Gratis wifi op honderd plaatsen in Zeeland llll\ Zo bereikbaar is uw eigen zonne-installatie Zo DELTA Verrassende winst BlackBerry ECONOMIE 13 Kabinetsmaatregelen zetten rem op banengroei in de zorg- en welzijnssector in Zeeland. DELTAX I 11 L-i VRIJDAG 29 MAART 2013 Banen op de tocht in Zeeuwse zorg door Frank Balkenende MIDDELBURG - Honderden banen in de Zeeuwse zorg- en welzijn- sector staan op de tocht door kabi netsmaatregelen. De zorg- en welzijnssector in Zee land is vorig jaar met drie procent gegroeid, maar die trend zal zich de komende jaren niet doorzet ten, verwacht ViaZorg, de arbeids organisatie voor de Zeeuwse zorg. De zorg- en welzijnssector is met 24.250 medewerkers de grootste sector in Zeeland, blijkt uit de Ar beidsmarktmonitor van ViaZorg. Er is ook nog redelijk wat werk in te vinden. Vorig jaar zijn bijna 1200 vacatures geplaatst op de va caturewebsite ZZ.nl. ViaZorg voorspelt dat dat aantal zal afnemen. De organisatie ba seert dat op voorgenomen beleids wijzigingen van het kabinet. Het is bijvoorbeeld van plan om het ZorgZwaartePakket (ZZP) 1 tot en met 4 te schrappen. Lichtere vor men van zorg, begeleiding en on dersteuning ontvangen cliënten voortaan in de eigen omgeving. De maatregel kan gevolgen heb ben voor de banen van zo'n 800 Zeeuwse werknemers in de gees telijke gezondheidszorg, gehandi captenzorg en verpleging en ver zorging. Omdat er extra personeel wordt vrijgemaakt voor langdurige oude renzorg, denkt ViaZorg dat men sen die eventueel hun arbeids plaats verliezen, wel in de sector een andere baan kunnen vinden. De beleidsvoornemens voor de thuiszorg zoals het beëindigen van aanspraak op huishoudelijke hulp, kunnen in Zeeland hun ef fect 1680 werknemers raken. Voor de welzijnssector (welzijn maatschappelijke dienstverle ning, jeugdzorg en kinderopvang) zijn de gevolgen van de bezuini gingen nog vrij onduidelijk. Naar schatting zo'n 200 banen staan op de tocht. Volgens ViaZorg is het moeilijk in te schatten hoe de effecten de kabinetsmaatregelen daadwerke lijk uitpakken, ook omdat er in het regeerakkoord ook maatrege len staan die leiden tot meer vraag naar personeel. Zo wil het kabinet 250 miljoen euro investe ren in wijkverpleegkundigen. Handen in de zorg blijven vol gens ViaZorg broodnodig door de vergrijzing, de groeiende zorg vraag en de stagnerende beroeps bevolking. Daarbij zal het vaker dan voor heen nodig zijn mensen om te scholen naar zorgbanen waar op dat moment het meeste behoefte aan is. ViaZorg is met het project 'Baan brekers in de zorg' al begonnen met de omscholing van zo'n 25 so- ciaal-pedogogisch medewerkers. Ze kunnen straks aan de slag in de ouderenzorg. Uit de arbeidsmarktmonitor blijkt namelijk ook dat de kansen op werk ruim voldoende zijn voor persoonlijk begeleider speci fieke doelgroepen, zoals begelei der in de gehandicaptenzorg, en voor verzorgenden IG. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Zeeland telt inmid dels honderd plekken waar men sen gebruik kunnen maken van gratis mobiel internet. Het hon derdste wifi-punt is geïnstalleerd op Strandcamping Groede. Het netwerk Wifi Zeeland is daar mee bereikbaar voor inwoners en bezoekers van de gemeenten Goes, Hulst, Kapelle, Middelburg, Noord-Beveland, Schouwen-Dui- veland, Sluis, Terneuzen, Tholen en Vlissingen Afgelopen winter maakten per week gemiddeld drieduizend mensen gebruik van het netwerk. De Wifi-plek bij restaurant Jan Zilt Zalig Zeeuws in Goes wordt het meest gebruikt, gevolgd door de Wifi-locaties bij de VW in Zierikzee en het Bellamypark in Vlissingen. Een belangrijk voordeel van het gebruik van Wifi Zeeland is dat de gebruiker, als hij zich heeft aan- WATERLOO - Smartphonefabri- kant BlackBerry heeft in het vier de kwartaal van zijn gebroken boekjaar onverwacht een winst behaald, geholpen door kostenbe sparingen. De nettowinst in het gemeld, op alle wifi-punten di rect verbinding heeft. Ook de za kelijke markt en dan met name de recreatiesector toont interesse in het concept. Energiebedrijf Del ta installeert ook in Marina Port Zélande wifi, zodat ook mobiel in ternet beschikbaar is in caravans, tenten en op boten. Om aan de vraag naar mobiel in ternet te kunnen voldoen, sloe gen Delta, de provincie en Promo tie Zeeland Delta (PZD) de han den ineen om wifi op zogeheten 'hotspots' aan te bieden. Behalve voor de toerist zijn de hotspots ook interessant voor de Zeeuwen, meldt Delta. De gratis basisversie van Wifi Zee land biedt de gebruikers voldoen de bandbreedte om mail te kun nen ontvangen en versturen, maar ook om informatie op te ha len over een toeristische attractie of bezienswaardigheid. Voor men sen die sneller internet wensen is er een betaalde premiumvariant. kwartaal bedroeg 22 cent per aan deel, terwijl analisten in doorsnee rekenden op een verlies van 30 cent per aandeel. De omzet ging met 2 procent omlaag tot bijna 2,7 miljard dollar op kwartaalbasis. the multi-utility company Nieuw van DELTA: DELTA Zon Garant. Uw eigen zonne-installatie met opbrengstgarantie van DELTA, 10 jaar lang. Dat is 10 jaar profiteren van een gegarandeerde opbrengst inclusief service en onderhoud. Niet alleen duurzaam maar ook goed voor uw portemonnee. Er zijn 60.000 Zeeuwse woningdaken geschikt voor DELTA Zon Garant. Wilt u weten wat u maandelijks kunt besparen? Doe dan de daktekst op www.DELTA.nl/daktest. Blijkt ook üw dak geschikt? Maak dan gelijk een afspraak voor een adviesgesprek! DELTA Zon Garant zelf energie opwekken met gegarandeerd rendement! www.DELTA.nl/ZonGarant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13