Kwalificatie EK 2016 wordt een makkie swee 66 Het is belangrijk om niet te veel terug te kijken en om gemotiveerd verder te gaan 32 SPORT DEAL VAN DE DAG NU €24,00 Bondscoach trapt springseizoen af met een dinic Oemoemenoe na 21 jaar terug in de ereklasse Terneuzense Boys mag duel overspelen Alleen rugpijn herinnert Zeeuwse wielrenner nog aan zware val in Benidorm. Geniet van een 4-gangen keuzemenu bij Eethuis 't Hoekje in Heinkenszand. Een ideaal menu voor de liefhebbers van vlees en vis. ju*. V/VN €48,50 KORTING 51% Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook fe @SWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND www.sweetdeainn SOFIA - Voor de grote landen zal de kwalificatie voor het EK voetbal in 2016 in Frankrijk een makkie zijn. Dat heeft Uefa-voorzitter Michel Platini donderdag in Sofia min of meer toegegeven. „Het kwalificatie toernooi zal minder interessant zijn. Maar het eindtoernooi zelf zal des te leuker worden", liet de Fran se oud-international weten. Het EK in 2016 zal voor de eerste keer uit 24 landen bestaan. Het kwalificatietoernooi ondergaat echter amper wijzigingen volgens Platini. „Dat betekent dat uit één poule van zes teams twee of drie landen zich kunnen plaatsen voor de eindronde. De kwalificatiewed strijden zullen dus minder span nend zijn." Platini benadrukte in Bulgarije dat de uitbreiding van zestien naar 24 teams oorspronkelijk niet zijn idee was. „Het besluit is in 2006 al genomen, na een verzoek van Ierland en Schotland", legde de Uefa-preses uit. „Ik denk wel dat het een succes gaat worden. We hebben zeker 24 goede teams in Europa die redelijk aan elkaar zijn gewaagd. Daarom verwacht ik niet dat de kwantiteit de kwali teit bij het EK uiteindelijk zal aan tasten." De Uefa bestaat momen teel uit 53 lidstaten, met Gibraltar als aspirant-lid. De bidprocedure voor het EK in 2020, dat in dertien verschillende landen zal worden gehouden, start op 26 april. Geïnteresseerde lidstaten hebben dan tot 11 sep tember van dit jaar de tijd om hun organisatieplannen officieel bekend te maken. Tijdens een be stuursvergadering in september 2014 zal de Uefa dan de landen en speelsteden kiezen. De KNVB gaat de mogelijkheden onderzoeken om een deel van het EK binnen te halen. „We hebben een positieve grondhouding, zo wel ten aanzien van de opzet van het EK als van een eventuele deel organisatie. We gaan de komende maanden in gesprek met Amster dam en Rotterdam. Op deze twee steden zal de KNVB zich richten." Voor Clarence Seedorf dreigt in de Braziliaanse competitie een schorsing die kan oplopen tót twaalf duels. De Nederlandse oud-international zou onder meer in strijd met de ethiek van het voetbal hebben gehandeld. De 36-jarige middenvelder van Bo- tafogo kreeg zondag in de uitwed strijd tegen Madureira (1-2) op cu rieuze wijze twee keer geel in de extra tijd. Seedorf weigerde als uit valler het veld te verlaten op de plaats waar de scheidsrechter dat wilde. Toen hij daarna in discus sie ging met de arbiter liep hij op nieuw tegen een kaart aan. See dorf ging daarna alsnog met rood langs zijn eigen weg van het veld. De oud-Ajacied zou de fluitist op het veld een clown hebben ge noemd. „Ik ga van het veld daar waar ik wil", zou hij hebben ge zegd. Seedorf ontkent. Deze deal koop je alleen op Hoogerland hoopt op Tour door Koen de Vries LANCEWEECJE - Het gaat goed met Johnny Hoogerland. Zo goed zelfs, dat hij zijn rentree na zijn zware ongeluk op 3 februari heeft vervroegd. Niet op 1 mei keert hij terug in het peloton, maar op 23 april al, in de Ronde van Romandië. „Ik wilde eigenlijk nog wel eerder beginnen, maar daar heb ik na overleg met de ploegleiding van afgezien. Bij na der inzien was dat niet verstan dig", meldt de veelgeplaagde wiel renner van Vacansoleil-DCM van uit zijn woonplaats Langeweegje, waar hij keihard werkt aan zijn herstel. Hoogerland botste op 3 februari in Benidorm (Spanje) frontaal op een auto, waarvan de bestuurder hem over het hoofd zag. Vijf ge broken ribben, vier afgebroken ruggenwervels, een gescheurde le ver en een gekneusde long bezorg den hem een verblijf van drie da gen op de intensive care van het ziekenhuis van Villajoyosa. Ruim zeven weken later herinnert nog weinig aan het zware ongeluk. Hoogerland lijkt weer helemaal de oude. Hij heeft tijd en energie om de jacht op een mol te openen die grote hopen in zijn tuin ach terlaat. En hij maakt alweer lange trainingstochten door Zeeland en West-Brabant. Hoogerland heeft alleen nog last van zijn rug en dat is misschien wel een beetje eigen NISSE - Met een clinic van Rob Ehrens komt zaterdag de verstilde natuur aan de Brilletjesdijk op de boerderij van de familie Huige in Nisse weer tot leven. De Weelrui- ters geven hiermee de springrui ters uit de regio de gelegenheid zich optimaal voor te bereiden op het komende buitenseizoen. De bondscoach van de Nederland se springruiters zal van 8.30 tot 14.00 uur de deelnemers voorzien van de nodige tips en trucs. Na de instructies zullen de ruiters, on der begeleiding van de bonds coach, de clinic afsluiten met het rijden van een springparkoers. Van 14.00 tot 15.00 uur verzorgt de Nederlandse kampioen Wester- nriding Astrid de Visser een cli nic grondwerk- en respecttrai ning. De toegang voor het publiek is gratis. schuld. „Eigenlijk had ik nergens last meer van. Vorige week heb ik een tocht van tweehonderd kilo meter gemaakt en daarna begon die rug op te spelen. De pijn is niet ondraaglijk, het ongeluk is nog niet lang geleden en het zal wel overgaan, maar toch baal ik er een beetje van. Ik train nu wat rustiger, 130 a 140 kilometer per dag." Hoogerland houdt dit keer geen uitwendige littekens over aan zijn val. Medici en ploegleiding waren wel bang dat het ongeluk een flin ke kras op zijn ziel zou achterla ten. Een mental coach helpt de wielrenner en zijn vriendin Ger- da bij de verwerking van het on heil. Hoogerland: „Het is natuur lijk niet niks wat er gebeurd is. En Gerda heeft het allemaal zien ge beuren. We krijgen nu goede handvaten om de tegenslag te ver werken. Het is belangrijk niet te Johnny Hoogerland MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe uit Middelburg heb ben de titel veroverd in de eerste klasse. De Walcherse ploeg pro moveert daardoor naar de ereklas se, het hoogste landelijke niveau. Oemoemenoe pakte het kam pioenschap zonder zelf in actie te komen. Tijdens een inhaalpro gramma op woensdag ging titel- concurrent Alkmaarse RUFC met 15-5 onderuit tegen DSR-C. Daar door zijn de Middelburgers niet meer in te halen op de ranglijst. Het team is dit seizoen nog onge slagen en haalde de volle buit uit twaalf duels. Oemoemenoe promoveert voor de tweede keer op rij. Vorig sei zoen speelde de club nog in de tweede klasse. Oemoemenoe kwam in het sei zoen 1991-1992 voor het laatst uit in de ereklasse. veel terug te kijken en om gemoti veerd verder te gaan. Dat lukt goed. We hebben er wel wat aan." De automobilist die hem aanreed, heeft hij inmiddels vergeven. „Die man heeft het natuurlijk niet expres gedaan", stelt Hooger land. „En hij is bijvoorbeeld ook niet als een gek door rood gere den. Hij heeft me in het zieken huis opgezocht en z'n excuses aan geboden. Ik heb geen wroeging." De angst dat Hoogerland niet meer zonder stress op de fiets zou kunnen stappen, blijkt gelukkig ongegrond. „In het begin was ik een beetje schrikachtig voor au to's, maar dat is over. Ik ben niet bang op de fiets. Misschien ben ik ietsje alerter. Da's alles." De komende weken blijft Hooger land ondanks de kou in Zeeland trainen. Daarna plant hij een trai- ningsweek in de Ardennen. Dik aangekleed, met een paar sokken over z'n schoenen, is het goed te doen. Hij heeft op de fiets alleen last van koude handen, zegt hij. „Als het niet te hard waait, heb je weinig last. Toen ik naar wedstrij den op tv keek, heb ik vaak ge noeg bedacht dat ik blij moest zijn dat ik er niet tussenreed. Pa- rijs-Nice, de Tirreno, Milaan-San- remo; fietsen met nog geen tien graden, storm en regen, is zwaar der dan ik hier doe. Dat verzacht te de pijn een beetje voor mij." Wat er na de Ronde van Romandië gaat gebeuren weet Hoogerland nog niet. Veel zal af- ghangen van het gevoel dat hij daar opdoet. „In de trainingen gaat het goed, maar dat zegt wei nig over hoe het in de wedstrijd zal gaan. Wat mij betreft staat al les nog open. Stiekem ben ik al be zig met de Tour. Het zou mooi zijn als die nog haalbaar is." MIDDELBURG - Zaterdag-eersteklas- ser Terneuzense Boys mag thuis op herhaling tegen Sliedrecht. Het voetbalduel werd begin maart al gespeeld, maar is ongel dig verklaard. Sliedrecht won met 6-1. Bij de Zuid-Hollanders deed echter de niet-speelgerechtigde Dennis Ver hoef mee. Hij was drie keer trefze ker. Terneuzense Boys tekende pro test aan dat door de KNVB werd gehonoreerd. Vanwege de fout van de kant van Sliedrecht, dat drie punten in mindering kreeg, moet de wedstrijd worden overge speeld. Terneuzense Boys verkeert in he vige degradatienood. De ploeg blijft ondanks de ongeldig ver klaarde wedstrijd hekkensluiter met acht punten uit achttien duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62