In vogelvlucht vanaf de duinen van Zoutelande Geen vervolging voor verwarde Vlissinger Brief slingert twee jaar rond in het stadhuis Home 24 WALCHEREN NIEUWE PARKEERAUTOMATEN Naar het strand van Zoutelande Paravlieger Jan Dekker in de duinen van Zoutelande. „Het geeft je een ge voel van vrijheid." archieffoto Mechteld Jansen Kenteken? Wat door Wendy de Jong ZOUTELANDE - Het is voor Jan Dek ker (56) uit Oostkapelle al ruim twintig jaar zijn favoriete stek langs de Walcherse kust. Vanaf een springplek in de duinen vliegt hij, zodra het weer het toelaat, boven de duinen van Zoutelande. Paravlie- gen maakt hem 'happy'. Jan: „Als je vliegt, zie je de wereld vanuit een andere dimensie, net als een vogel. Dat geeft je een gevoel van vrij heid." Jan begon met vliegen in de ber gen van Frankrijk en raakte al snel 'verslaafd'. Voor hem een re den om ook in Zeeland op zoek te gaan naar een plek om zijn hobby te kunnen beoefenen. Hij vond die plek in de duinen van Zoute lande, met duinen van 30 tot 45 meter de hoogste van Nederland. „Ik noem het altijd maar mijn huisberg", vertelt Jan. „Omdat ie als het ware in mijn achtertuin ligt. Ik vlieg het liefst in de ber gen. Daar vlieg je veel hoger en ben je veel meer op jezelf aange wezen. Zo kun je bijvoorbeeld van de ene naar de andere berg vliegen. Zoutelande is voor mij een plek waar ik mijn vliegskills kan bijhouden en waar ik eens wat kan uitproberen. Daarnaast is het ook een sociaal gebeuren. Ik ontmoet daar veel andere vliegers en dat is erg gezellig." Toch heeft het wat voeten in de aarde gehad voordat Jan de spring plek mocht gebruiken om te para- vliegen. De deltavliegers die des tijds gebruik maakten van de stek, zagen de paravliegers liever PARKEERTARIEVEN Middelburg hanteert verschillende parkeertarieven voor bezoekers. Betaald parkeren, ook in de par keergarages, is van kracht van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur. In zone 1, hartje binnenstad: 2 eu ro per uur, met een maximale par- keerduur van 1 uur, muv Dam plein 4 uur. In zone 2:1,60 euro per uur, maxi male parkeerduur 2 uur. Loskade, Hof van Tange, en Kanaal- weg: dagkaart 9,50 euro, maxi maal 1 dag; Parkeergarages Groene Woud, Geere, Kousteensedijk, Achter de Houttuinen en Kanaalweg: 1,20 per uur; dagkaart 6 euro. Onbe perkte duur, 24 uur per dag, 7 da gen per week geopend. Na 20.00 uur en op zondag gratis. Gratis parkeren kan op het par keerplaats aan de Oude Veerse- weg (Ramsburg). Faciliteiten voor elektrische auto's op het parkeerterrein en -garage Kanaalweg, Hof van Tange, Rouaan- sekaai en Oude Veerseweg Campers mogen parkeren op par keerterrein Kanaalweg, Hof van Tange en Oude Veerseweg, PARKEERAUTOMATEN In de Middelburgse binnenstad zijn onlangs 117 nieuwe parkeer automaten geplaatst. De kosten zijn bijna 1,2 miljoen eu ro, exclusief btw. Elke parkeerauto maat kost 10.000 euro per stuk. De oude parkeerautomaten heb ben in totaal 1,1 miljoen euro ge kost en hebben elf jaar dienst ge daan. Er is een manier om het gebruik van parkeerautomaten in Middel burg te omzeilen en dat is betalen via de mobiele telefoon. Meer in formatie over 'telefoonparkeren' is te vinden op de website www.parkmobile.nl. In de parkeergarages Geere en Kousteensedijk is het mogelijk te betalen met de t-tag. Het indrukwekkende paneel van de nieuwe parkeerautomaten in de Mid delburgse binnenstad. gaan dan komen. Ze waren bang dat ze hen in de weg zouden zit ten. Maar Jan kreeg de benodigde vergunningen en sindsdien be gint het bij hem te kriebelen zo dra de wind goed staat. Als stekbeheerder voelt Jan zich verantwoordelijk voor de plek en wil hij niet dat de veiligheid in het geding komt. Jan: „In principe mogen alleen vliegers met een brevet gebruikmaken van de plek, maar ik zie de laatste jaren steeds meer mensen, zoals kitesurfers, die wel verstand hebben van hoe ze met de wind moeten omgaan maar die vliegen zonder dat ze er ooit een opleiding voor hebben gevolgd. Als dat vaker gebeurt, ben ik bang dat het in Zoutelande een 'wilde bende' wordt en dat wil ik voorkomen." In de afgelopen maanden heeft hij weinig gevlogen omdat de wind niet goed stond en het koud was. Nu de zomertijd zaterdag weer ingaat, kijkt hij uit naar de periode dat het langer licht is en hij nog even kan gaan vliegen na dat hij thuiskomt van zijn werk. MIDDELBURG - De 38-jarige Vlissin ger die zich gisteren voor de recht bank in Middelburg moest verant woorden voor brandstichting, werd er helemaal gek van, zo vertelde hij donderdag de rechters. In de flat aan de Hercules Segher- slaan in Vlissingen waar hij woon de werd hij door een groepje jon geren geterroriseerd. Hij werd be dreigd, gegijzeld en mishandeld. Ze dreigden zijn deur in te trap pen en ze waren constant aan het klieren en treiteren. Op die acht tiende november vorig jaar was hij het zat. Hij nam vier slaapta bletten en het volgende dat hij zich nog wist te herinneren was dat hij in het politiebureau zat. In de tussentijd zou hij de berging van de flat in brand hebben gesto ken. De politie evacueerde de flat en haalde de verwarde Vlissinger uit zijn woning. De brand werd binnen een half uur geblust en er vielen geen gewonden. Volgens de deskundigen leed de Vlissinger aan een psychotische stoornis en kon hem de brand stichting niet worden toegere kend. Reden waarom de officier van justitie ontslag van rechtsver volging tegen hem eiste. De rechtbank doet uiterlijk over twee weken uitspraak. VLISSINGEN - Burgemeester René Roep erkende dat hij even sprake loos was toen fractievoorzitter Sem Stroosnijder (SP) melding maakte van een wel heel erg bijzon dere afhandeling van een brief door de gemeente Vlissingen. Op 17 februari 2011 schreef een in woonster van Oost-Souburg een brief naar de gemeente en maakte ze melding van lawaaioverlast door een jongerencentrum. Bijna twee jaar later, op 18 januari 2013, kreeg ze van de gemeente een ont vangstbevestiging, aldus Stroosnij der. De SP'er snapt niet, zo zei hij tijdens de bijeenkomst van de raadscommissie Algemeen Be stuur, dat een brief bijna twee jaar lang kan rondslingeren in het Vlissingse stadhuis. En hij snapt helemaal niet dat een ambtenaar 'het lef heeft om vervolgens al leen maar een ontvangstbevesti ging te sturen'. En die was ook nog eens gericht aan haar overle den echtgenoot. Volgens Stroosnijder staat de ge meente Vlissingen bekend om de late reacties op brieven, maar zo erg heeft hij het nog nooit meege maakt. „En een inhoudelijke reac tie op haar klachten heeft ze ook nog niet gehad." Burgemeester Roep gaat deze zaak uitzoeken. Mctiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 60 69 01 f www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24