Cavendish geroerd door steun ploeg SPORT 33 Altidore scoort niet voor VS Elco van der Geest stopt met judo Kerkhove dendert door in Frankrijk Van Assche loopt finale net mis Noorse ijskoning Andersen overleden DONDERDAG 28 MAART 2013 Louis van Gaal feliciteert Robin van Persie als hij een publiekswissel krijgt foto Koen van Weel/ANP door Ad Pertijs KOKSIJOE - Mark Cavendish is zijn hele leven een overtuigde en dank bare teamplayer geweest Waar hij ook won, steeds benadrukte de Brit dat hij als sprinter nergens is zonder een ploeg die hem naar de meet kan loodsen. De manier waarop zijn nieuwe formatie Omega Pharma Quick Step hem gisteren in Koksijde naar de ritzege leidde in de twee de etappe van de Driedaagse De Panne, was er volgens Cavendish eentje van een totaal andere orde. „Stel je voor, dit zijn jongens die allemaal klaar zijn voor de Ronde van Vlaanderen." Hij was zelfs zichtbaar geroerd door het feit dat klassiekerspecia- listen als Tom Boonen, Niki Terps tra en Sylvain Chavanel in aan loop naar 'hun' Ronde hem de eer ste Belgische zege voor zijn nieu we ploeg wilden bezorgen. Dins dagavond na de zware openings- rit zat de ploeg rond het barbe cue-vuur aan tafel in Oudenaar de. Cavendish baalde dat hij de ploeg de afgelopen weken geen ze ge had kunnen schenken. „Tom Boonen sprak echter het volste vertrouwen in mij uit. Dat een ster als hij dat doet, betekent heel veel voor mij." Cavendish mag dan heel veel Tourritten hebben gewonnen, hij mag wereldkampioen geweest zijn, maar een sprinter die een tijdje niet wint, wordt onrustig. „Die wil zijn ploegmaats iedere dag laten zien dat hij nog steeds kan winnen", weet ook ploeglei der Rik Van Slijcke. Cavendish' laatste zege dateerde al van janua ri in Qatar. Halverwege de rit over onder meer de Kemmelberg liet de Brit zijn ploegmaats weten Boonen feliciteert Cavendish niet super te zijn. 'Maakt niet uit', kreeg hij te horen. Het team hield vast aan plan A: de massaspurt voor Mark. „Ik had dinsdag voor de anderen gewerkt, nu wilden ze dat voor mij doen." In de finale zag Cavendish dingen die hij nog nooit eerder had mee gemaakt. „Zo hard reden die jon gens. Op een gegeven moment scheurde het zelfs vooraan." De vraag of het anders werken is met de Vlaamse trein dan bij de pure specialisten met wie hij eerder van doen had, is volgens hem niet relevant. „Omdat het op de eerste plaats om inzet en overgave gaat." De spurtbom van het eiland Man moest echter ook zijn eigen im provisatietalent aanspreken om het karwei af te maken. De beoog de laatste man Tom Boonen had zijn kruit al eerder moeten ver schieten toen hij vlak voor de Kemmelberg lek reed. Hij sleurde in de finale nog wel mee aan kop, maar de lead-out er bij pakken in de spurt wind tegen, was te veel gevraagd. Geen punt voor Caven dish. Met al zijn ervaring zocht het wiel van een concurrent en lanceerde zich naar de zege. „Jam- mergenoeg kan ik zondag niets anders terugdoen voor Tom en de anderen, dan ze thuis aanmoedi gen vanaf de bank", zei hij la chend. MEXICO-STAD AZ-aanvaller Jozy Altidore heeft het Amerikaanse elftal in en tegen Mexico niet aan een zege kunnen helpen. Het WK-kwalificatieduel eindigde voor 95.000 toe schouwers in 0-0. Altidore, in de eredivisie dit seizoen al goed voor achttien tref fers, werd na rust gewisseld. In kwalificatiegroep leidt Pa nama met 5 punten uit 3 duels, gevolgd door Costa Ri ca en de VS (beide 4). BRUSSEL Elco van der Geest (33) heeft zijn judoloopbaan beëin digd. De zoon van oud- bondscoach Cor van der Geest en jongere broer van ex-wereldkampioen Dennis van der Geestis niet meer ge motiveerd. Elco van der Geest kwam de laatste drie jaar voor België uit. De Haarlemmer kon in Nederland in zijn gewichts categorie (-100 kg) niet te gen Henk Grol op. CROISSY-BEAUBOURG Lesley Kerkhove blijft het uitstekend doen op het ten nistoernooi in Croissy-Beau- bourg. De Zierikzee won woensdag in de Noord-Fran se stad haar vijfde wedstrijd op rij. Na drie zeges in de kwalicaties en de overwin ning in de eerste ronde, was Kerkhove nu te sterk voor de als tweede geplaatste Oostenrijkse Yvonne Meus- burger: 7-6 6-4. Vandaag treedt de Schouwse aan in de kwartfinales. DOHA Turner Anthony van Assche is bij de World Challenge Cup in Doha (Qatar) de fina le van het toernooi aan de ringen net misgelopen. De voormalige inwoner van Sas van Gent werd in de kwalifi caties negende met een sco re van 14,600. Hij is eerste re serve. Op vloer en paard/ voltige kwam hij minder goed uit de verf. Daar eindig de hij respectievelijk op de 37e en 15e plaats. De Noorse schaatslegende Hjalmar Andersen is op 90-jarige leeftijd overleden. Hij vierde grote successen in de jaren vijftig met als hoogtepunt olympische gou den medailles tijdens de Spe len van Oslo in 1952, op de 1500,5000 en 10.000 meter. Andersen werd ook drie jaar achtereen wereld- en Euro- peese kampioen. In Noorwe gen is hij een beroemdheid. Er staan drie standbeelden van de 'IJskoning'. OSLO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59