7öpform Stichting moet Mosseldag garanderen Geld inzamelen voor goed doel is moeilijke klus GOED DOEL Lynea kleurrijk en altijd in jouw maat Nu 1.349,- 24 BEVELANDEN en THOLEN Lynea bij de Jonge Hoek van Dijke f!9 f! „v - ..i,-* ■- Bank Lynea. Een nieuw design van Topform. Strakke vormgeving op maat, want de Lynea kan steeds met 5 cm breedte verschil geleverd worden. Ook leverbaar met verschillende armleggers en pootjes, als hoekcombinatie en fauteuil. Als afgebeeld in stof 1565. Leverbaar vanaf 1349 www.topform.nl Ontdek de Lynea en de nieuwste Topform collectie bij de Jonge Hoek van Dijke. De adviseurs van de Jon ge Hoek van Dijke kunnen u helpen bij de juiste keuze meubelen, de stof fen, kleuren en het materiaalgebruik. "Living should be easy" is het thema van Topform en de Jonge Hoek van Dijke helpt u dit te realiseren de Jonge Hoek van Dijke door Nadia Berkelder YERSEKE - Het wordt spannend voor Mosseldag 2013: de mensen van stichting Promotie Yerseke we ten nog steeds niet of het lukt om het evenement rond te krijgen. Om te garanderen dat de Mossel dag volgend jaar in ieder geval wel doorgaat, wordt de Stichting Mosseldag Yerseke opgericht. „Die moet voor een goede basis structuur zorgen", zegt Rob de Waard van Promotie Yerseke. „En de continuïteit garanderen." Volgende week spreekt de organi satie met de Veiligheidsregio over het veiligheidsplan voor Mossel dag. Zonder een veiligheidsplan is het niet mogelijk om het evene ment te organiseren: de gemeente geeft dan geen vergunning. „En als we dat rond hebben, volgt de rest van de planning." Het is een lastige opdracht, be aamt De Waard. „Maar het is een opdracht die we onszelf hebben opgelegd. Ie zou aan de ene kant denken dat het dit jaar moet kun nen, aan de andere kant blijkt het lastig omdat de tijd kort is." Vol gende week hoopt hij te horen of een ouder veiligheidsplan kan worden aangepast voor dit jaar. Vorige maand het de Visserijver eniging, die de Mosseldag sinds 2010 organiseerde, weten dat het dit jaar niet lukt om het evene ment rond te krijgen vanwege een tekort aan menskracht. De stichting Promotie Yerseke be sloot daarop alsnog een poging te wagen. Er is nog niet echt een datum ge prikt, zegt De Waard, maar de kans bestaat dat Mosseldag dit jaar iets later is dan andere jaren: vorig jaar was het half augustus Mosseldag. Vorig jaar verliep de aanloop naar Mosseldag ook al niet bepaald vlekkeloos. Er was toen discussie over de verkoopprijs van de bak jes mosselen - die moest hoger, vond de visserijvereniging en over de 'volksere' elementen: de braderie, de kermis en de taptoe; het moest allemaal exclusiever worden dan het altijd was ge weest. Zandsculpturen bij Dreamnight Neeltje Jans tijdens de editie 2006 foto Dirk-Jan Gjeitema door Esme Soesman NEELTJE JANS - De organisatie van Dreamnight Neeltje Jans is nog op zoek naar sponsoren. Naast bedrij ven en organisaties die op de dag zelf activiteiten organiseren en spullen beschikbaar stellen, is er na melijk geld nodig. En dat inzame len valt op dit moment niet mee. De crisis slaat toe, verzucht mede werker Rob Dreesens. „Dit jaar is echt bizar. Je merkt dat heel veel organisaties en verenigingen bij bedrijven aankloppen om een be roep op ze te doen. En dan vis je hier toch allemaal in hetzelfde vij vertje." Even voor de duidelijkheid: Dreamnight Neeltje Jans gaat ze ker door. Maar de extra's hangen af van wat er voor 7 juni nog bin nenkomt aan centen. Met de acti viteiten zit het wel snor, licht Mar- jolijn Essenburg van Deltapark Neeltje Jans de opzet toe. Jaarlijks helpen tussen de twintig en der tig bedrijven mee om het festijn op poten te zetten. „Maar aan bud get hebben we gebrek." Om er het ultieme feest van te maken proberen de organisatoren zo'n 2500 euro bij elkaar te krij gen. Van dat geld worden de ex traatjes betaald, zoals bijvoor beeld de goodie bags waarmee de kinderen na afloop naar huis gaan. „Er zijn jaren geweest dan zaten ze propvol. Maar je ziet nu toch dat bedrijven de hand op de knip houden." Wat sponsoring in natu- ra betreft mag de organisatie niet klagen. Dreesens: „Er is elk jaar weer iets nieuws. Maar het is ook voor bedrijven die meedoen een uniek evenement, omdat je er zelf bij bent." Ook Essenburg twijfelt geen mo ment over de waarde van de dit jaar jubilerende Dreamnight Neel tje Jans. „Het is heel veel werk, stress en geregel. Maar als je ziet hoe de kinderen straks stralen. Dan weet je waarom je dit doet." de Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand 0113-561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48