Huls wil zelf opstelling maken en vertrekt als trainer Aardenburg stipreizen.nt/pasen KRISKRAS Carlsen blijft kansrijk voor duel met Anand 34 SPORT Kijk op stipreizen.nl voor ons afgeprijsde reisaanbod (stip) door Aector Dooms AARDENBURG - Interim-trainer Peter Huls is na een conflict met het bestuur opgestapt bij zondag tweedeklasser Aardenburg. De Ter- neuzenaar die vorig jaar 1 novem ber Arno Zwegers tussentijds op volgde, bracht zondag na afloop van de uitwedstrijd tegen Sarto de spelersgroep op de hoogte van zijn beslissing. Huls verzekerde woensdag dat er een onwerkbare situatie was ont staan, omdat het bestuur zich wil de mengen in de opstelling. „Ik kreeg zaterdag, de dag voor het be langrijke degradatieduel tegen Sar to, van het bestuur te horen dat ik de wisselspelers moest laten voet ballen. Er werd me zelfs gezegd hoe lang ze moesten spelen. Het bestuur vond in het belang van volgend seizoen dat deze spelers over de streep moesten worden getrokken. Het probleem is echter dat ze het niveau van de tweede klasse niet aankunnen. Ik noem geen namen, want dat vind ik niet chic." Huls zag geen uitdaging meer om het seizoen af te maken. „Zo kun je niet presteren. Ik wenste me niet zomaar neer te leggen bij een degradatie, maar als het bestuur me wilt beïnvloeden om een an dere weg te bewandelen dan houdt het voor mij op." Zijn besluit heeft volgens hem niets met de het doen en laten in Frans Reijniers de spelersgroep te maken. Alhoe wel hij soms teleurgesteld was in de houding van de spelers. „Het zijn aardige jongens, maar ik vond de argumenten om niet te komen trainen nogal lachwek kend. Dat is me tegengevallen. Ik miste weieens de echte voetbalbe leving. Maar voor de rest klikte het goed met de spelers." Voorzitter Frans Reijniers wilde aanvankelijk niet reageren op het opstappen van de assistent-trai ner. Maar na enige aarzeling: „Het is zijn uitleg. Huls doet aan korte- termijn-politiek. Het was van on ze kant een verzoek. Ik heb na de wedstrijd tegen Sarto een stevig gesprek met de trainer gehad, maar dat blijft tussen ons. We moeten aan de toekomst denken, in het kader van het voortbestaan van de vereniging AVC Aarden burg. Daarom moeten jonge spe lers worden ingepast." Huls: „Ik wil geen marionet van het bestuur zijn." Saillant detail was dat vrijdaga vond voorafgaand aan de wed strijd tegen Sarto een gesprek tus sen het bestuur en de eerste selec tie plaatsvond. Daaruit moest blij ken welke spelers bereid waren volgend seizoen voor Aardenburg uit te willen komen. Reijniers wil niets zeggen over de uitkomst van dit gesprek. Vast staat dat topscorer Niek van Sprundel naar België vertrekt. Van de selectie gaan ook Tijl Tournois en Jens Lammertijn weg. Bart van den He mel, Dwight van Hulle en Michiel Leijte zijn twijfelgevallen. Aanvoerder Steven de Croock blijft bij Aardenburg, dat hekken sluiter is in de tweede klasse. Reijniers: „We houden een vol waardig elftal over. We hebben een schitterende groep, die de mouwen zal opstropen om zich op dit niveau te handhaven. En an ders wordt het een klas lager." Michiel Leijte nam deze week een training voor zijn rekening. „Ik be treur het opstappen van Huls. Hij zal zijn reden ervoor hebben. Dat hij niet tevreden was over de trai ningsopkomst kan ik goed begrij pen." Volgens de voorzitter zit er in het paasweekeinde (met uit- duels tegen WSC en 't Zand) een coach op de bank en zal binnen kort de derde trainer in één sei zoen bekend worden gemaakt. De voornaamste kandidaat is de Bel-- gische keeperstrainer Manuel Ma- rechal van Aardenburg. Van Ham op 0»ze actie K alleen geldig *00» nieuwe boekingen en 15 «leen on-line boekbaai t/m i «pril 21:59 u De kortingen zijn alleen van toepasvngen op het aanbod te vinden op www.stipreiien.nl.'pasen of bel met 020 - 66 22 222 \3/ In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 95: Audrey van Ham. door Mitchell Minnaard WALSOORDEN - Audrey van Ham rijdt als 'ervaren kracht' van het damesraceteam van Skylimits events eind augustus mee in de 24-uurs race van Zolder. Via haar vader Cor van Ham kwam ze in de racewereld terecht en de 35-ja rige coureur wil daar de komende jaren nog niet uit verdwijnen. Haar 71-jarige vader loopt als een rode draad door haar carrière. Toen Audrey van Ham 22 jaar werd, vroeg haar vader of ze ook wilde racen. „Dat leek me wel leuk", blikt ze terug. Vader Cor werd in 1981 Nederlands kam pioen in de Divisie II met zijn Por sche RS 911. Daarvoor reed hij in 1977 met zijn VW Kever al naar de hoogste trede van het podium op het clubkampioenschap en het Zeeuws kampioenschap. „Hij kent een hoop mensen in de racewereld", zegt zijn dochter vol trots. „Hij was nauw betrokken bij de Bravo (Belgian Racing Automobi le Vintage Organisation). Bravo or ganiseert races voor historische toerwagens en GT' s tot en met het bouwjaar 1990. Deze races UITSLAGEN p. BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie poule 5. Zandee Kloetinge - De Ceslootene Boom 6-2: Piet Verschure - Dirk Smet 30-23, 47; Daan Weststrate - Joni Sanderse 25-15, 54; Ad v.d. Werf - Rob Duitemeyer 25-23, 80; Paul Bodbijl - Rien Sandrini 18-20, 49. p TENNIS Miami. Mannen, vierde ronde: Haas (Dui/15) - Djokovic (Ser/1) 6-2 6-4, Simon (Fra/11) - Tipsarevic (Ser/7) 5-7 6-2 6-2, Cilic (Kro/9) - Tsonga (Fra/6) 7-5 7-6 (4), Ferrer (Spa/3) - Nis- hikori (Jap/13) 6-4 6-2, Melzer (Oos) - Ramos (Spa) 2-6 6-3 6-3, Gasquet (Fra/8) - Almagro (Spa/10) 6-7 (3) 7-5 7-6 (3), Murray (GBr/2) - Seppi (lta/16) 6-2 6-4, Berdych (Tsj/4) - Quer- rey (VSt/17) 6-1 6-1. Vrouwen, kwartfinales: Radwanska (Pol/4) - Flipkens (Bel/30) 4-6 6-4 6-2, Serena Williams (VSt/1) - Li Na (Chn/5) 6-3 7-6 (5). WIELRENNEN Koksijde. Driedaagse De Panne-Koksijde. Tweede etappe, Oudenaarde - Koksijde: 1. Cavendish (GBr) 208,9 km in 4.46.57, 2. Vivia- ni (Ita), 3. Chicchi (Ita), 4. Démare (Fra), 5. Kris- toff (Noo), 6. Planckaert (Bel), 19. Van Dijk, 22. Terpstra, 34. Van Hummel 0.05, 40. Du- moulin 0.08, 47. Westra, 50. Boy van Poppel. Algemeen klassement: 1. Démare 9.47.18, 2. Kristoff 0.02, 3. Cavendish 0.05, 4. Sylvain Cha- vanel (Fra) 0.08, 5. Vantomme (Bel), 6. Terps tra, 28 Veelers 0.23, 29. Dumoulin, 32. Westra, 34. Boy van Poppel. worden verreden in de Belgian Historie Cup." Ook dochter Van Ham sloot zich aan bij die organisatie en reed vooraan mee tussen de overwe gend mannelijke deelnemers. In 2011 behaalde zij met haar oranje Porsche 934 RSR een bronzen plak aan het einde van de compe- LONDEN - Schaker Magnus Carlsen heeft zijn leidende positie in het kandidatentoernooi met succes verdedigd. De Noorse grootmees ter won in de tiende ronde met wit van Boris Gelfand uit Israël. De favoriet voor de eindzege in Londen voert het klassement met zeven punten aan. Carlsen nam niet verder afstand van de concurrentie. Levon Aro- nian, de Armeense nummer twee van het klassement, boekte een ze ge op Vassili Ivantsjoek uit Oekraï ne. Hij blijft Carlsen op een half puntje volgen. Ook Vladmir Kramnik mocht een punt bijschrijven. De Rus won met zwart van zijn landgenoot Aleksander Grisjoek. De winnaar van het kandidatentoernooi strijdt in november met titelverde diger Viswanathan Anand uit In dia om de wereldtitel. A»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60