Sagan doet het toch maar weer zelf SPORT 35 Ibrahimovic toch tegen Barcelona Sotsji slaat sneeuw op uit voorzorg Nipte overwinning voor België Randy de Dreu blijft bij VC Vlissingen Kou dwarsboomt Paasraces Assen WOENSDAG 27 MAART 2013 Robin van Persie viert zijn eerste treffer tijdens de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Roemenië, foto Koen van Wèel/ANP door Ad Pertijs ZOTTEGEM - Peter Sagan had dins dag een teamuitje in de openings- rit van de Driedaagse van De Pan ne. Een beetje werken voor de equipe (Cannondale) om zijn ploeg genoten ook eens de ruimte geven iets te winnen. „Het liep toch weer anders", besefte het 23-jarige Slow aakse wonderkind van de wieler sport. „Mijn ploeggenoten kregen de ruimte niet om iets te doen en toen kwam ik in de situatie om te gaan sprinten voor de ritzege." Na een dagje buffelen en in de wind rijden, gaf hij iedereen in fi- nishplaats Zottegem andermaal het nakijken. Om gek van te wor den als tegenstander als je weet dat Sagan in deze periode alleen nog maar kruimels zal laten lig gen. Coureurs als Niki Terpstra en Sylvain Chavanel mogen ho pen dat de Slowaak in ieder geval de eindzege van de Driedaagse zal laten lopen. „We zien wel", zegt Sagan over het verdedigen van zijn leiderstrui. „Vandaag wil de ik er in vliegen voor de ploeg, maar ik zal de komende dagen krachten en energie moeten spa ren voor de Ronde van Vlaande ren." Daarin gaat hij zondag sa men met de Zwitser Fabian Can- cellara als topfavoriet van start. „Je mag na vandaag ook Tom Boo- nen weer op dat lijstje zetten", stelt Sagan. De Belg liet zich op laatste mo ment inschrijven voor de Drie daagse en wil daarin zijn (zon dag) gekwetste knie testen. „Ik voel nog wel dat ik er op gevallen ben en er zit nog wat vocht in, maar voor de rest ging het goed vandaag", oordeelde Boonen, die 'De Panne' daarnaast meepakt om voor zondag nog het nodige com- Peter Sagan. petitieritme mee te pakken. Net als Sagan reed Boonen voorname lijk in dienst van zijn ploeg, Ome ga Pharma Quick Step. Een sprint voor Cavendish en het klasse ment voor Terpstra en Chavanel, daarvoor moest gewerkt worden. De spurt kwam er niet, maar me de dankzij Sagan kregen Terpstra en Chavanel wel de 'break' waar op ze de hele dag hadden zitten te azen. „Al gebeurde het wel op een moment dat ik het niet meer verwachtte", zei Terpstra over de slag die kort voor de finish viel op een venijnige, niet geklasseerde helling; Lieuwe Westra van Vacan- soleil-DCM moest daar passen. „Hij was niet slecht, maar ook weer niet goed genoeg om die aan vallers daar te volgen", zei ploeg leider Hilaire Van der Schueren. Westra moest in het peloton acht seconden toegeven op de 11 lei ders. „Morgen (vandaag) zullen we zien hoe goed Lieuwe echt is. Of hij had vandaag last van de overgang van trainen naar koer sen. Of hij is echt niet zo goed als we gehoopt hadden. Maar in prin cipe is met acht seconden verlies, de ronde nog niet verloren." Terpstra beaamt dat: „Het verschil op de meet valt me tegen." Donderdag in De Panne zal duide lijk worden aan wie Sagan de krui mel laat. PARIJS Zlatan Ibrahimovic kan vol gende week dinsdag toch meedoen in de Champions League-wedstrijd tegen zijn oude club FC Barcelona. De Zweedse vedette van Paris Saint-Germain was door de Uefa voor twee wedstrijden geschorst, na zijn rode kaart tegen Valencia (2-1-zege). Pa ris Saint-Germain ging met succes in beroep, want de straf werd dinsdag gehal veerd. Die straf zat Ibrahimo vic al uit. SOTSJI De organisatie van de Olym pische Winterspelen in Sots ji slaat uit voorzorg sneeuw op in de bergen van de Kau- kasus. Vanwege de hoge tem peraturen deze winter in de Russische plaats wordt ge vreesd dat er volgend jaar niet voldoende sneeuw is. „We hebben zeven plekken voorbereid hoog in de ber gen waar de sneeuw kan worden bewaard", aldus de directeur van de Spelen. BRUSSEL België en Kroatië blijven nek aan nek gaan in groep A van het WK-kwalificatie- toernooi. De Belgen boekten thuis een nipte zege op Ma cedonië. Eden Hazard maak te in de 62e minuut de enige treffer. Kroatië won de lasti ge uitwedstrijd bij Wales met 1-2. Een kwartier voor tijd stonden de Kroaten nog met 1-0 achter door een tref fer van Gareth Bale. Lovren en Eduardo zorgden voor de 1-2-eindstand. VLISSINGEN Randy de Dreu komt ook volgend voetbalseizoen uit voor VC Vlissingen. De mid denvelder bereikte dinsdag overeenstemming met de Walcherse zondag-eerste klasser. Na Arjan Human, die ook assistent-trainer wordt, is De Dreu de twee de speler die VC Vlissingen trouw blijft. De leiding van de club praat deze week nog met verschillende spelers over een langer verblijf. ASSEN De motorsportwedstrijden op het TT-circuit in Assen gaan komend paasweekein de niet door. De ONK Paasra ces zijn vanwege het winter se weer uitgesteld naar sep tember. Volgens de weers verwachtingen is er 's nachts kans op vorst en wordt het overdag maxi maal zes graden. De organi satie acht het in technisch en medisch opzicht daarom onverantwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35