Wij bes-taan 3e ar+ikel DE Onderzoek Zeeuwse kinderen uit 2009 'De docenten krijgen de schuld van alles wat fout gegaan is' ZEELAND 23 30 jaar!!! J[ De Blauwe Winkel Middelburg www, deschanstuinschermen.nl commentaar Scalda onderuit PvZ maakt zich zorgen om reserve provincie CvB: 'combinatie werkt niet' 'Niet alleen ons inzicht, ook van de inspectie' BLAUWE WINKEL Daarom nu elk voor de hel-PT van de prijs!' „Mensen hebben verschil lende visies over hoe de op leiding eruit moet zien. Dat zorgt voor wrijving." DONDERDAG 28 MAART 2013 coll, vorn^n 0n*fwüStWm JEANS CASUALS Nieuwe Burg 27 4331 AG Middelburg T. 0118 63 84 78 Deze actie geldt op het laagst geprijsde artikel WW de i Meer informatie vririó je op {onder werken bij Scalda) en op De Schans Tuinschermen Steenbergseweg 6 4681 RJ Halsteren tel.:0164 - 686 418 Fax: 0164-687 546 Studenten van de toeris- meopleidingen van Scalda dreigen de dupe te worden van slepen de problemen. Scalda slaagt er maar niet in de kwaliteit van de lessen te verbeteren. Bijles sen moeten er nu voor zorgen dat de studenten toch nog goed door hun examen komen. Het is afwachten of dit lukt. De moeilijkheden in het toeris- meonderwijs zijn geen recla me voor Scalda. Het bestuur van het regionale opleidingen centrum heeft weliswaar ver schillende ingrepen gedaan, in clusief coaching, maar uiteinde lijk moest het bestuur het volle dige docententeam aan de kant zetten. Deze zeer ingrijpende maatregel is terecht. Het is ech ter een nederlaag voor de on derwijsinstelling als geheel. Een lesgevende én lerende or ganisatie hoort dit soort proble men soepeler te verwerken. Maar Scalda kan zich herpak ken. Allereerst door te zorgen dat de studenten hun examen halen. En dan door een nieuwe opleiding neer te zetten die staat als een huis. MIDDELBURG De provincie loopt volgens de Partij voor Zeeland een 'mogelijk onverantwoord financieel risico' met de uitvoering van de projecten Perkpolder, Waterdunen en in de afwikkeling van de failliete fosforfabrikant Thermphos. In dat laatste geval doelt de PvZ met na me op de betrokkenheid van Delta en het havenbedrijf, waarin de pro vincie een aanzienlijk belang heeft. Fractievoorzitter Johan Robesin wijst op het zogeheten weer standsvermogen in de provinciale begroting. Die reserve zakt vol gend jaar door de afgesproken bo dem van 25 miljoen euro, als ge volg van de dure afvloeiingsrege ling voor ambtenaren van 57 jaar en ouder. Robesin is bang dat de provincie 'fors in de problemen komt', wanneer het straks met fik se tegenvallers te maken krijgt. Met schriftelijke vragen aan Gede puteerde Staten probeert zijn frac tie helder te krijgen of het college zich bewust is van dat risico. Ook wil hij weten of GS 'werkelijk van oordeel zijn dat Perkpolder en Waterdunen nu nog onmogelijk kunnen worden gestopt.' MIDDELBURG Het Zeeuwse sociaal cultureel planbureau Scoop begint volgende maand onderzoek naar de leefomstandigheden van kinde ren in Zeeland, die in 2009 zijn ge boren. Ouders ontvangen rond 6 april een uitgebreide lijst met vragen over de buurt, gezondheid en op voeding van hun kind. Ook wordt gevraagd naar de ervaring met het consultatiebureau, peuter speelzaal, kinderopvang en school. De uitkomsten van deze zogeheten Jeugdmonitor Zeeland worden gebruikt als bouwstenen van het jeugdbeleid van de der tien betrokken gemeenten, de pro vincie en diverse andere organisa ties die op dit vlak actief zijn. De resultaten van het onderzoek wor den in september gepubliceerd op www.jeugdmonitorzeeland.nl en in twee themarapporten met daarin de kerngegevens. Het onderzoek is een vervolg op eerdere 'metingen' in 2001, 2005 en 2009 en daarmee voorlopig de laatste in de reeks van vier die bin nen de Jeugdmonitor Zeeland worden uitgevoerd. De uit komsten stelt beleidsmakers in staat de situatie van Zeeuwse ge zinnen te vergelijken met voor gaande jaren. MIDDELBURG - Het vervangen van alle docenten is de enige manier om de opleiding op niveau te krij gen, zegt Marijn Nelen, lid van het college van bestuur van Scal da. „Bij competentiegericht onder wijs moeten docenten samen de opleiding vormgeven. Daar is het misgegaan. We hebben teamlei ders vervangen en coaches inge huurd. Ondanks maatregelen die we genomen hebben, is de samen werking niet goed tot stand geko men. De docenten zijn niet slecht, we willen ze graag in de or ganisatie houden, maar het is de combinatie van mensen die niet werkt. Het onderwijs zit daardoor niet op het niveau waarop we het willen hebben. De tevredenheid van studenten moet omhoog. Het heeft geen enkele zin om ook de teamleiding te vervangen, want die mensen zitten er nog maar net. Zij zijn geen onderdeel van het proces en we hebben vertrou wen in hen." MIDDELBURG - Hans Patist van de Algemene Onderwijsbond (AOb) onderneemt (nog) geen actie, maar heeft van het college van be stuur van Scalda een brief ontvan gen over de maatregel om het vol ledige team van de toerismeoplei- ding van Scalda op een zijspoor te zetten. Patist: „Dit hebben we nog niet vaak meegemaakt. Wel eens in het basisonderwijs, maar nee, in het voortgezet onderwijs is het een uitzondering." Het college van bestuur meldt in die brief dat de opleiding al een 'zeer groot aantal jaren grote kwa liteitsproblemen heeft. Dat is niet alleen ons inzicht, maar ook dat van de studenten en de Onderwijsinspectie'. Patist: „Het college van bestuur schrijft ook dat er ondanks de maatregel nie mand ontslagen wordt. Het kost geen arbeidsplaatsen en er ver dwijnen geen functies. Maar ja, als ik al die advertenties zie, moet ik nog zien dat er niemand ontsla gen wordt." 1 MIDDELBURG - De problemen bij de toerisme-opleiding zijn niet van gisteren. De samenwerking tussen leraren loopt al jaren stroef. 'Grote ego's' zouden de oorzaak zijn. Eén van de docenten, die anoniem wil blijven, vertelt: „Aan vankelijk was dat geen probleem, de opleiding stond als een huis. Ie dereen hield zich met zijn eigen vak bezig. Maar toen het compe tentiegericht onderwijs werd in gevoerd en het team op eigen kracht een nieuwe opleiding moest opzetten, is het fout ge gaan. Voor die vorm van onder wijs is het noodzakelijk dat docen ten van verschillende vakken on derling samenwerken. Dat is niet goed uit de verf gekomen." Een collega: „Mensen hebben verschil lende visies over hoe de opleiding eruit moet zien. Dat zorgt voor wrijving." De kwaliteit van het onderwijs is onder de maat. In het najaar van 2011 werd daarom een interim teamleider aangesteld. Daarnaast werden een teamcoach en een in dividuele coach ingehuurd om de problemen op te lossen. In april 2012 stelde het college van bestuur de docenten een ultima tum: binnen een half jaar moes ten de resultaten van de studententevredenheidsenquête - de JOB-monitor - verbeterd zijn. Zo niet, dan zouden er maatrege len volgen. Toen in december bleek dat de uitslagen nog steeds onder de maat waren, kondigde het bestuur in een bijeenkomst aan dat het zich ging beraden. Dat nu het hele team vervangen wordt, met uitzondering van het management, stuit op grot$ weer stand bij de docenten. „De leiding blijft buiten schot, terwijl wij pu bliekelijk aan de schandpaal gena geld worden." Een ander: „Het do cententeam krijgt nu de schuld van alles wat fout gegaan is, ter wijl het een gedeelde verantwoor delijkheid is. Door het hele team te vervangen, gooien ze boven dien alle kennis en ervaring weg." De docenten verkeren in grote on zekerheid over wat er nu gaat ge beuren. Het college van bestuur heeft toegezegd dat de docenten 'zorgvuldig worden begeleid naar een passende functie'. Ze mogen ook opnieuw solliciteren op de functies die opengesteld worden. „Maar dat gaat natuurlijk nie mand doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41