Onderzoek naar betere omleiding Vlaketunnel Zeeuwen pleiten voor minder verspilling in zorg bij meldpunt ZEELAND 23 Heksenjacht Tien procent van kinderen is arm 3 Rabelink commentaar WOENSDAG 27 MAART 2013 door Frank Balkenende MIDDELBURG - Rijkswaterstaat en provincie laten samen onderzoe ken hoe het verkeer op snelweg A58 eerder kan worden gewaar schuwd en omgeleid bij een calami teit in de Vlaketunnel. De resulta ten moeten in juli bekend zijn. Rijkswaterstaat erkent dat de in formatie aan weggebruikers bij ongelukken waarbij de Vlaketun nel geheel moet worden afgeslo ten, een stuk beter kan. Het ver keer kan eerder worden omgeleid door al bij Roosendaal en Bergen op Zoom en voor Heinkenszand borden te plaatsen. Voor de aan schaf van vaste en mobiele omlei dingsborden heeft de rijksdienst echter steeds minder geld. Het wil juist bezuinigen op de (aan schaf van) matrixborden, werd maandag duidelijk in de provin ciale commissie economie en mo biliteit. Het is onduidelijk of er straks geld is voor extra borden. De Statenfractie van de Christen- Unie is blij dat er een onderzoek komt. De fractie had maatregelen gevraagd, onder meer naar aanlei ding van een gekantelde caravan vorig jaar. Toen moesten beide tunnelbuizen worden afgesloten, met als gevolg 25 kilometer file, GOES - Verspil minder medicijnen, incontinentiemateriaal en verband middelen in de zorg. Suggesties van die strekking kwamen de afge lopen weken meerdere keren bin nen bij het meldpunt betaalbare zorg van patiëntenplatform Klaver blad. In totaal reageerden 84 Zeeuwen op de oproep om met ideeën te komen om de basisverzekering be taalbaar te houden. De mensen die reageerden, vin den bijvoorbeeld dat medicijnen in kleinere verpakkingen ver strekt zouden moeten worden. „Veel medicijnen worden niet op gemaakt." Een patiënt is veront waardigd omdat hij een verpak king van 120 tabletten moest afne men, terwijl hij er maar vijftig no dig had. Iemand anders stelt voor dat het mogelijk moet zijn om on geopende strips met medicijnen, die vaak nog jaren houdbaar zijn, terug te brengen naar de apo theek. De Zeeuwen vinden ook dat er best geschrapt kan worden in be handelingen die niet strikt nood zakelijk zijn. Voorbeelden die wor den aangedragen zijn onder meer griepprikken, ivf-behandelingen, vergoedingen voor middelen om te stoppen met roken en cosmeti sche ingrepen. Meerdere reacties gaan over de salarissen van be stuurders en managers in de zorg Die zouden omlaag moeten. Ook wordt voorgesteld om een ei gen bijdrage van patiënten te vra gen voor een (onnodig) bezoek aan de huisartsenpost in het weekend. Anderen vinden dat mensen al leen moeten betalen voor de zorg die ze afnemen. En er zou meer aandacht moeten komen voor pre ventie. Klaverblad heeft alle Zeeuwse sug gesties doorgestuurd naar minis ter Edith Schippers. Haar is om een reactie gevraagd. De Zeeuwse burge meesters die nog een huis hebben in hun vroegere woon plaats, liggen even onder het vergrootglas. Dit naar aanlei ding van politieke vragen over de dubbele woonlasten van An ton Stapelkamp van Kapelle. Deze burgemeester handelt echter binnen de regels en maakt bovendien van de nood een deugd door zijn kinderen voorlopig onderdak te bieden in zijn vroegere huis. Burgemeesters zijn net gewone mensen. Bij het wisselen van baan lopen zij ook hard tegen de beperkingen van de woning markt aan. Dus maken ze ge bruik van de overstapregeling die het ministerie van Binnen landse Zaken voorschrijft. Wie de suggestie wekt dat dit mogelijk niet integer is, heeft zich niet goed op de hoogte ge steld, óf zeurt slechts in de hoop op een relletje. Burge meesters mogen kritisch wor den gevolgd. Dat kunnen zij best hebben. Maar dan graag op een volwassen manier. MIDDELBURG - Ruim tien procent van de minderjarige Zeeuwse kin deren liep in 2011 het risico om op te groeien in armoede. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag publiceerde. Het aantal minderjarige kinderer dat risico loopt op te groeien in ar moede is in 2011 toegenomen. In dat jaar groeiden 371.000 minder jarige kinderen op in een huishou den met armoederisico, 55.000 meer dan in 2010. Kinderen in Zuid-Holland en Groningen groeien vaker op in armoede dan in andere provincies. Bij ruim 60 procent van deze kinderen is on voldoende geld in het gezin om elk jaar op vakantie te gaan. wil van zijn huis af Is vanaf februari 2011 burgemeester van Kapelle. Hij heeft nog een huis in Rotterdam. Gemeentebelang Kapelle en de WD vinden dat hij onterecht een tegemoetkoming van de woonlasten heeft ontvangen omdat zijn kin deren nog in het ouderlijk huis wonen. Stapelkamp bestrijdt dit. Is sinds 1 december 2010 burgemeester van Goes, waar hij ook woont. Hij heeft een huis in Utrecht waar zijn vrouw en kinderen wonen. Verhulst heeft 'uit principe geen beroep gedaan op een tegemoetkoming in woon lasten'. Burgemeester van Reimerswaal vanaf mei 2005. Hij heeft een woning in Delfzijl waar zijn vrouw woont en werkt, maar hij betrekt vanaf de eerste dag een appartement in Kruiningen. Hij heeft verhuiskosten ontvangen, geen tegemoetkoming in woonlasten. Is burgemeester van Schouwen-Duiveland vanaf maart 2009. Hij heeft pro blemen om zijn voormalige huis in Maasbree te verkopen. „Ik blijf optimis tisch over de verkoop, maar dat is na vier jaar toch moeilijk. Ja, ik ontvang geen tegemoetkoming meer, wil ik ook niet meer. Twee jaar is genoeg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55