Ook interim-trainer stapt op bij Aardenburg Biljartkampioenen teamcompetitie bekend W SPORT 35 Sranang 2 verliest ook van FC E.L. Blues winnen vierpuntenduel Zandee stunt tegen titelkandidaat Martijn de Kok snelste ambtenaar Competitie Par 3-golf van start DONDERDAG 28 MAART 2013 GOES De zaalvoetballers van FM Sranang 2 bleven ook na hun voorlaatste wedstrijd op zes schamele punten staan. De Goese eersteklas ser kwam in eigen huis niet onaardig voor de dag tegen FC E.L. maar leed alweer zijn dertiende nederlaag: 3-5. Voor FM Sranang 2, dat voor degradatie niet hoeft te vrezen na het terugtrekken van een aantal teams, scoor den Pito Bernardina (2x) en Peter Overdulve. ROOSENDAAL De poolbiljarters van The Roadhouse Blues pakten in het duel om de leiding in de regionale eerste klasse tegen 'We will dis you' de zege met 2-4. Omdat winst en verlies elkaar afwisselden, was de spanning te snijden. Met twee punten voor sprong leiden de Middelbur gers. Er zijn nog vijf wed strijden te gaan. Het ver schil tussen nummer één en vier is slechts vier punten. KAPELLE Het driebandenteam van Zandee Kloetinge verraste in de vierde divisie de num mer 2 De Geslootene Boom uit Sas van Gent met een 6-2-overwinning. Het lijkt alsof de bezoekers na deze nederlaag hun titel- aspiraties wel in de koelkast kunnen zetten. Voor de pau ze verloor Paul Bodbijl nipt Ad van der Werf won voor de vijfde keer op rij. Na de pauze wonnen Daan West- strate en Piet Verschure. GRONINGEN Martijn de Kok uit Heinkens- zand is woensdag Neder lands ambtenarenkampioen veldlopen geworden. De at leet die werkt op het ge meente huis van Borsele, leg de de 12 kilometer af in 40 minuten en 6 seconden. Wilco Jonker, werkzaam voor de gemeente Goes, werd in de leeftijdsklasse tot en met 34 jaar zevende. Het NK werd in Groningen gehouden MIDDELBURG Zaterdag gaat de Zeeuwse Par-3 golfcompetitie weer van start. Voordeel van deze in Zeeland in 2001 opgestar te vorm van golf is dat de wedstrijden korter duren. De afstanden tot de holes zijn imnmers een stuk kor ter. De competitie duurt tot 31 augustus en wordt ge speeld op banen in Bruinis- se, Goes, Burgh-Haamstede, De Heen, Lamswaarde, Mid delburg en Melissant. door Aector Dooms AARDENBURG - Interim-trainer Peter Huls is na een conflict met het bestuur opgestapt bij zondag tweedeklasser Aardenburg. De Ter- neuzenaar die vorig jaar 1 novem ber Arno Zwegers tussentijds op volgde, bracht zondag na afloop van de uitwedstrijd tegen Sarto de spelersgroep op de hoogte van zijn beslissing. Huls verzekerde woensdag dat er een onwerkbare situatie is ont staan omdat het bestuur zich wil mengen in de opstelling. „Ik kreeg zaterdag, de dag voor het be langrijke degradatieduel tegen Sar to, van het bestuur te horen dat ik de wisselspelers moest laten voet ballen. Er werd me zelfs gezegd hoe lang ze moesten spelen. Het bestuur vond in het belang van volgend seizoen dat deze spelers over de streep moesten worden getrokken. Het probleem is echter dat ze het niveau van de tweede klasse niet aankunnen. Ik noem geen namen, want dat vind ik niet chic." Huls zag geen uitdaging meer om het seizoen af te maken. „Zo kun je niet presteren. Ik wenste me niet zomaar neer te leggen bij een degradatie, maar als het bestuur me wilt beïnvloeden om een an dere weg te bewandelen dan houdt het voor mij op." Zijn besluit heeft volgens hem niets met de het doen en laten in de spelersgroep te maken. Alhoe wel hij soms teleurgesteld was in de houding van de spelers. „Het zijn aardige jongens, maar ik vond de argumenten om niet te komen trainen nogal lachwek kend. Dat is me tegengevallen. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De teamcompetitie van het biljartdistrict Delta Zuid West zit er zo goed als op. In het li- bre C2 en driebanden B1A moet nog één ronde worden gespeeld. In driebanden BiA valt deze week de beslissing. LBV 1 uit Lewedorp staat bovenaan met 605 punten maar is uitgespeeld, terwijl Rey- naert Drankenhandel Pluym uit Hulst 597 punten heeft en nog een wedstrijd tegoed. Normaliter is de titel voor de Hulstenaren. Zij spelen dan tegen de kampioen van BiB Onda uit Krabbendijke om een plaats in de gewestelijke finale. De hoogste partij in deze klasse staat op naam van Tonny van Iwaarden van Onda met 2.272 en de hoogste serie van 11 is van Richard de Bruin en Ronald van Geyt. In driebanden B2 zijn ALM 3 uit Goes en VEGABV 2 uit Oost Souburg de kampioenen. Ook hier een beslissingswedstrijd voor een plaats in de gewestelijke fina le. In het libre Cl plaatste kam pioen ALM 5 zich rechtstreeks. In C2 staan in de twee poules nog een ronde op de rol. Topfavorie ten in 2A is LBV met 764 en Hof van Eede 2 met 757. In 2B zijn nog drie kanshebbers: De Herberg uit Kapelle met 758, de Gouwe Gheijt 1 uit Grijpskerke met 753 en D'Eu- le uit Oosterland met 749 punten. Cor Gouka uit Groede met 20.00 en Francois Everaert HGL/KOT '86 met 64 zijn hier topscorers. In C3 zijn drie poules en drie kam pioenen: HIO 2 uit Heinkenszand, De Vier Linden uit 's Gravenpol der en De Carambowl uit Goes. Ook hier is een beslissingsronde voor een plaats in het gewest. Ven uit schaduw broer het Scheldemond College terug. Maar dat was nog niet alles. Ook haar knie functioneert niet meer optimaal. Van de Ven: „Een jaar la ter scheurde ik mijn kruisband af. Daar heb ik nog steeds last van en ik moet er nog steeds aan geope reerd worden. Voor die operatie moet je uitgegroeid zijn en dat ben ik nu ook wel, maar je ligt er dan ook meteen zeven maanden uit." En dat is iets waar ze nou net geen zin in heeft. Zeker niet nu het zo goed gaat. „Ik had nooit ver wacht dat ik al zo snel in deze klasse zou mogen rijden. In 2011 werd ik al Nederlands kampioen in mijn leeftijdscategorie en daar won ik van allemaal jongens. Ik ben nu vijftien jaar en ik rijd al mee met vrouwen, die bijna twee meter groot en twee meter breed zijn. Mocht ik dit jaar mooie resul taten behalen, dan weet ik niet of die operatie er wel komt aan het einde van het jaar. Eind oktober is het seizoen afgelopen en dan kijk ik waar ik sta. Als ik nergens meer om rijd is een operatie mis schien wel een mogelijkheid, maar anders wil ik in mijn ritme blijven. Dan maar met een brace blijven rijden." Ze laat een klein papiertje zien. Daarop staat: T am the World Champion of 2015'. „Ik kon toen net fatsoenlijk schrijven, maar ik wist toen al wat ik wilde worden. Ik was al van jongs af aan met mo torcross bezig, was altijd rond de baan te vinden en ik ben er dan ook als vanzelf ingerold." Met als resultaat dat ze nu als jongste debutant ooit aanstaande zaterdag in Valkenswaard aan de start staat. Er wordt van buitenaf veel druk op haar gelegd door het hoge verwachtingspatroon dat er is. Zelf blijft ze met beide benen op de grond. Haar broer legt de doelstelling helder uit. „Een top tien-klassering zou wel moeten lukken. Ik hoop dat ze bij de top vijf kan komen en het zou een droom zijn als ze op het podium komt. Maar dat is niet reeël." Nancy van de Ven heeft geen hoge verwachtingen van het WK motorcross voor vrouwen. Een plaats in de top tien zou al mooi zijn. foto Lex de Meester voelde ik niets en ik heb de wed strijd gewoon uitgereden. Toen ik op school mijn pen op den duur niet meer fatsoenlijk vast kon houden, zijn we naar de dokter ge gaan", blikt de havo-leerling aan gaan rijden en niet zonder succes. Ik eindigde vaak op de eerste plaats", blikt de 15-jarige vrouwe lijke coureur terug. Bang om ook dergelijke blessures op te lopen is ze niet. Ook al is ook zij niet zonder kleerscheuren uit alle races gekomen. „In Goes heb ik mijn linkerpink en mijn rechterduim tegelijkertijd gebro ken, maar daar reed ik gewoon mee door. Door de adrenaline

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35