1 APRIL 20}3 HET LEUKSTE UITJE DAT JE NOG NOOIT HEBT GEDAAN! ma Opgave na 1 minuut en 29 seconden Cel en taakstraf 2E PAASDAG Voorjaarspecial Verlichting op Markt vervangen WALCHEREN 25 Het zijn indrukwekkende apparaten, de nieuwe parkeerautomaten, maar hoe kom je aan een kaartje? grappe We blijven in de buurt van de parkeerautomaten om mensen te helpen Uw droomhuis vindt u bij 5 indoor skydivesessies p.p. tijdens daluren Van éO&r voor €100,- p.p. VRIJDAG 29 MAART 2013 doet u mij aan! door Theo Ciele middelburg - Geduld is eigen schap die je als parkeerwachter in Middelburg toch al nodig hebt, maar op deze karaktertrek wordt deze dagen een groot beroep ge daan. Een vrouw, zichtbaar gehaast, pro beert op het Bodenplaats een eu ro in van de splinternieuwe par keerautomaat te duwen. Maar de gleuf is geblokkeerd. „Mevrouw, u moet eerst het kenteken van uw auto invoeren", legt de geünifor meerde toezichthouder uit. „Mijn kenteken invoeren? Wat doet u mij aan! En ik heb al haast geen tijd." En ook geen scherpe blik. Met dichtgeknepen ogen probeert ze het kenteken van haar tientallen meters verderop geparkeerde auto te lezen. Gelukkig heeft de par keerwachter betere ogen. Dat be spaart haar een wandeling terug. „We krijgen echt heel veel vra gen", zegt zijn collega. „We blij ven daarom vaker in de buurt van de parkeerautomaten om de men sen te helpen." Op de automaat staat een handlei ding, maar veel mensen nemen niet de moeite om die goed te le zen. De meesten vergeten eerst op de groene knop te drukken en het kenteken in te voeren. „Ze hebben het weer eens zo ge- Middelburgse parkeerwachter makkelijk gemaakt dat ik er hele maal niets van begrijp", moppert een oudere vrouw. Een ander zie je mompelend te ruglopen om het kenteken van zijn eigen auto nog eens goed te bekijken. Het systeem is ingevoerd om dis cussie over parkeerboetes te ver mijden. Bekeurde automobilisten kwamen nog al eens verhaal ha len bij parkeerbeheer, zwaaiend met een ticket in de hand. Niet te bewijzen viel of ze dat bonnetje zelf hadden gekocht of dat ze het van iemand anders hadden gekre gen om de boete aan te vechten. Het meeste gemopper komt van Nederlanders. Een Italiaan heeft op het Damplein echter geen en kele moeite met het systeem. Hij tikt vlotjes het kenteken van zijn Belgische huurauto in, gooit wat muntjes in de automaatdrukt nog een maal op de groene knop en het parkeerbonnetje komt te voorschijn. „It's not complicated. Simple." Minder simpel is het voor buiten landers met een kenteken met minder dan zes cijfers en letters. Het apparaat hanteert zes tekens als minimum. Dat probleem wordt verholpen, weten de par keerwachters. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 21-jarige Vlissinger een celstraf van tien da gen waarvan zeven voorwaarde lijk en een taakstraf van zestig uur opgelegd. Hij had op 26 no vember 2011 een plaatsgenoot mis handeld. De rechtbank achtte schoppen in het gezicht niet be wezen, maar slaan wel. 0113-219445 06-53863250 DE FIBTSBNMA www.defietsenmakker.nl Troelstraweg 364.Viiss.ngen Geopend van 10.00 tot 17.00 uur fuX&JÏ*4" jerémlasse www.fietsplezier.nl Van der Spiegelstraat 54, Goes Geopend van 10.00 tot 17 0 Een automobiliste bestudeert de gebruiksaanwijzing van de nieuwe Mid delburgse parkeerautomaten, foto's Ruben Oreel middelburg - Het rijtje wachten den voor de parkeerautomaat op het Damplein groeit donderda gochtend aan tot zes menseri. Een mooie gelegenheid om de stop watch te pakken. Meneer A geeft het op na 1 mi nuut en 29 seconden, gaat naast de automaat staan om de kunst van de volgende in de rij af te kij ken. Mevrouw B heeft na 57 secon den een kaartje. Meneer A weet het kaartje daarna in 33 seconden te bemachtigen; zijn totaaltijd komt op 2 minuut en 2 seconden. Daarna volgt mevrouw C (1 min. 14 sec), mevrouw D (28 sec.), me vrouw E (24 sec) en meneer F (58 sec.). Actievoorwaarden: geldig t/m 20 juni 2013 tijdens daluren, max. 6 personen, reserveren verplicht, niet i.c.m. andere acties, algemene voorwaarden van toepassing. tirig-A'.'.. .'.H iriDOORSKYOIUE.com WWW.INDOORSKYDIVE.COM De Stok 24, Roosendaal T +31 (0)165 - 520547 E groepen@indoorskydive.com middelburg - Komende maanden worden de lantaarnpalen op de Markt in Middelburg vervan gen. De lantaarnpalen worden ver vangen door tien nieuwe exempla ren van circa 9,5 meter hoog. In de week van 15 april begint het bedrijf CityTec met de werkzaam heden die naar verwachting enke le weken gaan duren. „Al vrij snel na de plaatsing van de huidige lan taarnpalen op de Markt in 2000 kwam de klacht dat de lampen weinig licht geven. „De nieuwe verlichting zorgt voor een betere kleur- en gezichtsherkenning en draagt daardoor bij aan de veilig heid", zegt wethouder Johan Aal- berts. „De verlichting is tevens mi lieuvriendelijker." Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raemdecoretle horren - rolluiken - garagedeuren - overkepplngen/verande's Marie lurieweg is, vnssingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25