf Kamphuis werd woensdag door de New York Times uit bed gebeld. „Die hebben me geciteerd en vervol gens heeft de halve pers 'copy-pas- te' gedaan." Kloetinge was wereld nieuws. Kamphuis is woordvoerder van Cyberbunker uit Kloetinge, maar het bedrijf heeft volgens hem niets te maken met wat inmid dels 'de grootste cyberaanval ooit' wordt genoemd. Of toch? „Ik ben ook woordvoerder van Stophaus, een internationale groep internet gebruikers, en wij voeren die aan vallen wél uit" En dan nog: Cyberbunker ope reert volgens Kamphuis helemaal niet vanuit Kloetinge: de voorma lige commandobunker waari'n het bedrijf zat, is inmiddels verhuurd aan Bunkerinfra, en dat doet aan digitale data-opslag. „Cyberbun ker I, zoals wij die bunker noe men, heeft een heel ander soort klanten. Daar gebeurt niets met internet", zegt Kamphuis. „Cyber bunker zelf werkt vanuit het bui tenland." Wat de actiegroep Stophaus doet? „We sturen data met een afzend adres dat niet van ons is. We vra gen iets op dat groter is dan de vraag die we stellen; er komt dus veel meer dataverkeer terug. En dat wordt niet verstuurd naar de aanvrager - wij - maar naar Spam- haus." Met als gevolg dat het be drijf in moeilijkheden komt. In Stophaus zou inmiddels wereld wijd een groot aantal ontevreden internetgebruikers verenigd zijn. Doelwit van de aanval is Spam- haus, een bedrijf dat e-mailadres- sen op een zwarte lijst zet, een blacklist. Volgens Kamphuis zijn ze daar veel te fanatiek in: ze zet ten meteen alles wat afkomstig is van de provider die de verdachte mail doorgeeft op de zwarte lijst. Sven Olaf Kamphuis Ook Cyberbunker belandde daar op. „En dat vinden onze klanten niet leuk." Die klanten, dat zijn interneton dernemers die onder meer vanuit Rusland opereren (in 'alles behal ve kinderporno en terrorisme'). „Spamhaus heeft de neiging om Russische en Chinese internetpro- viders op de zwarte lijst te zetten. Onder het mom: het zijn Russen en ze doen iets met creditcards, dus het zal wel fraude zijn. Eigen lijk bepaalt Spamhaus dus wie er op het internet mag en wie niet." En dat is censuur, vindt Kamp huis. Hij vindt het onacceptabel dat een bedrijf bepaalt wie toe gang heef tot internet. „Daar heb ben we in Nederland de Opta voor. Wij strijden voor een vrij in ternet. Destructie van Spamhaus staat op onze agenda." Het Openbaar Ministerie heeft aangekondigd onderzoek te doen naar de cyberaanval. Daar is Kamphuis niet van onder de in druk. „Ze mogen het proberen. Niemand van ons is in Nederland en we opereren ook vanuit het buitenland. Bovendien: die bun ker staat op extra-territoriaal ge bied, dat is niet eens Nederlands grondgebied. Ze kunnen ons niets maken." Die suggestie wordt door een woordvoerster van de gemeente Goes als volslagen onzin betiteld: „De bunker staat gewoon in Kloe tinge, in de gemeente Goes." Het internet leg je niet zo maar plat met een cyber aanval, zegt hoogleraar IT Chris Verhoef van de Vrije Univer siteit in Amsterdam. „Het internet is ontworpen om te blijven werken tijdens oorlogen. Dat het werkt, is gebleken tijdens de golfoorlog. Het zou mij verba zen als grote delen van het inter net het niet meer zouden doen als gevolg van een aanval. Ik heb helemaal niets gemerkt van deze cyberaanval. Jij wel?" Dat het internet niet zo snel ver stopt raakt, komt omdat het een enorm vertakt netwerk is. „Als er een pakketje data jouw kant op komt, en er is ergens een verstop ping, dan neemt het pakketje ge woon een andere afslag. Daar komt nog bij dat een e-mail vaak niet in zijn geheel wordt ver stuurd, maar in opgeknipte stuk jes. Die gaan allemaal hun eigen wegEn die worden op jouw com puter weer aan elkaar geplakt." „Het kan best zijn dat er tijdelijk minder bandbreedte beschikbaar is tijdens een cyberaanval en dat sommige sites wat langzamer zijn maar om nou te zeggen dat het in ternet bedreigd wordt, dat vind ik een moeilijk verhaal." De aanval van Stophaus is een zo genaamde ddos-aanval. „Daarbij wordt iemand, bijvoorbeeld een bedrijf, vanaf een heleboel compu ters tegelijk aangevallen. Dat soort aanvallen vindt vaker plaats, dat is niets bijzonders. Er zijn websites, zoals waarop je dat goed kunt zien." www.sicherheitstacho.eu WISSENKERKE - Alle 580 schoolkin deren van Noord-Beveland krij gen een herinneringsmok ter gele genheid van de troonswisseling tussen koningin Beatrix en kroon prins Willem Alexander. De ge meente Noord-Beveland betaalt 1500 euro voor de memorabilia. Bij de geboorte van prinses Ama- lia deed de gemeente hetzelfde. Actievoorwaarden: geldig t/m 20 juni 2013 tijdens daluren, max. 6 personen, reserveren verplicht, niet i.c.m. andere acties, algemene voorwaarden van toepassing. 83EE3 JSgp STEENDIJK makelaar taxateur o.g 0113-219445 i 06-53863250 i De Stok 24, Roosendaal T +31 (0)165 - 520547 E groepen@indoorskydive.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69