'Om iets te maken moet je eerst rommel maken' Gesprek met AH DRIEDAAGSE ZEEUWS-VLAANDEREN 25 REGENWATERRIOOL SLUISKIL Muzikale middag in De Lieve Hulst Open podium voor poezië en jazz Kiwanis op zoek naar goede doelen Wandelen voor actieve senioren Opruimingsverkoop Vereniging Adelt Toonbeeld vervolgt cursus Photoshop WOENSDAG 27 MAART 2013 SLUISKIL Brandweer pompt water uit een woning aan Bosjesweg in Sluiskil, vrijdag 29 augustus 2010. foto Mark Neelemans Het is niet niks wat er in Sluiskil staat te gebeu ren de komende maan den, tot eind juni. Met name de bewoners van de Louisa- straat mogen hopen op heel veel droge dagen. „Om iets te maken moet je eerst rommel maken", zegt Leo Bolleman die de uitvoe ring van het rioleringswerk volgt voor de gemeente. Op het programma staan feitelijk drie werken: het over 250 meter verwijderen van een oud riool, de aanleg van een nieuw gemengd riool (voor zowel afval- als regen water) over 400 meter én de aan leg van een regenwaterriool over 450 meter. De laatste komt vanaf de hoek Louisastraat-Spoorstraat over Groenoord naar een sloot achter de Isabellastraat. Het regen waterriool krijgt een behoorlijke omvang, met buizen van negentig centimeter-doorsnee. Op twee plekken moet het regen waterriool het huidige riool krui sen. Tot op vijf meter diepte moet daar worden gewerkt, waarvoor een tijdelijke damwandconstruc- tie nodig is. Een extra probleem in Sluiskil is de hoge grondwater stand. Het grondwater zit al op één meter diepte en moet voor de werkzaamheden worden verlaagd met bronbemaling. Dit kan altijd gevolgen hebben voor de bebou wing. De gemeente volgt zelf de grondwaterstanden met een conti nu controlesysteem. Aannemings bedrijf H4A voert de riool werk zaamheden uit. Nieuw aan te leggen regenwaterriool (HWA) Regenwaterriool mondt uit in watergang 29, 30 MAART EN"2-PA'SEN: wn 11:00 tot 16:00 uur Zonweringen KozIJntn - zonwtringtn - tulnmtubtltn raamdecoratle I horren rolluiken garagedeuren overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15, VlisSingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl door Henk Boot HULST - B en W van Hulst willen wel degelijk bekijken of het ver zoek van de heren Mattheeuws, exploitanten van de AH-super- markt aan het Stationsplein hout snijdt. „Wij gaan met ze in ge sprek, maar wilden eerst de super marktvisie door de gemeenteraad laten vaststellen. Dat is gebeurd en nu ligt er een beleid, waaraan we dit verzoek toetsen", aldus wethouder Adri Totté van financi ën. Dat beleid voorziet niet in uit breiding van supermarkten in Hulst, tenzij de marktomstandig heden zijn gewijzigd. Totté nam in april 2010 tijdelijk de portefeuil le grondzaken over van wethou der Frans de Vries. Die onderhan delde met AH over de verplaat sing van de super van de Over- damstraat naar het Stationsplein. Zowel De Vries als Totté stelt dat de intentie van het contract met betrekking tot sloop van de vrijko mende Stadsschuur altijd uitbrei ding van het bestaande parkeerter rein bij AH was. De jurist van Mat theeuws claimt dat ook uitbrei ding van de supermarkt mogelijk is en wil dat combineren met uit breiding van het parkeerterrein. B en W willen na de sloop van de Stadsschuur geen doorsteek ma ken van de Absdaalseweg naar het Stationsplein. HULST Ontmoetingscentrum De Lieve in Hulst houdt zondag 7 april een muzikale mid dag. Voor de pauze treedt het koor Viva la musica op met meezingers en kluister liedjes, daarna de zanggroep Un Rève Acquis met oude en bekende liedjes vanaf de jaren zestig. Van 14.30 tot 16.30 uur. Toegang 1,50 euro. TERNEUZEN Porgy en Bess biedt vrijdaga vond een open podium voor dichters die hun gedichten willen voordragen. Iedere dicht-performance wordt muzikaal ondersteund door de Bankroet Jazz Band. De dichters worden opgeno men door Vpro Jazz live. De avond begint om 21.00 uur en is gratis. TERNEUZEN Serviceclub Kiwanis zoekt Zeeuws-Vlaamse goede doe len om de opbrengst van de Kennisquiz aan te kunnen schenken. De serviceclub houdt donderdag 24 oktober de zevende editie van de quiz in het Scheldetheater. www.kiwanis/ zeeuwsvlaanderen.nl SLUISKIL Iedere dinsdag wordt er in Sluiskil een half uurtje tot een uur gewandeld door ac tieve senioren. Ze starten om 10.00 uur aan 't Meulen- gat. Deelname kost 1 euro. Ook in Terneuzen wordt ge wandeld. Iedere donderdag wordt daar gestart om 9.30 uur bij Bodyline. Ook daar kost deelname 1 euro. TERNEUZEN Vrouwenvereniging Tessel- schade-Arbeid Adelt houdt vandaag haar jaarlijkse le denvergadering. Na afloop is er een opruimingsverkoop voor iedereen. Deze vindt plaats in het Churchill Hotel in Terneuzen van 12.00 uur tot 13.00 uur. De opbrengst gaat naar Betsy Perks Oplei dingenfonds. TERNEUZEN Bij Toonbeeld start donder dag 4 april een vervolgcur sus Photoshop. Dit in navol ging van de van de basiscur sus. De cursus bestaat uit tien lessen. De eerste les is op 4 april en de laatste op 20 juni. Kosten zijn 148 euro voor 10 lessen van twee uur. Q www.terneuzen.nl/toonbeeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69