Zoektocht naar beste monoloog in heel Brabant en Zeeland agenda 2 UIT Ruim vier decennia na hun deelname aan het Eurovisie Songfestival is het duo Saskia en Serge nog volop actief. Met hun eerste theatertournee zijn ze morgen in De Mythe in Goes. tf Di DONDERDAG 28 MAART Goes Monologenwedstrijd, 't Beest, 19.30 uur Middelburg Kasper Bertolf 'Harde noten', Schouwburg, 20.00 uur Open Mie: open podium, i.s.m. Univer sity College Roosevelt, De Spot, 20.00 uur Oostburg Tony Dowlers Hellhounds, The Lane, 20.00 uur Terneuzen Cili: 'ledereen paranormaal', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Cabaret Jochen Otten on Ice, Arsenaaltheater, 20.15 uur Adjust The Factory, met Posij, Future of Mankind, Jahua en DBSK x JAILO, Timmerfabriek, 21.00 uur VRIJDAG 29 MAART Goes Saskia Serge 'Sterker dan ooit', De Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Cabaret Niet Schieten met Vrouwen willen maar één ding', De Stenge, 20.00 uur Middelburg Sanne Wallis de Vries en Paul Groot in 'Adèle', Schouwburg, 20.00 uur Drum 'n Bass In Your Face #12, met Murdock (BE), Redrum (DE), Dubsik, Skepper, Renzo en VJ Marek, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert Spanjers, Van Dijs- seldonk Planteijdt, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg De voorstelling van Freek de Jonge in het Ledeltheater is geannuleerd Terneuzen Toneel 'Terug naar de kust', Scheldetheater, 20.00 uur Japoezzziea, open podium poëzie/jazz, Porgy en Bess, 21.00 uur Vee re Lunchconcert trio Zilt in kader van Open Atelier Veere, Grote Kerk, 12.30-13.00 uur Vlissingen Toneelvoorstelling '8 Vrouwen', door de Zeeuwse Komedie, Theater Vestzak'99, 20.30 uur Zaamslag Passieconcert projectkoor L'Hirondel- le, met o.a. 'Lukaspassie' van H. Schütz, Podium van Zaamslag, 21.00 uur Zierikzee Marjolein Meijers: 'Niemands Meisje', De Rode Kamer, 20.00 uur Derde ronde RegioRuis met: Pevis, Try the Roof en Clear Clamour, Brogum, 20.30 uur ZATERDAG 30 MAART Bruinisse EP-presentatie Zeeuwse band Jimmy Dumbbell, Café 't Veerhuis, 21.00 uur Goes Concert Passie en Pasen, Mannenen- semble 'Cantare' uit Woudenberg, Zuid' weliswaar een initiatief is van jeugd- theaterscholen in Brabant en Zeeland, maar dat de deelnemers ook van buitenaf mogen komen. „Hun leeftijden variëren dan ook van 13 jaar tot middelbaar", zegt De Graaf die blij is met die diversiteit aan deelne mers. De meesten komen met een zelf ge schreven monoloog die handelt over een on derwerp dat er voor veel mensen toe doet. Volgens De Graaf is het van belang dat het verhaal in het hier en nu wordt verteld. Een vakjury beoordeelt welke twee of drie mensen door mogen naar de finale op vrij dag 7 juni in Factorium in Tilburg. Donderdag 28 maart, Podium 't Beest, Goes, 19.30 uur. ZONDAG 31 MAART Hengstdijk Concert Anne Stockman Quartet, H. Catharinakerk, 15.00 uur Middelburg Grandpa Nick Sessieband met o.a. zan ger Randy Hoekwater, Café Schuttershof, 17.00 uur Veere Lunchconcert Duo Pomés-De Vries in kader van Open Atelier Veere, Grote Kerk, 12.30-13.00 uur Vlissingen Creedence Commotion Revival, Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee fiZi Muziekmatinee met Braveburger, Podium De Weverij, 15.00 uur MAANDAG 1 APRIL Cadzand Wereldvredesvlamconcert Gospelkoor 'Sonore', Protestantse kerk, 16.00 uur Veere Lunchconcert Juliette Corsten (so praansaxofoon) en Evelien de Vries (klari net) in kader van Open Atelier Veere, Grote Kerk, 12.30-13.00 uur. Saskia en Serge: „Ons sterke punt is dat we alles zelf in de hand hebben." foto Jan de Witte Ron der Schelde tijdens een voorgaande monologenwedstrijd. Het mag een diep tragisch of een vol komen kolderiek verhaal zijn. Als het maar goed geschreven is, mooi wordt uitgesproken en origineel wordt gebracht. Dat zijn belangrijke eisen bij de monologenwedstrijd 'Solo's in Zuid'. De Zeeuwse voorronde wordt vanavond ge houden in Podium 't Beest in Goes. Dertien deelnemers treden elk in hun eentje aan op de speelvloer en hopen de toeschouwers hun verhaal in te trekken. „Alle aandacht is voor jouw verhaal, dus: laat je horen, laat je zien", luidt de aanmoe diging die artistiek leider Josien de Graaf van de Jeugdtheaterschool Zeeland de deel nemers tijdens een trainingsdag vooraf heeft gegeven. Zij benadrukt dat 'Solo's in Westerkerk, Westwal 4, 19.30 uur Kingfisher Sky, Sin7sinS en Zeeuwse metalband La Ventura, cd-release, 't Beest, 20.30 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'In wankel even wicht', Middelburgs Theater, Minitheater, 20.30 uur Bluesroute, Cafés binnenstad, 21.15-01.00 uur Nieuw- en Sint joosland Singer-songwriters 'Birds of Chicago, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Metalnight, met Dehuman en Trauma Exposure, The Lane, 22.00 uur^ Oost-Souburg Gitaarspecial met Jokke Schreurs, BJ Baartmans en Anthonie van den Buuse, Razzmatazz, 15.00 uur (gitaarworkshop) en 20.00 uur (concert) Renesse Twee cabaretwinnaars op één avond: Anuar Max van der Burg, Dorpshuis, 20.15 uur Rilland Fotoconcert 'Hermitage', Hans Visser en Irena Filippova, Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Geppetto The Whales. Support: Geert The Chiefs, De Pit, 21.00 uur Veere Lunchconcert Annie Vaandrager (dwarsfluit), Petra Schot (viool) en Tonnie Hugens (cello) i.k.v. Open Atelier Veere, Grote Kerk, 12.30-13.00 uur Vlissingen Toneelvoorstelling '8 Vrouwen', de Zeeuwse Komedie, Theater Vestzak'99, 20.30 uur Pink Floyd Tribute: The Steel Breeze, De Piek, 21.30 uur Zierikzee Marjolein Meijers: 'Niemands Meisje', De Rode Kamer, 20.00 uur Publiek rekent op Alles hebben ze on geveer gedaan: gro te countryconcer- ten in Amerika, het Eurovisie Songfesti val, bedrijfsfeesten, kermissen en tv- shows. Maar een eigen theater tournee? Nee, dat nog niet. Nu Saskia en Serge 43 jaar samenwer ken, wagen ze de sprong. Vergeet hun leeftijd. De show heet niet voor niets Sterker dan ooit. door Jan Vriend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64