Lente fictie 21 maart t/m 20 juni m skiclamE.nl/actiE UIT 3 Dagpas vrij skiën of snowboarden en een heerlijke lunch van 43,50 voor 32,50 www.pzc.nl/uit DONDERDAG 28 MAART 2013 Donderdag 28 maart, Schouwburg, Vrijdag 29 maart, Scheldetheater, Ter- Vrijdag 29 maart, De Stenge, Hein- Vrijdag 29 maart, De Wegwijzer, Zaterdag 30 maart, Adriaanskerk, Middelburg, 20.00 uur. neuzen, 20.00 uur. kenszand, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur. Dreischor, 19.30 uur. Celegenheidsduo Kasper Bertolf kraakt harde noten Komische rasmuzikant Bertolf Len- tink en muzikale beroepskomiek Kas per van Kooten hebben eenzelfde kijk op het leven. Als gelegenheids duo brengen zij met Harde Noten een komisch, satirisch en vooral muzikaal sketchprogramma. Zij zullen andere duo's niet sparen, maar ook zichzelf niet. Kasper en Bertolf hebben veel noten op hun zang. Spanjers, Van Dijsseldonk Planteijdt in concert De muzikanten Roel Spanjers, Eric van Dijsseldonk en Wouter Planteijdt treden op als semi-akoestisch trio met een combinatie van eigen werk en zorgvuldig gekozen covers. Het pu bliek kan daarbij denken in de rich ting van The Band, Bob Dylan, Bobby Charles en Allen Toussaint. De drie muzikanten bespelen piano, gitaren, accordeon en mandoline. Tien jaar geleden verscheen de suc cesvolle debuutroman Terug naar de kust van Saskia Noort. Na de verfil ming is er nu ook een gelijknamige toneelversie. In deze psychologische thriller wordt een alleenstaande moe der bedreigd. Zij besluit met haar kin deren onder te duiken bij haar zus, die nog steeds in het ouderlijk huis aan zee woont. Niet Schieten over wat vrouwen alleen maar willen Maarten Hennis, Erik Jobben en Arend Edel duiken als cabarettrio Niet Schieten diep in de verborgen wensen en gedachten van 'de vrouw'. Uit de schijnbaar oneindige diepte wordt één ding opgetakeld: Een open baring voor mannen, maar zeker ook voor vrouwen. Is wat Niet Schieten ontdekt echt het grote vrouwenge heim? Het publiek mag zelf oordelen. Het chr. gemengd Eilandenkoor en Jongmannenkoor Salomo geven geza menlijk een passie- en paasconcert ten bate van de stichting Kebène die zich inzet voor opvang van weeskin deren in Kenia. Het programma biedt een gevarieerd repertoire aan passie- en paasliederen. Orgel en piano wor den afwisselend bespeeld door Joost van Belzen en Peter Wildeman. Debuutroman Saskia Noort op het toneel Passie- en paasconcert Eilandenkoor en koor Salomo I 'Zomer in Zeeland' Skidóme Terneuzen, Zeelandlaan 3, +31(0)115 - 64 13 00, infoterneuzen@skidome.ni Over het duo: Saskia en Serge dus. Die eigenlijk Trudy van den Berg en Ruud Schaap heten. Maar dat klonk niet artistiek genoeg, zeiden de platenbazen toen ze in de jaren zestig hun eerste single opnamen. Daarom: Saskia en Ser ge. Zij kwam in 1947 ter wereld in Grootebroek, groeide op in Ven huizen en verhuisde als tiener naar Schagen. Daar werkte ze als receptioniste bij het belastingkan toor toen ze een talentenjacht won. Ruud werd in 1946 geboren in Den Helder, waar zijn vader met zijn Dansschool Mouton de marinestad en de regio Schagen leerde walsen en foxtrotten. Over hun muzikale start: Hij speelde gitaar in de band Les Lu nettes, Frans voor 'De Brillen'. Al le muzikanten hadden een bril, vandaar. Op een dag hoorden ze Trudy zingen bij een toneeluitvoe ring. Te mooi om te laten lopen. Kort daarna werd ze hun vaste zangeres. Ze traden op bij kermis sen, bruiloften en bedrijfsfeesten. Tot de andere muzikanten toch echt eens hun studies moesten af ronden. Met zijn tweetjes gingen ze verder. Niet alleen op het po dium, ook achter de schermen. Ze trouwden en huurden voor zes tientjes per maand een huis in Schagen. Over hun doorbraak: in 1967 won nen ze de tv-talentenjacht 'Ro deo', een jaar later het 'Cabaret der onbekenden'. De tv-aandacht leidde tot boekingen bij bedrijfs- avonden, feesten en congressen. Manager Ben Essing regelde de contracten, maar het jonge duo rechtstreeks bellen was nog lastig. Gelukkig had hun buurvrouw Jo ling telefoon. Was het voor de ar tiesten, schreeuwde zoontje Ge rard gauw iets door hun brieven bus. „Saskia en Serge! Jan Blaaser aan de lijn!" De kleine Geer vond het wel wat, die showbizz. Over hun grootste successen: Bij het Eurovisie Songfestival in Ier land vertegenwoordigden ze ons land in 1971 met het liedje Tijd. Ze werden zesde. De LP met hun hits Zomer in Zeeland en Kleine din gen kreeg de gouden status. Nadat ze de overstap naar countrymu- Skidóme Rucphen, Baanvelden 13, +31(0)165 - 34 31 34, info@skidome.nl ziek maakten, volgden successen in het buitenland. Ze gaven con certen in Nashville, zongen in Londen in het Wembley Stadion voor 24.000 toeschouwers en ston den in de voorprogramma's van Emmylou Harris en de Everly Brothers. In 1981 hadden ze een hit met Ma ma he's a soldier now, een liedje in de sfeer van Abba. Ook in Zuid-Amerika en Duitsland scoor de het nummer. „De platenmaat- I Saskia en Serge in de jaren zeven tig- schappij had grote plannen voor Amerikaanse tournees, maar wij voelden onszelf te Hollands om daar maanden rond te hangen. Daar kwam bij dat we nog voor twee jaar boekingen in Nederland hadden lopen. Die zekerheid gooi je niet zo maar overboord." Over hun leven buiten de schijn werpers: ze wonen al bijna dertig jaar in Spijk, bij Gorinchem. Ach ter het huis heeft hij een studio, waar hij dag en nacht repeteert en met computers experimen teert. Hij houdt van voetbal, zij doet aan fitness. Ze varen graag met hun boot en zijn dol op hun hond. Kinderen zijn er nooit geko men. „Misschien is het beter om te zeggen dat we er nooit tijd voor hebben gemaakt." En als artiesten: „Ons sterke punt is dat we alles zeifin de hand heb ben", zegt Saskia. „We schrijven zelf onze liedjes en zijn dus niet Over hun toekomst: Zij over woog om met pensioen te gaan. „Ik dacht aan een appartementje in Spanje. Lekker rustig." Hij wil door, op het podium. „Ik heb al een volgende theatervoorstelling in mijn hoofd. Helemaal rond het thema country. We zijn toch veel te jong om niks te doen?" Saskia Serge, morgen in theater De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. podium afhankelijk van platenbazen. Daar door kunnen we onszelf steeds vernieuwen." Hij is tien jaar gele den begonnen met pianoles en studeert sinds kort op de Spaanse gitaar. „Zo houden we het verras send voor onszelf en voor ons pu bliek." Maar in die vernieuwings drang leerden ze een belangrijke les: „Nooit vergeten je oude hits te spelen. Zonder Zomer in Zeeland kunnen wij het toneel niet af. Daar rekenen de mensen gewoon op." Over de verschillen: „Muzikaal zijn we het lang niet altijd met el kaar eens", zegt hij. Zij houdt van jazz en Barbra Streisand, hij houdt van metal, Santana en The Shadows. Komen er gekke verzoe ken of nieuwe ontwikkelingen, vraagt zij zich bezorgd af hoe ze daarop moeten inspelen. Hij ziet iedere vernieuwing handenwrij vend tegemoet. „Dan denk ik: wanneer gaan we beginnen?" Over hun theatertournee: Aan de hand van muziek, teksten, films en foto's nemen ze het publiek in hun voorstelling Sterker dan ooit mee langs bijzondere stappen en ontmoetingen uit hun leven. Op het toneel is zij de centrale vertel ler en zangeres, hij bespeelt de vleugel en vijf gitaren. Daarnaast is hij de spil van technisch ver nuft waarbij beelden en geluid in elkaar overlopen. „Het aantrekke lijke van een theatertournee is dat het publiek bewust een kaartje koopt en gaat zitten om je te zien. Bij onze optredens bij feesten en festivals merken we dat 25 pro cent het geweldig vindt dat we op treden, 50 procent vindt het ge woon leuk, maar dan moeten we altijd ons best doen om die laatste 25 procent erbij te betrekken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65