ZEEUWS-VLAANDEREN De Springplank heeft nieuw schoolplein Provincie eist bodemvondsten op almanak Wethouder Pim Broekhuysen wil snel gesprek met stichtingsbestuur over wegvallen essentieel onderdeel. Tuinen www.pzcwouen.nl Mabelis en zijn zoon Adriaan: vermoord op 5 september 1944 TERNEUZEN - Met enkele ouders hebben leraren van De Spring plank in Terneuzen twee weeken den hard gewerkt om een nieuw speelplein in orde te krijgen. Gis teren was de opening. Alle ouders die meegeholpen heb ben kregen van directeur Arno van Tigt een reep chocolade. „Wel aan je moeder geven, hè", zei hij tegen een jongen wiens ouders niet aanwezig waren. Van Tigt is tevreden over de ver anderingen op het plein van de school voor speciaal basisonder wijs. „Een nieuwe tafeltennista fel, een klimparcours en een spel- circuit. Het kostte wat moeite om het neer te zetten, maar het is heel mooi geworden." Zonder hulp van buitenaf was het niet ge lukt. „We hadden wel wat geld in een potje, maar alle materialen konden we niet betalen. Gelukkig sprongen er enkele sponsors bij en staken verschillende ouders graag een handje toe." Leerlingen van De Springplank Gavin, Beloni, Justin en Dylan hadden de eer om het nieuwe schoolplein officieel te openen, foto Mark Neelemans MIDDELBURG - De provincie eist ar cheologische vondsten op die wor den bewaard door het failliet ver klaarde archelogische bedrijf ARC uit Groningen. Dat laat de provin cie in een brief aan de curator we ten. ARC voerde in de afgelopen jaren verschillende onderzoeken uit in Zeeland. Het bureau deed vondsten op de Grote Markt in Vlissingen, 't Groentje in Dom burg, de N61 bij Biervliet en de Klokstraat in Goes. Op grond van de uit 1988 dateren de Monumentenwet stelt de pro vincie dat de vondsten haar eigen dom zijn en daarmee buiten de failliete boedel van ARC vallen. De rechtbank behandelt het faillis sement op 1 april. Alles over O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl Ze is er nog maar net, die piepjonge stagiaire op dat redactiekantoor in Goes. Maar na een paar weken stuk jes tikken, reportages maken en eind redactie voeren, voelt ze zich hele maal thuis op haar werkplek. Tot gistermorgen. Ze wilde een printje maken, maar de printer negeerde haar opdracht. De systeembeheerder had het pro bleem snel gevonden. De oplossing kostte wat meer tijd. „Nou ja!", klonk het, toen ze na het telefoonge sprek ophing. „Ik zat in de veilige kindmodus! Wie verzint dat nou!" Haar collega's zwegen maar even. ZEELAND Portaal schrapt rondvaarten door Wout Bareman TERNEUZEN - Maritiem attractie centrum Portaal van Vlaanderen in Terneuzen heeft de rondvaar ten door het havengebied uit het programma geschrapt om kosten te besparen. Incidenteel kan bij arrangemen ten nog wel een rondvaartboot worden ingezet, alleen op nadruk kelijk verzoek. Wethouder Pim Broekhuysen (toerisme) van Ter- neuzen maakt zich zorgen over de maatregel. „Juist de haven be kijken vanaf het water was toch één van de essentiële onderdelen van het aanbod." Hij wil op korte termijn een gesprek met het stich tingsbestuur. De gemeente ver strekt jaarlijks 38.000 euro subsi die aan het Portaal en'verleende in 2005 al eens een éénmalige extra injectie om onder meer de rondvaarten te redden. Daarnaast telde de gemeente, samen met ha venbedrijf Zeeland Seaports, de provincie en 'Brussel' vier jaar ge leden bijna een kwart miljoen neer voor opwaardering van de at tractie. Broekhuysen: „Dan zou je toch denken dat het allemaal goed komt." Na vorig seizoen besloot Terneu- zenaar Erik Verhoef de rondvaar ten voor het Portaal met zijn oude sleper Derra te staken. Eén van de redenen: het Portaal betaal de de rekeningen veel te laat. Col lega-reder Alexander de Vries van rederij Denick, die eerder jaren lang voor het Portaal voer, wilde Verhoef best vervangen en deed het stichtingsbestuur een aanbod van vijftig rondvaarten voor een vaste prijs. De Vries: „Maar dat aanbod paste niet in het budget, werd me verteld door de penning meester. We zetten onze twee bo ten daarom deze zomer elders in Zeeland in, tussen Veere en Kam perland bijvoorbeeld." Manager Judith Dingemanse is ziek thuis en verwijst door naar voorzitter Arie de Bode. Die blijft positief. „We hebben de vaste rondvaarten inderdaad geschrapt, maar bij arrangementen is er al tijd de mogelijkheid een boot in te zetten. Dat kan er één van De nick zijn, maar mogelijk ook het Gentse stadsjacht Jacob van Arte- velde." De stichting bekijkt nog of in het hoogseizoen (juli-augustus) tijde lijk een boot kan worden inge huurd. Over de 'slechte betaling' aan Verhoef zegt De Bode: „Ach, je gelooft de één of de ander." Het Portaal mag een boottocht uit het programma hebben geschrapt, het biedt wel een tochtje in een boemeltreintje over de Schelde- boulevard aan. Abraham Mabciis, WW* wïR}$ SÏWNÏW, <xr<S<?ts KfcMttKXKt Adriaan Pieter Mabelis, WOENSDAG 27 maart 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65