Einde 'gat' in zicht na besluit van raad Vier jaar voor fraudeur Rekenkamer s-Heer Arendskerke onderzoeken TWEEDE WERELDOORLOG Kustwerk bij Noorderstrand start spoedig zoekt suggesties 24 SCHOUWEN-DUIVELAND door Melita Lanting zierikzee - De twee Nieuwerkerk- se supermarkten mogen worden verplaatst naar het Gat van Nieu- werkerk, langs de N59. Dat heeft de gemeenteraad donderdagavond besloten. Daarbij geeft de gemeen teraad ook ruimte aan kleine winke liers om mee te verhuizen. Een vijf de supermarkt in Zierikzee is wat de gemeenteraad betreft ook geen probleem. „Het is historisch, we gaan na 25 jaar een gat vullen", zei Dick Meulblok van de WD. De invul ling van de locatie langs de N59 maakt deel uit van de detailhan- delstructuurvisie. Een nota waar in de gemeente de grote lijnen uit zet voor de winkels op Schou wen-Duiveland. De nota is een vernieuwing van de winkelvisie uit 2010, waarin invulling van het Gat met een supermarkt juist niet mogelijk was. Niet alle fracties waren gelukkig met de verplaatsing van de Nieu- werkerkse supermarkten. Met na me het CDA verzette zich tegen dit voorstel, maar kreeg daarvoor weinig steun. De fractie is bang dat de vestiging van winkels op die locatie ten koste zal gaan van de kleinere winkels in bijvoor beeld Oosterland. „Er komt een winkelcentrum bij een kern die geen bovenlokale functie heeft", zei Bea Flach (CDA). Ook vanuit de kernen Bruinisse en Brouwers haven is zorg uitgesproken over behoud van de kleine supermark ten. Spar Holding heeft al aange kondigd dat er mogelijk schade claims volgen als kleine winkels door dit besluit moeten sluiten. Nieuw is ook de mogelijkheid voor een vijfde super om naar Zie rikzee te komen. Winkelketen Jumbo heeft al aangegeven belang stelling te hebben. De nieuwe su permarkt zou dan op de locatie Havenpoort moeten komen, waar nu nog sportcentrum Onderdak zit. De gemeenteraad komt ook de supermarkt in Scharendijke te gemoet. Deze mag naar elders, mits de nieuwe locatie zich bin nen de bebouwde kom van Scha rendijke bevindt. Bus na beschieting De Ford AA-bus die na de geallieerde beschieting bij Kamperland door vluchtende Duitsers is meegenomen naar Schouwen-Duiveland. Bij de bus staat Jan Munster uit Colijnsplaat. De foto werd augustus 1944 gemaakt toen de (gerepareerde) bus nog in gebruik was. renesse - Binnen enkele weken wordt begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden voor de versterking van het Noorder strand bij Renesse. Er wordt nog niet gereden met vrachtwagens met zand, maar het gaat om werk zaamheden zoals het veilig stel len en markeren van bijzondere planten. Bij het Noorderstrand moet de zeewering worden versterkt. Dat gebeurt landinwaarts en daarom moeten er extra maatregelen wor den getroffen om de zeldzame na tuur te compenseren. De verster king kost 5 miljoen euro, waarvan 8 ton voor natuurbescherming. MIDDELBURG - Een 57-jarige verze keringsagent uit 's-Heer Arends kerke is door de Middelburgse rechtbank veroordeeld, conform de eis, tot een celstraf van vier jaar waarvan één voorwaardelijk. De man mag ook vijf jaar lang niet actief zijn in een financieel beroep en hij moet 26 voormalige klanten schadeloos stellen. De man is veroordeeld omdat hij jarenlang een groot aantal klan ten heeft opgelicht. Twee jaar gele den stelde officier van justitie Jan- neke de Smet dat het zeker om 48 mensen ging die hij voor ruim 750.000 euro had benadeeld. De man had een bedrijf in Goes. Toen het wat minder ging, wilde hij de schijn ophouden voor fami lie en vrienden en begon hij met zijn fraude. Hij verzilverde levens verzekeringen van klanten en liet klanten hun spaargeld in Valse' depots stoppen. Het geld gebruik te hij om een luxe leventje te lei den. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan 'zeer ernstige feiten'. De voorzit ter noemde gisteren een aantal fa milies bij naam die hij heeft opge licht. Families waar hij jaren over de vloer kwam en die dachten dat ze een vertrouwensband met hem hadden. zierikzee - Inwoners en bedrijven die op Schouwen-Duiveland ge vestigd zijn kunnen suggesties aandragen voor onderzoeken van de Rekenkamercommissie van Schouwen-Duiveland. Binnen kort wordt een oproep gedaan. De commissie buigt zich momen teel over de vraag welk onderzoek komend jaar wordt gedaan. De re kenkamercommissie onderzoekt de doelmatigheid, rechtmatigheid en doeltreffendheid van het ge meentebestuur. Op Schou wen-Duiveland bestaat de reken kamercommissie uit raadsleden. Zij besteden het daadwerkelijke onderzoek meestal uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56