Opnieuw gat in begroting Europa 'Slaapkamerbelasting' treft arme Britten Blauwhelmen gezocht €0 BUITENLAND 9 voor €49 €30 p/m Arrestaties na overval op trein bij Parijs Zoon van ex-dictator Kirgizië veroordeeld Noorden sluit laatste hotline Zuid-Korea Vluchtelingenkamp zucht onder traangas altijd iets voor jou Aues-in-1 van Ziqqo is echt heel-veel-in-1. Interactieve HD ontvanger Interactieve HD recorder voor Aües-in-1 6 maanden voor maar DONDERDAG 28 MAART 2013 GRIGNY De Franse politie heeft gistermor gen rond Parijs vijftien jongeren aangehouden in verband met een recente roofoverval op een trein in een voorstad ten zuiden van de Franse hoofdstad. Bij de golf arres taties in onder meer Grigny en Montreuil waren bijna 200 agen ten betrokken. BISJKEK Een rechtbank in Kirgizië heeft de zoon Maksim van ex-president Koermanbek Bakijev bij verstek tot 25 jaar cel veroordeeld. Hij stond terecht voor corruptie. Tij dens het bewind van zijn in 2010 afgezette vader leidde hij het staatsbureau voor ontwikkeling, investeringen en innovatie. PYONGYANG Noord-Korea verbreekt de laat ste verbinding met Zuid-Ko- rea, de 'hotline' tussen de le gers van het noorden en het zuiden. Dat heeft het geïsoleer de land gisteren bekendge maakt. Volgens Noord-Korea kan er 'ieder moment oorlog uitbrekén'. AKCADALE Veel Syrische vluchtelingen zijn gisteren gewond geraakt, toen de Turkse militaire politie traangasgranaten afschoot op demonstranten in een kamp in Akcadale, niet ver van de grens met Syrië. De vluchtelingen demonstreerden tegen de leefomstandigheden. BRUSSEL - In de Europese begro ting van 2013 zit een fors gat. De Europese Commissie in Brussel zegt ruim 11,2 miljard euro extra nodig te hebben van de EU-lidsta- ten om alle rekeningen te kunnen betalen. „Dit kan niet als een verrassing komen", stelde Europees Commis saris Janusz Lewandowski (Begro ting) woensdag. De begrotingen van de afgelopen jaren werden steeds krapper opgesteld, bena drukt de commissaris. Hij spreekt over een sneeuwbaleffect, waarbij rekeningen naar het volgende jaar worden doorgeschoven. Hij verwijt de lidstaten die min der aan Brussel willen overma ken, struisvogelpolitiek. Lewan- dowksi benadrukt dat van de be nodigde extra miljarden geen cent naar Europese instellingen vloeit. Het geld is uitsluitend no dig om rekeningen te betalen van EU-gesteunde projecten in de lid staten, bijvoorbeeld op het gebied van infrastructuur of wetenschap. Een groot deel is bedoeld voor achtergestelde gebieden. De lidstaten en het Europees Par lement moeten zich nog uitspre ken over het verzoek van Lewan dowski. Onder druk van de lidstaten, die willen besparen, was fors ge snoeid in de begroting 2013. De Europese Commissie wilde 5 mil jard euro meer dan de uiteindelijk besloten 132,8 miljard euro. Vorig jaar bedroeg het gat in de begroting bijna 9 miljard euro. door onze redactie buitenland LONDEN - Het wordt door veel Brit ten gezien als een wrede bezuini gingsmaatregel: 'de slaapkamerbe lasting'. Deze maatregel treft be woners van sociale huurwonin gen, gaat per 1 april in en heet offi cieel under-occupancy penalty. Met andere woorden, een straf op on derbezetting. Bewoners die een te grote wo ning huren krijgen een korting op de huursubsidie. Eén slaapka mer teveel kost de bewoner 14 procent van de huursubsidie en bij twee slaapkamers is dat 25 pro cent. Er zijn strenge normen opgesteld voor de bewoning van een sociale huurwoning. Eén- en tweeper soonshuishoudens mogen een wo ning met één slaapkamer hebben. Twee kinderen beneden de 10 jaar moeten een slaapkamer delen on geacht hun geslacht. Kinderen van hetzelfde geslacht moeten tot hun 15e een kamer delen. Er is kri tiek op de wet omdat er geen reke ning wordt gehouden met kinde ren die door een lichamelijke of geestelijke beperking behoefte hebben aan een eigen kamer. Zij bezetten dan wel een kamer, maar hebben daar geen recht op waardoor de ouders worden ge kort op hun huursubsidie. De maatregel zal de armste Brit ten treffen. Hun subsidie kan met 16 pond (19 euro) per week wor den gekort terwijl de werkloos heidsuitkering maximaal rond de 70 pond (83 euro) per week is. De genen die door de maatregel wor den getroffen zien hun inkomen dalen. Tenzij ze kunnen verhui zen, maar kleine huurwoningen zijn schaars. Bewoners in een te grote woning worden gekort op huursubsidie. Eén slaapka mer teveel kost 14 procent NEW YORK - In Mali moet een vre desmacht van 11.000 man worden gestationeerd om de extremis tische opstandelingen geen kans te geven na het vertrek van de Franse militairen. VN-chef Ban Ki-moon schrijft in een rapport dat de 4.000 Fransen vervangen moeten worden door militairen onder VN-vlag. Ook de Afrikaan se troepenmacht van 7.000 man die nu in het land aanwezig is moet volgens Ban de status van VN-vredesmacht krijgen. Los van de blauwhelmen is ook nog een 'parallelle macht' nodig die de he vigste gevechten voor zijn reke ning kan nemen, stelt Ban. De Franse militairen vechten sinds ja nuari samen met Afrikaanse troe pen tegen islamitische strijders. Ze wisten de opstandelingen te rug te dringen, maar er gaat nog altijd dreiging van hen uit. Cyprus Alles-in-l is veel meer dan televisie, internet en bellen. Zo heb je toegang tot meer dan 1.000 films en series met Interactieve Televisie, kun je gemiste programma's terugkijken via TV Gemist, televisiekijken op je tablet en smartphone via de gratis TV app, gratis bellen met 1,5 miljoen andere Ziggo Telefonie-abonnees, en heb je supersnel internet, keuze uit heel veel digitale zenders én standaard 16 zenders in HD-kwaliteit. En wie nu overstapt naar Alles-in-1 van Ziggo kan kiezen uit ëen van bovenstaande aanbiedingen. Kijk voor meer informatie op ziggo.nl of bel 0900-0730 (lokaal tarief). *Geldig zolang de voorraad strekt en alleen voor nieuwe Alles-in-1 klanten die de afgelopen 6 mnd geen Alles-in-1 hebben afgenomen en een jaarcontract afsluiten. **Daarna vanaf €43,95 p/mnd. ven zijn en dom zijn. Toen ik hier net kwam, waren wij zwarten zelfs niet welkom in de kerk." Ac tivist Polycarpou: „We hebben nu politici die ronduit verklaren dat deze crisis de schuld is van de mi granten en asielzoekers. En de po litie doet steeds vaker invallen, op zoek naar illegalen. De hele sfeer is dat deze buitenlanders, deze profiteurs, weg moeten." Ook het geweld op het politiebureau neemt toe. Polykarpou vertelt over vrouwen die geslagen wor den door agenten, over een meis je dat haar beklag bij de politie deed over de seksuele intimidatie door haar werkgever. „De agent die haar terug naar huis bracht, viel haar zelf onderweg lastig. De reden voor al deze excessen? Het heeft met het koloniale verleden te maken. Dit is bovendien nog een onvolwassen maatschappij." Veel. Kies je aanbieding:'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9