UIT 5 Tip: Geen gekonfijte vruchten? Maak deze slof met rozijnen, stukjes ge droogde abrikoos en geraspte citroenschil. www.pzc.nl/uit DONDERDAG 28 MAART 2013 ni. De combinaties met spinazie en pompoen zijn ongeëvenaard. Of verwerk het in een hartig of juist zoet gebak. Een mooi voor beeld is de zoete ricottataart (ik vind het meer een slof), die ik deze week maak uit het onlangs verschenen 'Delicious Bakboek' (Fontaine Uitgevers). In Italië krijg je dagverse ricotta als dessert, soms met wat alleen honing of siroop, soms met bos vruchten. Goed om te weten, ri cotta is relatief mager: slechts 196 kcal per 100 gram, waar het romige zusje mascarpone al snel 475 kcal per 100 gram telt. Erg lekker is het om ricotta te verkruimelen over een simpele pasta met tomaat, of een salade met parmaham. Ik scoor altijd punten met dit su- persimpele maar heerlijke voor gerecht (kan ook goed als war me borrelhap!): gebakken ricot ta uit de oven, met kruiden en chilipeper. Het gaat zo: wrijf een goed uitgelekt ricottakaasje in met een mix van gedroogde tijm, oregano en chilipeper. Sprenkel er een beetje olijfolie over en zet het in een voorver warmde oven van 180 graden tot hij goudbruin begint de kleu ren. Bestrooi de bovenkant met verse oregano en grof zeezout. Schenk er een royale scheut extra vergine olijfolie omheen en serveer met vers gebakken ciabatta of stokbrood. foto Thinkstock RICOTTASLOF Benodigdheden voor 6 personen 250 gram verse ricotta; 1 ei en 1 ei dooier, losgeroerd; 50 gram pure chocolade, grofgehakt; 100 gram ge mengde gekonfijte vruchten; 100 gram poedersuiker; 375 gram blader deeg (8 plakjes), uit de diepvries; amandelschaafsel. Eventueel, naar keu ze: 2 eetlepels grappa (Italiaanse sterke drank van druiven). Bereiding: verwarm oven voor op 180 graden, bekleed bakplaat met bak papier. Roer ricotta goed los in mengkom of keukenmachine met pulseer- knop. Meng ei en eidooier in kommetje, houd 2 eetlepels apart voor be strijken. Voeg eimengsel, chocolade, gekonfijte vruchten, poedersuiker en eventueel grappa toe. Meng alles goed door elkaar (korte pulsjes in machine). Rol bladerdeeg uit tot rechthoek van 25 bij 30 cm, leg op bak plaat. Bestrijk midden in lengte van 30 cm met ricottamengsel. Houd aan beide kanten 5 cm vrij. Klap onbelegde zijkanten over vulling, druk licht aan. Bestrijk onbedekt deeg met eimengsel, bestrooi slof met aman delschaafsel. Bak in 20 tot 25 minuten tot deeg goudbruin kleurt. Laat af koelen, bestrooi royaal met poedersuiker, snij in repen. Lekker dessert! Restaurang Zee en Land in het Bad hotel in Domburg is recent ver bouwd. foto Ruben Oreel De entree van het Badhotel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67