Emoties lopen hoog op bij inval kamp Utrechts topcentrum bundelt krachten cheap.nl dagactie fc I Inhuldigingsfeest van 11 miljoen euro zet BV Nederland op de kaart 38% BINNENLAND 5 L i V 1 I 2 dagen Movie Park incl. 1 overnachting Een cameraploeg van de NOS werd met bakstenen bekogeld toen ze op het kamp wilden filmen Streven is om het genezingspercen tage te verhogen van 75 procent naar 90 procent per /toplocatie één superactie! wo 27 maart korting De troonswisseling ibis Hotel Gelsenkirchen cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 WOENSDAG 27 MAART 2013 door Jan van den Hout SINT-MICHIELSGESTEL - Emoties lie pen gistermorgen hoog op onder de bewoners van een woonwagen kampje in Sint-Michielsgestel. De politie viel even na half negen bin nen en arresteerde een 36-jarige bewoner. De politie denkt dat hij één van de brandstichters is van het monumentale gemeentehuis in Waalre, dat in de nacht van 16 op 17 juli tot de grond toe afbrand de. Een cameraploeg van de NOS werd met bakstenen bekogeld, toen die er wilde filmen. Het kampje telt tien woonwa gens. De politie viel met een team van 35 man binnen. De woonwa gen van de vriendin van de ver dachte en de wagen daarnaast van de 58-jarige vader zijn doorzocht. Deze zegt er zo van geschrokken te zijn dat hij bijna een hartstil stand kreeg. Als bewijs komt zijn zus (57) de medicijnen tonen aan de verzamelde pers. De kinderen van de vriendin van de verdachte waren naar school, maar daar zijn speelgoed, zoals hun tabiets en computers meege nomen. Ook zou de politie twee auto's in beslag hebben genomen. Eerder werden in deze zaak twee verdachten aangehouden, waaron der een 34-jarige Haarenaar. Zij worden alleen verdacht van be trokkenheid bij de brandstich ting. De 36-jarige Gestelaar wordt door justitie als een van de daadwerke lijke verdachten van de brand stichting aangemerkt. De politie verwacht meer aanhoudingen. De beloning van 25.000 euro voor de gouden tip staat volgens de poli tie nog overeind. Per jaar krijgen meer dan vijfhon derd kinderen in Nederland kan ker. Een kwart van hen overlijdt eraan. Kanker is doodsoorzaak nummer 1 bij kinderen. Het sterf tepercentage kan en moet omlaag, zegt Hanneke de Ridder-Sluiter, bestuursvoorzitter van het zieken- huis-in-wording: „Streven is om het genezingspercentage op ter mijn te verhogen van 75 procent naar 90 procent." Op dit moment worden Neder landse kinderen met kanker be handeld in zeven academische medische centra. Er is nog strijd gevoerd voor méér dan een cen trum, maar anderhalf jaar geleden is definitief voor Utrecht gekozen. De Ridder: „Kenmerk van kanker bij kinderen is, dat het aantal ver gelijkbare gevallen beperkt is, waardoor per ziektebeeld weinig expertise wordt opgebouwd. Het Prinses Maxima Centrum brengt alle expertise die er is samen." Daarmee is het uniek in Europa. Alleen in de VS is een soortgelijk ziekenhuis: St. Jude in Memphis. De Stichting Kinderoncologie Ne derland SKION bevordert al jaren lang optimale diagnostiek en be handeling van kinderen met kan ker. Samen met onder meer de Vereniging van Ouders, Kinderen en Kanker (VOKK) is SKION een van de partners in het Utrechtse project. De stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) steunt de fond senwerving, want de bouw kost 222 miljoen euro, 187 miljoen is al binnen, 35 miljoen euro wordt via acties bijeen vergaard. Als het centrum in Utrecht er staat, is het voor patiëntjes moge lijk delen van de (na)behandeling en controles dichtbij huis te on dergaan, in vijftien 'shared care centers', onder regie van het Prinr ses Maxima Centrum. Het doel is duidelijk: door de con centratie van zorg en onderzoek stijgen de overlevingskansen van kinderen met kanker en worden de negatieve gevolgen van de be handeling beperkt, met als gevolg een betere kwaliteit van leven. UTRECHT - Een voor Europa uniek centrum, dat de beste specialisten op het gebied van kanker bij kinde ren bijeen brengt. Met de beste zorg. Waar doorbraken in behandel methoden niet kunnen uitblijven. Dat wordt het Prinses Maxima Cen trum voor kinderoncologie in Utrecht, dat in 2016 de deuren opent. Vanavond beleeft een grote inzamelingsactie op televisie haar hoogtepunt. Tachtig kamers komen er en veer tig plaatsen voor dagbehandeling. Een plek waar een erg ziek kind tijdens een zware behandeling een warme deken van aandacht en zorg ervaart. Hanneke de Ridder-Sluiter Carolijn Visser tijdens een model- lenfeestje. Rechts: tijdens een che- mokuur. foto Catorfotografie „We zijn nu negen maanden klaar met de behandeling. Het gaat heel goed met haar. We mer ken dat ze steeds energieker wordt. Ze staat nog steeds onder controle." Zo'n ingrijpend proces trekt ook een wissel op de omgeving, voor al op de ouders en Carolijns broer tje. Leontine: „Nu gaat het goed. Haar broertje van 8 heeft natuur lijk veel meegekregen. Carolijn zelf wist in het begin niet goed hoe ze moest reageren. Ze was wel onder de indruk van het feit dat wij veel huilden. Eerst wisten we het woord kanker te vermij den, maar toen ze het hoorde, riep ze 'Heb ik kanker, dan?' Later bleek wel dat ze er met ons niet over wilde praten. Om ons te be schermen." alleen vandaag boekbaar! per persoon, per arrangement Hs troonswisseling ook benaderen: als een fraai staaltje Holland-pro- motie. „De beelden van Nederland op zijn best gaan die dag de hele we reld over", aldus Rutte. Ga maar na: 1098 journalisten uit binnen- en buitenland hebben een accredi tatie aangevraagd. De belangstel ling van de media wordt nog eens vergroot door de aanwezigheid van tientallen 'royals' die speciaal voor de gelegenheid worden inge vlogen. Behalve van de ceremo nies op de Dam en in de Nieuwe Kerk kan die wereld meegenieten van optredens van Nederlandse toppers als dj Armin van Buuren, het Koninklijk Concertgebouwor kest en André Rieu. Wellicht doet Epke Zonderland nog een rekstok oefening, onder toeziend oog van presentator Ali B. En dan staat de 'mini-Sail' over het IJ met boten uit binnen-en buitenland natuur lijk garant voor prachtige plaatjes, net als de vuurwerkshow die waarschijnlijk na de invallende duisternis losbarst. Al die artiesten doen voor nop mee. En ook de bijdragen van sponsors als de Nationale Postco deloterij en supermarktketen Jum bo tonen dat de organisatie op de kleintjes let, bezweert Rutte. En die royals betalen hun vlucht gewoon zelf. Wel krijgen ze per af vaardiging twee hotelkamers, op staatskosten. Maar dat is 'gebruike lijk', aldus de premier. door Laurens Kok DEN HAAG - De rekening van het in huldigingsfeest op 30 april loopt op. De teller staat al op elf miljoen euro, waarvan de gemeente Am sterdam zes miljoen betaalt en het Rijk de resterende vijf. En daar ko men de geheime kosten voor 'on zichtbare beveiliging' nog bij. Kun je nog wel spreken van een sober feest? Minister-president Mark Rutte meent van wel, zo bleek gisteren tijdens een persconferentie op zijn ministerie van Algemene Za ken. Als het om de Oranjes gaat, laat Rutte zich zelden gelden als een zuinige boekhouder. Het Ko ninklijk Huis is door zijn interna tionale uitstraling van grote waar de voor de BV Nederland. En zo kun je de festiviteiten rond de 1 overnachting incl. ontbijt Kids t/m 11 jaar slapen gratis 2 dagen entree Movie Park Beoordeeld met een 8.6! (25 epen) "Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5