Terneuzen aast op Eneco Tour in 2014 Turncoach Frank Louter haalt zijn gelijk in de rechtbank SPORT 37 Wielercomité Philippine wil in 2014 naast de Omloop en dè Ronde het NK jeugd en een vrouwenkoers houden. 44E OMLOOP VAN OE BRAAKMAN VEE MEDEDELINGEN I.V.M. PASEN WOENSDAG 27 MAART 2013 Comité Philippine heeft grote plannen door Koen de Vries philippine - Momenteel is het Wie lercomité Philippine druk met de Omloop van de Braakman. Zater dag komen 198 wielrenners, ver deeld over 33 ploegen, naar het mosseldorp voor de 44e editie van de loodzware kasseienkoers. Als die krachttoer voorbij is, richt de aandacht zich op een tweede evenement, de Ronde van Philip pine, op 13 juli. Het betekent niet dat de drukte daarna voorbij is. Voor volgend jaar heeft het comité grootse plan nen en die werpen hun schadu wen al vooruit. Naast de Omloop en de Ronde, wil het achtkoppige Wielercomité van Philippine in 2014 nog drie evenementen van de grond tillen: het NK voor de jeugd, een internationale twee daagse wielerwedstrijd voor vrou wen en een serie site-events bij een of twee etappes van de Eneco Tour, die een ander comité naar Zeeuws-Vlaanderen wil halen. Volgens Edwald Martijn, de voor zitter van het comité, is de kans groot dat het NK voor de jeugd (voor 7- tot en met 14-jarigen) vol gend jaar in en om Philippine ge houden wordt. Dat zou op 8 juni moeten zijn. De vergunningen zijn rond, de kans op subsidie is groot en er zijn sponsors gevon den. „Zo'n jeugd-NK spreekt sponsors aan", heeft Martijn ge merkt. „Zeker hier in de buurt. Wielrennen leeft nog steeds in Zeeuws-Vlaanderen. Eind deze week sturen we een bidbook naar de wielerbond. Ik heb begrepen dat de KNWU het graag aan ons toewijst." Met de tweedaagse wielerwed strijd voor vrouwen is Philippine- naar Frank Wiskerke al enige tijd bezig. Het plan is om het interna tionale evenement op 13 en 14 juli 2014 te houden. Op 13 juli zijn start en finish in het Belgische Sint Laureins, op 14 juli wordt ver kast naar het Zeeuws-Vlaamse mosseldorp voor een tijdrit ('s morgens) en een rit in lijn ('s mid dags). In mei gaat een aanvraag naar de internationale wieler bond UCI om de tweedaagse op de agenda te krijgen. Het wielercomité ziet het hele maal zitten om dit alles te organi seren. „We zijn allemaal rond de veertig en houden van aanpak ken", stelt Martijn. „Iedereen wil ervoor gaan." Voor de Omloop van de Braak man moest Martijn de laatste we ken vaak nee verkopen. Naast de achttien ploegen uit Zuid-Neder land die automatisch mee mogen doen omdat het een wedstrijd voor de Nederlandse clubcompeti tie betreft, meldden zich nog tien tallen teams uit met name België aan. Martijn: „We zitten met 198 renners helemaal vol en hebben nog twintig ploegen op de reser velijst staan." Een opvallende ploeg is Team Eu rasia, dat geheel uit Japanners be staat. Ze zijn deze maand in Kor- trijk neergestreken en willen tot het eind van het seizoen kennis maken met het Europese wielren nen. Martijn verwacht veel van De Jonge Renner uit Oosterhout en het Belgische Van der Vurst Cycling Team, dat vorig jaar de nummers één en twee op de been bracht. De ploeg is weliswaar uit elkaar gevallen, maar nog steeds heel sterk. Ook het NWVG Bike 4 Air Cycling Team uit Groningen is sterk. Schaatswereldkampioen Sven Kramer rijdt voor die ploeg en Edwald Martijn heeft de stille hoop dat Kramer zaterdag naar Zeeuws-Vlaanderen komt. De Zeeuwse wielerploeg Theo Middelkamp komt (nog) niet met de talenten Nick Nieuwdorp en Thijs de Lange aan de start. De ploeg rijdt met Nathan Traas uit Goes, Arjen Mosselman uit 's-Gra- venpolder, Michiel Jumelet uit Bruinisse, Peter de Winter uit Wolphaartsdijk, Pieter Vette uit Heinkenszand en Eloy Raas uit 's-Heer Hendrikskinderen. De Zeeuwse favorieten zitten in andere ploegen. Een van hen is Dennis Raadtgever uit Kapelle. Hij rijdt voor het Arrow Cycling Team. Raadtgever (38) won in 2004 en voelt zich net zo sterk als toen. Oud-prof Hans Dekkers uit IJzendijke was maandag nog hard aan het trainen op de vele kassei stroken rond Philippine. Hij komt uit voor Dommelstreek. Start en finish van de Omloop van de Braakman zijn in Philippi ne. De start is om 12.00 uur in de Waterpoortstraat, de finish wordt rond 16.20 uur verwacht in de Kas teelstraat. terneuzen - Terneuzen mikt op de komst van de Eneco Tour in 2014. De Stichting Wielerpromo- tie Terneuzen opteert voor een Zeeuws-Vlaamse etappe met start en finish in Terneuzen. Hoe wel de voorbereidingen nog in een pril stadium verkeren, is Bram Stoffels optimistisch over de kans van slagen. „Wij willen de kar graag trekken. Ook vanuit de gemeente Terneuzen is er geen beletsel om de koers hier heen te halen. Natuurlijk moeten er nog volop onderhandelingen worden gevoerd met alle betrok ken partijen. Maar zoals ik het nu zie, ben ik optimistisch", ver klaart Stoffels namens de stich ting. De Terneuzense sportwethouder Pim Broekhuysen bevestigt dat de gemeente positief staat tegenover de komst van de etappekoers, die deel uitmaakt van de WorldTour. Het college van B en W moet nog groen licht geven, maar dat be schouwt de wethouder als een for maliteit. Hij kan nog niks zinnigs zeggen over de wijze waarop de gemeente Terneuzen de komst van de koers zal ondersteunen.' „Noch financieel, noch op andere vlakken. Dat moet gelet op de sombere economische tijden geen verrassing zijn", verklaart Broekhuysen. Hij voegt eraan toe dat de eisen vanuit de Eneco Tour aanzienlijk lager liggen dan in an dere jaren. „Ook in wielerland heeft de crisis toegeslagen. Mede daardoor kunnen organisator niet al te hoog in de boom gaan zitten. Financieel niet en ook niet qua or ganisatorische eisen." De Eneco Tour doet Terneuzen normaliter in augustus 2014 aan. In 2007 en 2008 was de stad ook start- en finishplaat. Vorig jaar was Middelburg finishplaats. De komst van de wedstrijd naar Ter neuzen sluit aan bij de festivitei ten in het kader van het tweehon derd jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen. Driewegen Totale afstand 167,8 km infographic Felix Binicewicz GEMEENTE Gemeentehuis gesloten Het gemeentehuis is gesloten op Goede Vrijdag 29 maart en tweede paasdag maandag 1 april. U kunt wel vragen stellen via de e-mail en de website. Deze worden de eerstvolgende werkdag behandeld. Geboorteaangifte moet altijd binnen 3 werkdagen na de geboortedag gebeuren. Daarbij tellen de weekeinden en bovengenoemde data niet mee. Wijziging legen duobakken In plaats van maandag 1 april worden de duobakken in Gapinge, Veere, Serooskerke en Vrouwenpolder op zaterdag 30 maart geleegd. Extra vuilniswagens Om de extra drukte in de zomermaanden op te vangen wordt vanaf 1 april, net als voorgaande jaren, met drie in plaats van twee vuilnis wagens afval ingezameld. Hou er rekening mee dat de vuilniswagen op een ander tijdstip kan komen dan in de wintermaanden. meer informatie: veere.ni .nstbuori*)? ".gantvK door Rik Spekenbrink ZUTPHEN - Gymnastiekunie KNGU mag, op straffe van een boete, voormalig bondscoach Frank Lou ter niet meer openlijk in verband brengen met het geestelijk en licha melijk mishandelen van zijn voor malige pupillen. Dat is de uitspraak van een door Louter aangespannen kortgeding bij de Zutphense recht bank. De KNGU laat weten een ho ger beroep sterk te overwegen. Louter, nog altijd als turncoach werkzaam, is het zat dat hij nog al tijd wordt herinnerd aan een ver haal uit 2011, waarin vier oud-turnsters hem in het blad Helden beschuldigden van treite ren, kleineren, uithongeren en uit schelden. De KNGU stelde naar aanleiding van dat verhaal een on derzoek in naar onder anderen Louter, maar vond geen bewijzen van ernstige misstanden. Vorig jaar kreeg Louter zijn opgeschorte trainerslicentie terug. Maar in di verse uitingen in kranten en tijd schriften liet de KNGU, vaak bij monde van voorzitter Jos Geu- kers, de naam van Louter direct of indirect vallen in verband met de kwestie. De rechter tikt de KNGU nu fors op de vingers. Niet alleen moeten de beschuldigingen op zowel de website als in het bondsmagazine worden gerectificeerd, ook mag de KNGU zich niet meer negatief of suggestief uitlaten over Louter. Diens bescherming van eer en goede naam acht de rechtbank be langrijker dan de vrijheid van me ningsuiting van de turnbond. Ge beurt het toch, dan kost de KN GU dat vijfduizend euro per keer. De rechter geeft bovendien aan dat het onderzoek van de bond naar de misstanden inhoudelijk niet naar behoren is geweest. „Maar door openlijk excuses te maken, wekt de KNGU wel ten onrechte de suggestie dat zij na onderzoek heeft geconcludeerd dat er sprake is geweest van wan toestanden en misdragingen door onder meer Louter." Louter had ook een voorschot op een schadevergoeding gevraagd van twintigduizend euro, maar daar zag de rechter vanaf. Wel kan hij daarvoor een bodemproce dure in gang zetten. De KNGU vond de aantijgingen van Louter, twee weken geleden ter zitting, misplaatst. De bond zei dat de bij het Zoetermeerse Pro Patria werkzame coach aan het verkeerde adres was en bij het blad Helden moest zijn. Ook daar gaat de rechter niet in mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37