Klachten over openbaar vervoer spelen zich hoofdzakelijk in Goes af Rapport TOERISMEOPLEIDING SCALDA 22 ZEELAND ZorgSaam stuurt Kamer brandbrief Het bestuur van Scalda vervangt alle docenten van de toerismeopleiding. Studenten vinden de studie slecht. Ministersoverhemd *A 3,4 Kom/ on^ nieuwste/ kachely, ypa/yen bcuAna/'y bewonderen/ onder het genot van/ EF donderdag OPLEIDING TOERISME VAN ROC IN PUIN Opleiding Leisure Hospitality Host Beoordeling van docenten* Scalda Lar\de\Y\k Beoordeling van opleiding** Scalda Lande\ï\k MM—atzgw aüsssses In het artikel over slaaponderzoe- ken, gisteren in de PZC, stond dat bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis alleen poliklinische behandeling van slaapproblemen geboden wordt. Dit berust echter op een misver stand. In Zeeland kan men zowel bij het ADRZ als bij Zorgsaam te recht voor klinische behandelin gen, voor alle slaapproblemen en onderzoeken. TERNEUZEN - De ondernemings raad van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen vindt dat de regering te weinig oog heeft voor de omstandigheden in de thuis zorg. De OR schrijft de Kamer: „We be grijpen dat er bezuinigd moet wor den, echter de wijze waarop en het tempo waarin is een verzorgings staat als Nederland niet waardig." Binnenkort zou ze hon derd zijn geworden, tante Suus. Mijn tante Suus was niet mijn echte tante. Ik moest haar tante noemen, omdat ze met mijn ome Cor (wél een echte) was gaan hokken. Mijn oom Cor leek het prototy pe van de eeuwige vrijgezel. Tot ver in zijn vijftigste woon de hij in bij zijn moeder, hij deed iets onduidelijks bij een bank en bezocht dagelijks zijn stamcafé waar hij in hoog tem po kelkjes naar binnen kiepte. Daar, in zijn stamkroeg, ont moette hij de vrouw die ik tan te Suus moest noemen: zwaar beboezemd, schoenmaat fors, grijze permanent waarop zij vaak een donkerblauw hoedje droeg. Vanachter een luikje in de sta tionshal verkocht zij frites, fri kadellen en andere vettighe den. De Zaak, zo noemde ze haar nerinkje in vette happen deftig. Want tante Suus was niet van de straat. Vond zijzelf. Ze afficheerde zichzelf als een groot kenner van de Duurdere Dranken en ze mocht ook Voor graag opscheppen over haar lief de voor de Betere Muziek. Voor mijn ome Cor kocht ze - vertel de ze tegen iedereen - uitslui tend 'ministersoverhemden'. Wat miriistersoverhemden wa ren, is mij nooit duidelijk ge worden, maar het waren beslist geen C&A-tjes. Een enkele keer kwam ze bij ons over de vloer. We verheug den ons daar zeer op. We wis ten: als tante Suus op bezoek komt, kun je lachen. Mijn vader - niet vies van een pesterijtje - schonk haar uit een duur ogen de cognacfles doodordinaire Hollandse vieux en zij riep met kennersblik dat ze nooit zulke heerlijke Franse cognac had ge proefd. Of hij zette een plaatje op, en vroeg mijn tante Suus vooral aandacht voor de prachti ge klanken van de dudeljo. En mijn tante maar knikken: inder daad, geen mooier instrument dan de dudeljo. Ze heeft de honderd lang niet gehaald, mijn tante Suus. Jam mer: ik had zo graag nog eens een glaasje vieux met haar ge dronken en naar de dudeljo ge luisterd. In een ministersover hemd natuurlijk. columns: www.pzc.nl/columns Ons nieuwe adres: Hengstdijksekeiweg 1b, 4585 PA Vogelwaarde 1 +31(0)114671493- info@fireplacefactory.nl info@patioworld.nl www.fireplacefactory.nl - www.patioworld.nl Opleiding faalt door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Bijna elke dag komt de vierdejaars studente (ze wil niet met haar naam in de krant) vol van spanning en stress thuis. Ze is gefrustreerd over de situatie bij de toerismeopleiding van Scal da. „Ik maak me zorgen of ik dit jaar wel examen kan doen." Nadat Scalda door de onderwijsin spectie op de vingers werd getikt over de examinering, werden ver anderingen doorgevoerd. Maar voor studenten was het lange tijd niet duidelijk wat er in het exa menjaar van hen verwacht wordt. „We hebben keer op keer aan do centen gevraagd wat de bedoeling was. We zijn ook naar de direc teur en de teamleiding gegaan, maar kregen geen antwoorden. We hoorden pas vorige week wat we moeten doen. We krijgen de komende weken bijlessen. Ik vind het natuurlijk goed dat we extra stof krijgen, maar onze vrije tijd wordt wel afgepakt, terwijl het niet eens onze schuld is." Haar moeder is al even bezorgd en heeft een klacht ingediend bij de Onderwijsinspectie. „Ik be grijp niet waarom ze in januari niet met die bijlessen begonnen zijn. Naar mijn idee is er veel te laat ingegrepen." Studenten klagen ook over de slechte organisatie. Een derde jaars: „Als je een toets wilt inha len, moet je die zelf inplannen. Docenten zijn niet op de hoogte van roosterwijzigingen en over zichten met gehaalde studiepun ten kloppen nooit." Ze merkt daarbij op: „Docenten kunnen er niet altijd wat aan doen hoor." Toch is ze kritisch op de lessen van sommige leraren. „Je moet heel veel dingen alleen doen. Soms word je achter een compu ter gezet met een opdracht, en als je een vraag stelt, zeggen de lera ren: zoek maar op internet. Daar door heb ik er niet veel zin meer in. Het lijkt soms wel of ze van je af willen zijn." Deze studente is er zeker van: „Als ik opnieuw moest kiezen, dan zou ik nóóit meer voor deze opleiding gaan." door Frank Balkenende GOES - PvdA-Statenlid Frits de Kaart heeft tot nu toe 35 klachten over het busvervoer binnengekre gen via de klachtenlijn die hij in januari op Facebook en Twitter opende. Het gros van de klachten spitst zich toe op de lijnen 192 (Wolp- haartsdijk-Goes) en 182 (ADRZ- NS-station Goes), zegt De Kaart. „De bus van het ziekenhuis naar het station zit vaak te vol, zodat reizigers moeten wachten op de volgende bus. Formeel moeten chauffeurs dat melden aan Con- nexxion, maar dat gebeurt niet al tijd. Intussen staan mensen wel te blauwbekken bij het ADRZ," In Wolphaartsdijk stappen veel scholieren in de Connexxion-bus- jes. Na twee haltes zijn ze al vol, waardoor scholieren achterblijven en dus te laat op school komen. De Kaart heeft de klachten door gespeeld naar Connexxion en de provincie. Eerdere klachten over te volle bussen tussen Goes en Baarland, zijn volgens De Kaart opgelost. Om te voorkomen dat buslijnen verdwijnen, wil de provincie in de toekomst achtpersoons buurt bussen laten rijden, Ze moeten worden bestuurd door vrijwilli gers. De provincie is al (via dorps raden) met de werving begonnen, schrijft ze in antwoord op vragen van de PvdA-Statenleden De Kaart en Piet Hamelink. Sommige dorpsraden zoals Oudelande en 's-Gravenpolder weigeren mee te werken aan het buurtbusproject. De PvdA vreest dat reguliere ba nen van chauffeurs worden ver drongen door gebruik te maken van vrijwilligers. Op Noord-Beve land is dat momenteel al een heet hangijzer. Daar strijdt taxionder nemer Otto de Koster uit Colijns- plaat voor behoud van het belbus- vervoer dat hij nu voor Con nexxion uitvoert. Willem van Dam De opleiding Toerisme van het ROC Zeeland kampt met grote problemen. Tien docenten zijn van de opleiding weggehaald. infographic Rolant Quist foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22