Geld inzamelen voor goed doel is moeilijke klus Kritiek SP over info wethouder Orionis Actie gevraagd wegens Sporthal Nassaulaan: Ali B m" verloedering bordeel 1500 euro per maand naar e urg GOED DOEL 24 WALCHEREN door Maurits Sep VLISSINGEN - Wist hij het niet of heeft hij informatie achtergehou den? Hoe dan ook, de SP in Vlissin- gen is niet te spreken over het functioneren van wethouder Marin de Zwarte als voorzitter van Orio- nis Walcheren. De rechter heeft 25 februari be paald dat Orionis ten onrechte mensen met een uitkering 32 uur per week laat werken als tegen prestatie voor die uitkering. Als wethouder én als voorzitter van het bestuur van Orionis Walche ren had De Zwarte dus op 7 maart moeten weten dat de rech ter die uitspraak had gedaan. Die dag vergaderde de raad van Vlis- singen en de SP diende toen een motie in precies over dit onder werp: het verlangen van een te genprestatie en de valse concur rentie die daardoor ontstaat ten opzichte van commerciële bedrij ven. In de raadsvergadering heeft De Zwarte echter niets verteld over die gerechtelijke uitspraak. De SP wil via schriftelijke vragen nu achterhalen of De Zwarte die uitspraak toen niet kende of dat hij informatie heeft achtergehou den. In beide gevallen vindt de SP dat de wethouder in de fout is ge gaan. „Als voorzitter weet je toch welke rechtszaken er spelen? En op welke dag een uitspraak volgt? Dan moet je jezelf actief op de hoogte stellen van die uitspraak. Maar misschien kan hij een goede reden geven waarom hij dat niet heeft gedaan", zegt fractievoorzit ter Sem Stroosnijder. Volgens Marin de Zwarte was hem niet bekend dat die uit spraak er was. Hij heeft die vorige week pas gekregen. „Informatie achtergehouden tijdens de raads vergadering heb ik dus zeker niet." Het bestuur van Orionis had tot nu toe geen compleet en actueel overzicht van alle lopende rechtzaken. „Dat willen we voortaan wel hebben, zodat we op basis daarvan kunnen inschat ten welke rechtzaken politiek ge voelig kunnen liggen. Over die za ken kunnen we ons dan beter la ten informeren." door Esme Soesman NEELTJE JANS - De organisatie van Dreamnight Neeltje Jans is nog op zoek naar sponsoren. Naast be drijven en organisaties die op de dag zelf activiteiten organiseren en spullen beschikbaar stellen, is er namelijk geld nodig. En dat in zamelen valt op dit moment niet mee. De crisis slaat toe, verzucht mede werker Rob Dreesens. „Dit jaar is echt bizar. Je merkt dat heel veel organisaties en verenigingen bij bedrijven aankloppen om een be roep op ze te doen. En dan vis je hier toch allemaal in hetzelfde vij vertje." Even voor de duidelijkheid: Dreamnight Neeltje Jans gaat ze ker door. Maar de extra's hangen af van wat er voor 7 juni nog bin nenkomt aan centen. Met de acti viteiten zit het wel snor, licht Marjolijn Essenburg van Delta park Neeltje Jans de opzet toe. Jaarlijks helpen tussen de twintig en dertig bedrijven mee om het festijn op poten te zetten. „Maar aan budget hebben we gebrek." Om er het ultieme feest van te maken proberen de organisatoren zo'n 2500 euro bij elkaar te krij gen. Van dat geld worden de ex traatjes betaald, zoals bijvoor beeld de goodiebags waarmee de kinderen na afloop naar huis gaan. „Er zijn jaren geweest dan zaten ze propvol. Maar je ziet nu toch dat bedrijven de hand op de knip houden." Wat sponsoring in natu- ra betreft mag de organisatie niet klagen. Dreesens: „Er is elk jaar weer iets nieuws. Maar het is ook voor bedrijven die meedoen een uniek evenement, omdat je er zelf bij bent." Ook Essenburg twijfelt geen mo ment over de waarde van de dit jaar jubilerende Dreamnight Neel tje Jans. „Het is heel veel werk, stress en geregel. Maar als je ziet hoe de kinderen straks stralen. Dan weet je waarom je dit doet." Zandsculpturen bij Dreamnight Neeltje Jans tijdens de editie 2006. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - 'We zien het verloede ren. Trek de vergunning in, dat moet toch niet zo moeilijk zijn', zo zei Niek Peters (D66) deze week te gen wethouder Lambert Prevoo. Het Vlissingse commissielid doel de op het gebouw aan de Stations weg dat een aantal jaren geleden nog dienst deed als een bordeel. Het staat al enkele jaren leeg en is flink aan het vervallen. De Christenunie had vragen ge steld over de verloedering van dat gebouw. „Het ligt er verwaar loosd bij en heeft een onaantrek kelijke aanblik bij de binnen komst van onze stad", aldus Ma rian Roos. Terwijl achter dat ge bouw het tonnenmagazijn staat. En dat gebouw, aldus het commis sielid, is juist wel de moeite waard. Wethouder Lambert Prevoo zei dat de gemeente geen plannen heeft om de eigenaar te dwingen iets te doen aan de staat van dat gebouw. Hij verwees naar Rijks waterstaat, de eigenaar van de grond. Die zou iets moeten doen maar heeft, aldus de wethouder, daar nog geen plannen voor. Daar op merkte de D66'er op dat de ge meente wel wat kan doen zodat Rijkswaterstaat gemakkelijker ac tie kan ondernemen. MIDDELBURG - Minimaal vijftienhon derd euro per maand is de huur die de gemeente Middelburg vraagt voor de sporthal aan de Nassau laan. De hal zou na de ingebruikname van het nieuwe sportcomplex De Sprong (voormalige Voorborch) gesloopt worden om plaats te ma ken voor woningbouw. Door de economische crisis is het onwaarschijnlijk dat er op die plaats binnen tien jaar behoefte is aan ruimte voor nieuwbouw. Bur gemeester en wethouders hebben daarom besloten de sporthal voor lopig te laten staan en beschik baar te stellen voor verhuur. De eerste huurder is de Yilderim Beyazit Moskee. Die hebben tijde lijk ruimte nodig omdat de nieu we moskee bij de Stromenweg nog niet klaar is en het pand van de oude moskee aan het Oostkerk plein is verkocht. Het moskeebe stuur vindt de huur wel aan de hoge kant en wil daarover nader overleg. Anderzijds staat het met de rug tegen de muur omdat de sporthal de enig beschikbare ruimte is. De moskee heeft de sporthal voor in principe drie maanden gehuurd, maar het be stuur hoopt eerder naar het nieu we gebouw te verhuizen. MIDDELBURG - All B. wordt op 30 april per helikopter vanuit Amster dam naar Middelburg overgevlogen om als slotact rond 23.00 uur op de Markt op te treden. De populaire artiest was door de Stichting Evenementen Middelburg al lang van te voren geboekt. Door de troonswisseling wilde Am sterdam de artiest graag hebben voor het feest op het Museumplein. Door een helikopter in te schakelen kan Ali B. zowel in de hoofdstad van het land als in die van Zeeland optreden. Naast Ali B. treden in Middelburg op 30 april onder anderen Mega Mindy en Paul Thrner (Voice of Hol land) op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24