Een lappendeken onder de bouwvoor Koningsportret gezocht föc/ey- Wegener Media kleurt Oranje! SCHOUWEN-DUIVELAND 27 TIP Biljarten voor McDonaldhuis mY fc weten waar «w tuin van oploeit BHfl verstraten walhout 1 plant naar keuze Schuttingen uit voorraad Dierenvoeding 6 april tuinfeest! Haak in op dit Oranje Umfeld el reserveer snel uw advertentie^ WOENSDAG 27 MAART 2013 'butterzachte' grond woond door Cornelis Aertse meldt Jaap Huigens in zijn boek over de familie Van der Wekken. Een geslacht dat tot 1810 op de Bo terhoek woonde. Jan zijn vader, Marinus Gaander- se, kwam omstreeks 1938 met echtgenote Marie van de Stolpe en hun dochters op de Boterhoek wonen. Hij kocht de boerderij van mevrouw Van de Bout. Marinus was geen echte koeienboer. „Mijn vader was op een hoeve in Dreischor gewend om het land te bewerken. Hij had hier wel een vetstal met ossen voor de slacht, die werden gevoerd met bieten koppen", weet Jan Gaanderse, die op de Boterhoek werd geboren. Zijn vader dempte vele kleine slootjes om het land rond de boer derij meer geschikt te maken voor akkerbouw. Jan, die in 1971 trouw de met Marian Schoof, zette zijn werk voort. De naam Boterhoek is voor hen én voor vele ouderen uit de omgeving een begrip: 'Gaan derse van de Butterhoek'. Een naam waaraan Marian en Jan hechten. Daarom kochten ze van het cadeaugeld voor hun zilveren huwelijk twee nieuwe witte dam- palen met de boerderijnaam er op en wordt de zeer oude, metalen windwijzer, waarop Boterhoek staat, goed onderhouden. „De naam is ons dierbaar. Hij hoort bij onze roots." De nieuwe witte dampalen met 'Boter' en 'hoek' moeten naar ver wachting in 2015 wijken voor de aanleg van de nieuwe rondweg om Scharendijke. Die komt deels parallel aan de Weelweg. Marian en Jan Gaanderse met hond Sherry. „Dit is een mooie plek waar je de seizoenen intensief beleeft." Foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDIJKE - Vijfjaar geleden stopte Jan Gaanderse (65) met landbouwwerk. Maar hij is nog steeds actief als taxateur van grond en onroerend goed. Een beroep dat voortkwam uit zijn belangstelling voor grond structuur die zich reeds manifes teerde op de Landbouwschool. „Ik had lol in dat vak en haalde er tuincentrum I hoveniers Groot assortiment vaste planten en rozen! Topkwaliteit tuinschermen. Nieuw in ons assortiment! Een gezellige dag met veel aanbiedingen! Ook voor ow tuinontwerp. www.verstratenwalhout.nl Veerseweg 124a Middelburg T 0118 - 612 380 Aanbiedingen geldig van Openingstijden: ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, 25 maart tot en met 6 april za van 8.00 tot 17.00 uur. -aanleg en hoge cijfers voor." Jans interesse werd gevoed door het gegeven dat Schouwen-Duiveland onder de bouwvoor, de bovenste laag grond die door boeren wordt be werkt, een lappendeken van ver schillende grondsoorten is. „Alle maal met een eigen structuur, kwaliteit en benaming. Het is een hele klus om dat allemaal uit te KRABBENDIJKE - Biljartvereniging Onda uit Krabbendijke zamelt ook dit jaar geld in voor het Ro nald McDonaldhuis in Rotter dam. Dat gebeurt met de negen tiende editie van het Sophiatoer- nooi dat in april, mei en juni wordt gehouden. Deelnemers za melen geld in door te spelen. In het Ronald McDonaldhuis kun nen ouders van ernstig zieke kin deren overnachten in de buurt van hun zieke kind. Vorig jaar bracht het toernooi een recordbe drag van dertienduizend euro op. En dat bracht de totaalopbrengst van de afgelopen achttien toer nooien op meer dan een ton. De wedstrijden worden gespeeld in het Stationskofïïehuis. zoeken", weet de Elkerzeeënaar, die als taxateur van de landinrich ting Schouwen-Oost, betrokken was bij het in kaart brengen van die verschillende grondlagen. Dit, om een eerlijke uitruil van grond tussen boeren onderling mogelijk te maken. Waar de beste landbouwgrond op het eiland ligt wil de taxateur niet kwijt. „Maar dat is zeker niet het gebied tussen de Dammen- weg en de Schouwsedijk." Jan Gaanderse wijst op witte plek ken die zich aftekenen op de ge ploegde akker voor zijn hoeve. „Daaraan is reeds te zien dat de ondergrond anders van samenstel ling is dan het gebied er om heen." GOES - De gemeente Goes roept kunstenaars op een portret te ma ken van de toekomstige koning Willem Alexander. Voor drie ruimten in.het Stadskantoor zijn portretten nodig. Vanaf 27 mei tot 1 juni kunnen de portretten inge leverd worden. Voorwaarden: www.goes.nl Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager of bel (088) 0139 995. WGGGNGR Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49