i 66 We waren allebei nog jong, maar ik zag meteen dat we elkaar konden versterken 66 Dat gekibbel is niet erg, vanaf dag één was er wederzijds professioneel onderling respect WONEN 7 VRIJDAG 29 MAART 2013 door. Zeker als er ook nog eens een beschermende laag sneeuw valt. De Chinese windmolenpalm - Trachycarpus - is nog veel winter harder dan de aronskelk. Maar de ze palm heeft het ongeluk boven de sneeuw uit te steken. Hij zou winterhard moeten zijn tot 15 gra den onder nul. Maar als je de pech hebt dat die temperatuur in maart optreedt, weet ik het nog niet zo zeker. Vorig jaar zijn er heel wat van deze palmen doodge vroren. Is dit een reden de wind molenpalm niet aan te planten? Ik denk het niet. Het grote, waaier vormige blad is zó decoratief, daar kun je wel wat moeite voor doen. Maar ik houd mijn palmen veiligheidshalve toch maar in pot ten. Die ik vervolgens vergeet binnen te halen als het gaat sneeuwen... www.dedon.de De hangende Swingrest. foto PR HEBBEN LOUNGEN IN DE LENTE Inderdaad, het ziet er op dit moment niet naar uit dat het snel lente wordt. Laat staan dat er al een voorstelling valt te maken van de zomer. Maar waar staat geschreven dat fantaseren niet mag? Nergens! Sterker, verbeelding kan helpen de zo lang aanhoudende winterse omstandigheden te over leven. Dus droom maar lekker van lange, zonnige dagen in de tuin. Het gras is lekker fris gemaaid, de plantjes staan te pronken in de borders, de strui ken bloeien weelderig. Met het hele gezin al die pracht bekijken vanuit deze zachte lounger, om daarna gelukzalig weg te doezelen. Daniel Pouzet - een in Roemenië geboren en getogen ontwerper die werkte met Phillipe Starck en Jean-Marie Massaud - ontwierp voor het Duitse merk Dedon loungebank Swingrest. Hij is er als hangende variant en als staand model op een ronddraaiende sokkel. Het aluminium karkas is met de hand gevloch ten met Dedon Fiber en de Swingrest heeft een draaibaar tafeltje waarop je je drank kwijt kan. De kussens hebben een waterdichte, ademende binnen hoes, waardoor ze in het seizoen buiten kunnen blijven. Laat de zon maar komen! Al kan de prijs je doen wakker schrikken uit de mooie droom. De hangende lounger kost bijna 7.000 euro, de staande bijna 7.500 euro. Loungefauteuil Biknit, van Patricia Urquiola voor Moroso. - - Dat is precies wat Patrizia Moroso vanaf het begin aantrok in de flamboyante Spaan se ontwerpster. Moroso: „We waren allebei nog jong, maar ik zag meteen dat we elkaar konden versterken." Inmiddels kennen ze elkaar al bijna vijf tien jaar. Hun tienjarig samenwerkingsjubi leum werd groots gevierd in Rome. Samen durven ze risico's te nemen waarvoor ande re meubelmerken terugdeinzen. Zo waren ze de eersten die gebruikmaakten van ver nieuwende stretchmeubelstofFen. „Als je geen gok durft te wagen, kom je nooit er gens", vindt Moroso. Vandaar dat ze design liefhebbers op de meubelbeurs in Milaan rustig durven te verrassen met experimen tele prototypes van meubels, die in sommi- Patrizia Moroso ge gevallen de winkelvloer nooit halen. Ur quiola: „Wordt het meubel geen verkoop succes, dan heb je er desondanks toch veel van geleerd." Al snel werden ze vriendinnen. Moroso vroeg Urquiola een paar jaar geleden zelfs haar eigen huis van buiten en binnen te ontwerpen. Maar de samenwerking gaat niet alleen maar over rozen. Urquiola: „We zijn totaal verschillend qua karakter. Ik ben veel opvliegender. Juist uit de lange discus sies die we hebben, ontstaan de beste ont werpen. Dat gekibbel is niet erg, want van af dag één was er een wederzijds professio neel onderling respect. We nemen elkaar al tijd serieus." Urquiola betitelt zichzelf als een mannelij- Patricia Urquiola ke vrouw, terwijl Moroso veel meegaander is. Jk ben down to earth en zeg waar het op staat, maar ik maak ook gebruik van mijn vrouwelijke intuïtie. Dat ontdekte ik voor het eerst tijdens een samenwerking met Hella Jongerius. Ik was net zwanger, maar had er nog geen weet van en zij had net een dochter. Samen voelden we aan dat handwerk en industriële productie goed sa mengaan. Ik vind dat je als vrouwelijke ont werper best trots mag zijn op wat je hebt bereikt. Het is prettig samen te werken met Patrizia, maar ik denk niet dat de sa menwerking anders zou zijn als ze een man was geweest. Dat we vrouwen zijn, maakt het voor de buitenwereld misschien juist wel extra bijzonder." Hoewel Urquiola zich de laatste jaren steeds vaker richt op architectuur, zijn de dames vast van plan nog lang samen te wer ken. „Ooit ga ik een keuze maken tussen meubelontwerp en architectuur. Maar nu vind ik de combinatie nog te leuk. Het is onlosmakelijk met elkaar verbonden." Ur quiola ziet ontwerpers als een 'antenne voor de samenleving'. „Wij zien wat er ge beurt, daar reageren we op. De timing voor een ontwerp is behoorlijk moeilijk; voor dat een meubel in de winkel staat, ben je soms zomaar een paar jaar verder. Je moet in de toekomst kunnen kijken. De wereld, culturen en technologieën veranderen con stant en het is interessant daarop in te spe len. Als designer ben je een oplosser van kleine problemen", vindt de ontwerpster. Haar man vult aan: „We zitten er tegen woordig heel anders bij dan in de jaren vijf tig. Nu is de bank een centrale plek in huis; we werken, leven en slapen er soms zelfs. Daar hebben ontwerpers op ingespeeld. Het is de kunst iets te ontwerpen waar mensen zich bij thuisvoelen. Hoe je een bank van Patricia in huis toepast, mag je he lemaal zelf weten, als je je er maar prettig bij voelt. Het is mooi te zien dat mensen oude en nieuwe meubels mixen. Sommige dingen krijgen een tweede leven bij ie mand anders als je ze op straat zet. Prach tig toch?" Urquiola gaat het liefst langdurige relaties aan met merken. „Alleen dan kun je echt iets voor elkaar betekenen. Klikt het niet, dan is het na één ontwerp ook weer afgelo pen. Als je een merk goed kent, lukt het de grenzen van een collectie op te rekken en elkaar uit te dagen. Ontwerpen is team work tussen merk en ontwerper." Dat werkt bij Moroso al jaren. Het merk vraagt Urquiola ook vaak voor het ontwerp van stands op beurzen en het inrichten van showrooms. Volgende maand zal daar tij dens de Design Week in Milaan weer veel van te zien zijn. Italiaanse allure in Amstelveen De presentatie van de nieuwste meubels voor Moroso, met als art director Paticia Urquiola, is te zien tot en met eind augustus bij woonwinkel Co van der Horst in Amstelveen. Met de presen tatie wil de winkel woonliefhebbers inspireren tot het mixen van verschillende stijlen, vormen en materialen. www.covanderhorst.nl en www.moroso.it reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47