Banjaardstrand en geul ^tetuin krijg^ «Gevolgen van Belgisch worden opgespoten mêt-^vifkraam wegenvignet beperken' Bunker raakt negatieve imago maar niet kwijt Stapelkamp verdedigt reis naar Manchester 26 BEVELANDEN en THOLEN REFORMATORISCHE KINDEROPVANG KAMPERLAND - Rijkswaterstaat be gint op 15 april met het ophogen van het strand bij de Banjaard. Het werk is eind mei klaar. Tij dens de werkzaamheden zijn de len van het strand tijdelijk niet toegankelijk voor het publiek. Bij de versterking van de zeebodem is er geen hinder voor recreanten. Wel wordt gevraagd om een beet je uit de buurt te blijven. Het werk gaat zeven dagen in de week, dag en nacht door. Op het strand - dat tussen de Veerse Gatdam en de Oosterschel- dekering ligt - wordt 360.000 kuub zand aangebracht. Op de bo dem voor het strand, in de geul voor de kust 1,5 miljoen kuub, da gelijks zes scheepsladingen vol. Dat gebeurt door het zand uit de bodem van het schip te laten val len, of door te 'rainbowen', met een boog uit het schip te spuiten. De geul voor het Banjaardstrand komt als er niets gebeurt, steeds dichter bij de kust te liggen. Daar door kan de kust verzwakken en het strand te smal worden. Door de geul aan te vullen met zand, komt die weer wat meer richting de zee te liggen. Op 4 april is er een informatiebijeenkomst over de werkzaamheden in Strandpa viljoen De Banjaard. THOLEN - De gemeente Tholen heeft besloten voorlopig geen ver gunning te geven voor zogeheten mobiele kramen in de wijk Veste- tuin in Tholen-stad. Het gaat om bijvoorbeeld friet- en viskramen. Burgemeester en wet houder sluiten niet uit dat ambu lante ondernemers in de toe komst wel terecht kunnen in de wijk, maar eerst willen ze kijken hoe de parkeerdruk is op het toe komstige parkeerterrein bij de nieuwe supermarkten. Dat is ten slotte de meest logische plek om de kramen te laten staan. De bouw van de twee supermarkten is onlangs begonnen. BRUSSEL - Inwoners van grensre gio's als Zeeuws-Vlaanderen mo gen niet de dupe worden van de in voering van een wegenvignet in België. CDA-Europarlementariër Co hen Wortmann heeft daarover aan de bel getrokken in de Verkeers- commissie van het Europees Parle ment. België is van plan in 2016 een elek tronisch wegenvignet in te voe ren voor personenauto's. De op brengsten zijn bedoeld voor we- genonderhoud. België is een door- voerland. Zo trekken veel Neder landers door België naar Frankrijk zonder in het land een cent uit te geven. Wortmann kan zich daar om indenken dat België met een wegenvignet wil komen, maar dat mag volgens de CDA-Europarle mentariër niet ten koste gaan van grensbewoners. Zij zijn op Bel gische wegen aangewezen voor ge wone ritten. Dat geldt zeker voor Zeeuws-Vlamingen met de tol- tunnel onder de Westerschelde. Wortmann pleit ervoor een uit zondering te maken voor grensbe woners. In 2008 wilde België ook al een wegenvignet invoeren en ei gen inwoners daarvoor compense ren. Dit bleek toen strijdig met Europese regels, waarop het plan van tafel verdween. KLOETINGE - De voormalige militai re bunker aan de Zomerweg in Kloetinge is weer eens negatief in het nieuws. De in de bunker geves tigde internetprovider Cyberbun ker zou volgens de New York Ti mes één van de grootste cyberaan- vallen uit de geschiedenis van het internet hebben uitgevoerd. Dit zou alles te maken hebben met een ruzie tussen Cyberbun ker en de Amerikaanse spambe- strijder Spamhaus. Die laatste zou de in Kloetinge ge vestigde provider op een zwarte lijst hebben gezet, omdat ze web ruimte biedt aan websites die spam versturen. Als wraak zou Cyberbunker op haar beurt een zogeheten ddos-aanval hebben uitgevoerd op Spamhaus. Daarbij worden de servers bestookt met grote hoe veelheden data waardoor ze plat komen te liggen. Bij Cyberbunker was gisteren nie mand bereikbaar voor commen taar. De New York Times voert in de persoon van Sven Olaf Kamp huis wel iemand op die namens de provider zegt te spreken. Hij zou de aanval hebben toegegeven. Volgens de krant stelt Kamphuis dat Spamhaus zijn invloed mis bruikt. „Niemand heeft Spam haus verkozen tot een organisatie die bepaalt wat er wel of niet op internet komt." Op de website van Cyberbunker staat een verklaring waarin de aanval niet expliciet wordt toege geven. Wel stelt de provider dat ze webruimte biedt voor alles be halve kinderporno en zaken die met terrorisme te maken hebben. Omdat alle andersoortige websi tes wel ruimte krijgen, zou Spam haus Cyberbunker beschouwen als een broedplaats voor internet criminaliteit en spam. „Maar dat heeft Spamhaus natuurlijk nog nooit kunnen bewijzen", aldus de in de Kloetingse bunker gevestig de provider. Het niet voor het eerst dat de voormalige Navo-bunker negatief in het nieuws komt. Zo vond de politie er in 2002 een xtc-laborato- rium. Drie mannen werden ver oordeeld voor het produceren van drugs. In de jaren tachtig werd de bunker, die tijdens de koude oor log werd gebouwd, ook al eens ge kraakt door een linke actiegroep. Later bleek GroenLinks-politicus Wijnand Duyvendak daar bij be trokken te zijn geweest. Wij vieren hier door Rob Paardekam KAPELLE - Nee, noodzakelijk was zijn reis naar Manchester natuurlijk niet, maar nuttig wel. Burgemees ter Anton Stapelkamp van Kapelle verdedigde donderdag tijdens de raadsvergadering zijn studiereis naar Engeland. Dat moest hij doen, omdat Ge meentebelang vragen stelde over de trip. Die partij vindt dat derge lijke reizen in deze financieel zwa re tijden niet gemaakt moeten worden. De burgemeester bena drukt dat hij op uitnodiging mee ging naar Engeland en dat de reis de gemeente niet meer dan een kleine 1500 euro heeft gekost. Stapelkamp, die aanhaakte bij een aantal andere Zeeuwse (gemeen tebestuurders, zei dat de reis zijn inzicht in tal van zaken op het ge bied van sociaal beleid heeft ver groot. „Zo zijn de bezuinigingen die in Engeland op gemeenten af komen nog veel groter dan hier. Het is interessant om te zien hoe ze er daar mee omgaan. Ik heb in spirerende voorbeelden gezien van hoe mensen en bedrijven din gen oplossen." Dat Manchester en Kapelle wei nig overeenkomsten hebben, zo als gemeentebelang stelde, beaam de Stapelkamp. „Maar Manchester was feitelijk alleen de plek waar het zijn geland met het vliegtuig. We hebben vooral projecten in kleine plaatsen bezocht." Geen enkele andere fractie in de Kapelse raad heeft problemen met de reis van de burgemeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50