Leefbaar protesteert tegen geheimhouding Raad Kapelle steunt burgemeester BEVELANDEN en THOLEN 25 De overheid heeft nooit goed uitgezocht of vrijwilligers op een buurtbus beter en goedkoper zijn. Paaseieren schilderen in Ambachtscentrum Zangavond in thema van passie en Pasen Tentoonstelling in 't Kerkje van Ellesdiek Vrijwilligers nodig voor patrijsonderzoek 29, 30:MAART;ENr2^PA5EN behoud belbus door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland voert met grote snelheid buurtbusvervoer in op de belbuslijn Kats-Colijns- plaat-Kortgene zonder dat goed is onderzocht of dat inderdaad goed koper en beter werkt. Dat stelt Ariekees Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang. Hij wil dat wethouder Kees van der Weele goed laat nakijken of de belbus inderdaad inefficiënt werkt, zoals die eerder claimde, en wat de kosten daadwerkelijk zijn. Vooruitlopend om de omzet ting in heel Zeeland van tiental len belbuslijnen in buurtbuslij- nen per 2015, wil Noord-Beveland de busverbinding Kats-Colijns- plaat-Kortgene al per juni vervan gen door vrijwilligersvervoer. Oudshoorn meldde zich als coör dinator van de groep vrijwillige chauffeurs bij de vereniging in op richting voor de buurtbussen op Noord-Beveland, maar heeft in middels bedenkingen over het systeem. Hij heeft met name be zwaren tegen de uitschakeling van lokale ondernemers, met kans op verlies van arbeidsplaat sen, en de inzet van mensen met een ww- of bijstandsuitkering die verplicht worden om rijwerk te gaan doen. „Die mensen moeten, op straffe van korting op hun uit kering, het werk gaan doen van mensen die daar nu hun baan aan hebben. Dat gaat bij Connexxion en bij de bedrijven die voor Con nexxion rijden, banen kosten", zegt hij. Bovendien gaat de dienst verlening achteruit, stelt Ouds- Taxi de Koster is al honderd jaar publiek vervoerder op Noord-Be veland. Hier haalt belbuschauffeur en coördinator Ellen Govers men sen op in Colijnsplaat. foto Mechteld Jansen hoorn. De buurtbus rijdt op werk dagen uurdiensten van 07.00 tot 19.00 uur, terwijl de belbus in elk geval van 7.00 tot 21.18 uur aanslui ting op de lijndiensten van Con nexxion biedt en zeven dagen per week rijdt. „Het is een probleem dat bestuurders die nooit gebruik maken van openbaar vervoer daar nu over beslissen", stelt hij. Ouds hoorn vraagt donderdag in de raadsvergadering in Wissenkerke aan Van der Weele om heroverwe ging van het besluit. De raadsver gadering wordt bijgewoond door een aantal belbusgebruikers van Noord-Beveland. Taxi-onderne mer Otto de Koster uit Colijns plaat zal als inspreker om gehoor vragen bij de raad. Hij voert voor Connexxion op Noord-Beveland het belbusvervoer uit. De Koster vindt het onterecht dat de ge meente nooit informatie bij hem heeft opgevraagd. „Ik kan het goedkoper, efficiënter en beter en dat kan ik aantonen met cijfers. Het is vreemd dat de overheid hier geen marktwerking toepast. Mijn chauffeurs kunnen maat werk leveren. We kennen elke pas sagier op die lijn bij naam en kunnen huis aan huis vervoe ren en ons, doordat er een uur te voren gebeld wordt, direct aanpas sen aan het reizigersaanbod. Het gaat om ritten die hooguit tien minuten nemen op het langste traject: van Kortgene naar bushal te De Tol." De Koster wil graag een kans om te laten zien dat zijn bedrijf op Noord-Beveland goedkoper en be ter kan rijden dan de vrijwilligers- bus. „Ik ben ook al het WMO-ver- voer kwijtgeraakt. Straks moet ik mensen op straat zetten die gemo tiveerd rijden en die elk jaar bijge schoold worden. Als die vrijwilli gers graag op een bus willen rij den, kan ik hen heel goed gebrui ken voor een aantal uren." GOES Op het middenplein van Am bachtscentrum Goes is op za terdagmiddag 30 maart een workshop eieren schilderen en versieren. Deze workshop vindt plaats van 13.00 tot 16.30 uur. Voor deelname wordt een kleine vergoeding gevraagd. Maandag 1 april is er ook een voorjaarsmarkt op het midden plein. Op beide dagen zijn ook de in het Ambachtscentrum ge vestigde ateliers geopend. GOES In de Westerkerk in Goes houdt Omnis Cantare op zater dag 30 maart een zangavond. De avond staat in het thema van passie en Pasen. Het man- nenensemble Cantare uit Wou denberg zal er liederen zingen. Vader en Zoon Wim en Wil- bert Magré zullen het orgel en de vleugel bespelen. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. ELLEWOUTSDIJK De deuren van het Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk zijn op tweede paasdag geopend. Op deze dag is de tentoonstel ling Delfstof van Peter Rosier te zien in het kerkje. De exposi tie omvat tien werken die de Goese kunstenaar nog niet eer der exposeerde. Rosier is zelf ook aanwezig. De middag duurt van 13.30 uur tot 16.00 uur en de toegang is voor iedereen geheel gratis. KAMPERLAND Het aantal patrijzen in Zeeland neemt flink af. Stichting Land schapsbeheer Zeeland is daar om het project Groen en Doen gestart. Hiervoor zijn vrijwilli gers nodig die op 4 april willen helpen met het inventariseren van de patrijspopulatie. Het on derzoek begint om 18:30 uur vanaf de Five Star Farm. www.landschapsbeheerzeeland.nl door Nadia Berkelder KRUININGEN - Leefbaar Reimers- waal vindt het onaanvaardbaar dat stukken over het grondbeleid van de gemeente geheim blijven. Dinsdagavond las fractievoorzit ter Marien Weststrate tijdens de vergadering van de gemeenteraad een communiqué voor waarin hij zijn grieven uitte over de geheim houdingsplicht die de gemeente raad zichzelf oplegt. Het gaat over 26 lopende projecten en 11 projec ten die in de beginfase zitten, va riërend van De Zaete in Yerseke, Kelders in Krabbendijke tot Krus- eveer in Kruiningen. Door een ge heimhoudingsplicht op te leggen kan niet meer vrij in het open baar worden gesproken over de fi nanciële gevolgen. „Feodaal raar kwibusbeleid", vindt Weststrate. En niet nodig ook, vindt hij. Als er iets niet deugt, moet dat besproken kun nen worden. „De opgelegde beslo tenheid heeft niets meer uit te staan met lokale democratie en verantwoordingsplicht." Hij kon digde aan bij Binnenlandse Zaken een onderzoek naar de gang van zaken te vragen. De coalitiepartijen verdedigden geheimhouding door te wijzen op financiële belangen van de ge meente. „Die kunnen worden ge schaad door in het openbaar te vergaderen", zei Peter Koeman (CDA). WD en Christenunie, die zeiden principieel tegen beslo ten vergaderen te zijn, gingen op basis van dat argument overstag. De raad sprak nog wel in het openbaar over verliezen op het be drijventerrein Olzendepolder van 3,5 miljoen euro, veroorzaakt door het uitkopen van een grondeige naar. Daardoor is een tekort van acht ton ontstaan op de totale grondexploitatie van de gemeen te. Dat wordt gedekt uit de reser ve erfpachtsgronden. door Rob Paardekam KAPELLE - Een meerderheid van de Kapelse gemeenteraad vindt dat burgemeester Anton Stapelkamp gewoon recht heeft op een vergoe ding voor dubbele woonlasten. Het verwijt van Gemeentebelang en WD dat hij niet integer zou hande len, werpen sommige andere frac ties zelfs verre van zich. De burgemeester krijgt de vergoe ding (ruim 22.000 euro in 2012), omdat hij zich al kort na zijn in stallatie in 2011 vestigde in Kapel- Ie, maar zijn huis in Rotterdam nog niet heeft kunnen verkopen. WD en Gemeentebelang wijzen er echter op dat in dat huis nog een studerende zoon van hem woont. Daardoor zou Stapelkamp kosten uitsparen die hij anders zou moeten maken voor studen tenhuisvesting van zijn zoon. „Daarmee heeft de burgemeester een voordeel dat andere mensen niet hebben", vindt Peter Ganse man (Gemeentebelang). „Zij moe ten gewoon betalen voor huisves ting van studerende kinderen." Ganseman noemde het handelen van de burgemeester niet integer. De WD deed een moreel beroep op Stapelkamp om de kosten die hij anders kwijt was geweest voor de huisvesting van zijn zoon aan de gemeente terug te betalen. De burgemeester zelf wees erop dat hij zich aan alle regels houdt. Er zijn volgens hem maar twee ei sen om voor een vergoeding in aanmerking te komen. Het 'oude' huis moet eigendom zijn van de burgemeester en te koop staan. Dat is hier het geval. Alle andere fracties steunden de burgemeester. Ria Rijksen (CU) stak hem een hart onder de riem door hem een bevlogen man te noemen die zich met hart en ziel inzet voor de gemeente. Ze heeft geen goed woord over voor de ac tie van de WD en Gemeentebe lang. De PvdA sprak ook steun uit voor de burgemeester. Die partij zei het te waarderen dat hij zich destijds zo snel in Kapelle vestig de. Stapelkamp betreurt het dat zijn reputatie schade oploopt. pagina 22 en 23: Burgemeester wil van huis af 11:00 tot 16:00 uur Zonweringen I Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdec oratie I horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15, Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57