'Groede mooiste dorp' PAASMARKT 'De cyberaanval komt niet uit de bunker* Goede hoop op hervatten bouw Campus Cultura Maandag 1 2e PAASDAG Burgh-Haamstede 44 De bunker staat niet in Nederland, ze kunnen ons niets maken. Aquarellist in de olie bij Zeeuwart weekenddiensten 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Seizoensstart Goemanszorg Geen vervolging verwarde man Van 10.00 uur tot 17.00 uur Herbalife Verbeter uw leven, verbeter uw voeding! CROEDE Het leukste dorp van Zee land is Groede. Het dorp kreeg de eretitel van luisteraars van het 3FM radioprogramma van Giel Beelen. Groede kreeg ruim 4000 stemmen. Kloosterzande eindig de op de tweede plaats. Bruinisse, Wemeldinge en Ovezande waren ook in de race voor de titel, maar haalden te weinig stemmen. - RENESSE - In galerie ZeellwArt aan de Hogezoom 99 in Renesse is vanaf vandaag een opmerkelij ke expositie ingericht onder de ti tel 'Aquarellist in de olie-betove rende landschappen'. Het gaat om olieverfschilderijen van Ger Zaagsma, in feite aquarellist in hart en nieren. Hij is vooral be kend van zijn polderlandschap pen, vaak spectaculaire luchten en waterspiegelingen. In 2012 ech ter maakte Zaagsma een nieuwe start met olieverfschilderijen. Het resultaat daarvan is nu voor het eerst te zien bij ZeellwArt: land schappen en strandgezichten zo wel op doek als op paneel. De ex positie is te zien t/m 3 mei, vrij. - ma. 13.00 - 17.00 uur. Zaterdag 30, zondag 31 en maandag 1 april 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. Vraag de gratis productbrochure aan via lnfo-herbalife@zeelandnet.nl www.cmuller.nl door Nadia Berkelder DREISCHOR - Voor Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor gaat het nieuwe sei zoen op zaterdag 30 maart van start. In boerderij en schuur is veel aandacht voor vlas en mee krap. In de later gebouwde P. A. Bootschuur is een filmtheater in gericht met films over vlas, strao en klederdrachten. Voor het sei zoen 2013 heeft het museum spe ciale aandacht voor lokale kunst schilders. Elke maand wordt werk van een van hen getoond. Vanaf 30 maart zijn in Goemanszorg schilderijen te zien Sil van Mil. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van het museum: maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - De 38-jarige Vlissin- ger die zich gisteren voor de recht bank in Middelburg moest verant woorden voor brandstichting, werd er helemaal gek van, zo ver telde hij donderdag de rechters. In de flat aan de Hercules Segher- slaan in Vlissingen, waar hij woonde, werd hij door jongeren geterroriseerd. November vorig jaar was hij het zat. Hij nam vier slaaptabletten. Het volgende dat hij zich nog wist te herinneren was dat-ie in het politiebureau zat. In de tussentijd zou hij de ber ging in brand hebben gestoken. Volgens deskundigen leed de Vlis- singer aan een psychotische stoor nis en kon hem de brandstichting niet worden toegerekend. Reden waarom de officier van justitie ontslag van rechtsvervolging eis te. Uitspraak over twee weken. KLOETINGE - Sven Olaf Kamphuis werd woensdag door de New York Times uit bed gebeld. „Die hebben me geciteerd en vervolgens heeft de halve pers 'copy-paste' gedaan." Kloetinge was wereldnieuws. Kamphuis is woordvoerder van Cyberbunker uit Kloetinge, maar het bedrijf heeft volgens hem niets te maken met wat inmid dels 'de grootste cyberaanval ooit' wordt genoemd. Óf toch? „Ik ben ook woordvoerder van Stophaus, een internationale groep internet gebruikers, en wij voeren die aan vallen wél uit" En dan nog: Cyberbunker ope reert volgens Kamphuis helemaal niet vanuit Kloetinge: de voorma lige commandobunker waarin het bedrijf zat, is inmiddels verhuurd aan Bunkerinfra, en dat doet aan digitale data-opslag. „Cyberbun ker I, zoals wij die bunker noe men, heeft een heel ander soort klanten. Daar gebeurt niets met internet", zegt Kamphuis. „Cyber bunker zelf werkt vanuit het bui tenland." Wat de actiegroep Stophaus doet? „We sturen data met een afzend adres dat niet van ons is. We vra gen iets op dat groter is dan de vraag die we stellen; er komt dus veel meer dataverkeer terug. En dat wordt niet verstuurd naar de aanvrager - wij - maar naar Spam- haus." Met als gevolg dat het be drijf in moeilijkheden komt. In Stophaus zou inmiddels wereld wijd een groot aantal ontevreden internetgebruikers verenigd zijn. Doelwit van de aanval is Spam- haus, een bedrijf dat e-mailadres- sen op een zwarte lijst zet, een blacklist. Volgens Kamphuis zijn ze daar veel te fanatiek in: ze zet ten meteen alles wat afkomstig is van de provider die de verdachte mail doorgeeft op de zwarte lijst. Ook Cyberbunker belandde daar op. „En dat vinden onze klanten niet leuk." Die klanten, dat zijn interneton dernemers die onder meer vanuit Rusland opereren (in 'alles behal ve kinderporno en terrorisme'). „Spamhaus heeft de neiging om Russische en Chinese internetpro- viders op de zwarte lijst te zetten. Onder het mom: het zijn Russen en ze doen iets met creditcards, dus het zal wel fraude zijn. Eigen- Sven Olaf Kamphuis lijk bepaalt Spamhaus dus wie er op het internet mag en wie niet." En dat is censuur, vindt Kamp huis. Hij vindt het onacceptabel dat een bedrijf bepaalt wie toe gang heef tot internet. „Daar heb ben we in Nederland de Opta voor. Wij strijden voor een vrij in ternet. Destructie van Spamhaus staat op onze agenda." Het Openbaar Ministerie heeft aangekondigd onderzoek te doen naar de cyberaanval. Daar is Kamphuis niet van onder de in druk. „Ze mogen het proberen. Niemand van ons is in Nederland en we opereren ook vanuit het buitenland. Bovendien: die bun ker staat op extra-territoriaal ge bied, dat is niet eens Nederlands grondgebied. Ze kunnen ons niets maken." Die suggestie wordt door een woordvoerster van de gemeente Goes als volslagen onzin betiteld: „De bunker staat gewoon in Kloe tinge, in de gemeente Goes." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het is nog niet duide lijk wanneer de bouw van Campus Cultura in Zierikzee wordt hervat. Bouwheer Sjef Lommen, rector van Pontes Pieter Zeeman, hoopt dat het werk volgende week weer op start. „Het is nog iets te vroeg; er is nog geen duidelijkheid. Maar het ziet er goed uit." De bouw van Campus Cultura is inmiddels zes weken vertraagd. Dat heeft te maken met het faillis sement eerder dit jaar van bouw bedrijf BVR uit Roosendaal. Twee oprichters en oud-eigenaren heb ben het bedrijf overgenomen en verklaard alle aangenomen werk te voltooien. Over of en hoe dat precies in z'n werk gaat, is nu nog niets zeker. De school wil bouw- garanties. „Het hangt er vanaf wat we overeenkomen", licht Lom men toe. De rector verwacht voor alsnog dat Campus Cultura voor het begin van het nieuwe school jaar kan worden geopend. De ople vering stond aanvankelijk in juni gepland. Campus Cultura is een samenwerkingsverband van Pon tes Pieter Zeeman, Bibliotheek Oosterschelde, Zeeuwse Muziek school en leugdtheaterschool. Zicht vanuit een klaslokaal van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee op de Campus Cultura in aanbouw, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58