Woongoed snijdt in eigen kosten Koningsportret gezocht WALCHEREN 27 Laatste restjes binnenmuur Wegener Media kleurt Oranje! Haak in op dit Oranje Umfeld en reserveer snel uw advertentie •Jgj Schuttingen uit voorraad Dierenvoeding verstraten walhout .p 6 april tuinfeest! Gemeente vreest waterberging Arno van Wijk geeft orgelconcert in kerk Paaseieren in Ambachtscentrum Biljarten voor McDonaldhuis Zangavond in teken van passie en Pasen Tentoonstelling in Kerkje van Ellesdiek WOENSDAG 27 MAART 2013 MIDDELBURG - De postbode wil weten of er al een ver huisbericht verstuurd is. Dat is niet het eerste waar de vrij willigers van de moskee in Middelburg zich druk om ma ken. Dinsdag haalden ze de laatste resten weg van de ge sloopte binnenmuurtjes in het pand Demerary aan het Oostkerkplein in Middelburg. Demerary is verkocht aan een architectenbureau en moet in originele staat worden opgeleverd. Binnen enkele maanden gaat de nieuwe mos kee bij de Stromenweg open. In de tussentijd dient de sporthal aan de Nassaulaan als moskee, foto Ruben Oreel door Theo Giele MIDDELBURG - Woningcorporatie Middelburg wil de kosten voor de eigen bedrijfsvoering met 20 pro cent verlagen. Dit zei directeur Eric de Ceuster dinsdagavond tijdens een discus sieavond van de Huurders Vereni ging Middelburg. Dat zal pijn doen, zei De Ceuster, want de Middelburgse corporatie behoort tot de 20 procent woningcorpora ties met de laagste bedrijfskosten. Net als andere corporaties dreigt Woongoed miljoenen aan het rijk te moeten afdragen vanwege de verhuurdershefïing. Voor Woon goed gaat het om 3,8 miljoen. An dere maatregelen die Woongoed wil treffen, zijn het stopzetten van nieuwbouwprojecten en 1,5 procent extra huurverhoging bo venop de 2,5 procent verhoging vanwege de inflatie. Op de discussieavond waren te gast WD-senator Koos Schouwe- naar en PvdA-tweede kamerlid Al- bert de Vries. Grote opponent van deze twee vertegenwoordigers van de rege ringspartijen was Ronald Paping, directeur van de huurdersorgani satie Woonbond. Volgens de twee parlementariërs is er geen ontkomen aan dat óók de huursector moet mee helpen aan het oplossen van de finan ciële problemen van het rijk. „We zitten met zijn allen in de crisis en zullen daar met zijn allen uit moeten komen", zei Schouwe- naar. Onder de aanwezige huurders was er veel ongenoegen over de in hun ogen onrechtvaardige ver deling van de lasten tussen eigena ren van koopwoningen en huur ders. Volgens De Vries is er echter sprake van een doorbraak doordat nu voor het eerst de hypotheekaf trek wordt beperkt. Hij wees er ook op dat voor de laagste inkomens de huurverho ging wordt gecompenseerd met een hogere huurtoeslag. „Er zijn garanties om de harde kantjes van de maatregel af te halen", aldus De Vries. ■yrc* w Hum V wë m F* Jm WËHü Topkwaliteit tuinschermen. Nieuw in ons assortiment! Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager of bel (088) 0139 995. weGeNeR Media GOES - De gemeente Goes roept kunstenaars op een portret te ma ken van de toekomstige koning Willem Alexander. Voor drie ruimten in het Stadskantoor zijn portretten nodig. Vanaf 27 mei tot 1 juni kunnen de portretten inge leverd worden. Voorwaarden: www.goes.nl. 11* Een gezellige dag met veel aanbiedingen! Ook voor uw tuinontwerp. -aanleg en -onderhoud Aanbiedingen geldig van ,25 maart tot en met 6 april Veerseweg 124a Middelburg I T 0118 - 612 380 Openingstijden: ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, jÈt-i za van 8.00 tot 17.00 uur. WJê THOLEN Als het Volkerak-Zoommeer in de toekomst wordt ingezet als waterberging voor de gro te rivieren, moet bij de Vol- keraksluizen een afsluitbaar inlaatmiddel komen. Dat stelt de gemeente Tholen in haar zienswijze op het plan. De gemeente Tholen wil daarmee zoveel mogelijk waarborgen inbouwen. GOES Organist Arno van Wijk geeft maandag (tweede paas dag) een orgelconcert in de Grote Kerk in Goes. Op het programma staan onder an dere orgelmuziek van Jan Zwart en Ernst Kohier. Het concert begint om 20.00 uur. Entree is 8 euro, dona teurs Stichting Muziek in de Grote Kerk 5 euro. GOES Op het middenplein van Am bachtscentrum Goes is op zaterdagmiddag 30 maart een workshop eieren schil deren en versieren. Deze workshop duurt van 13.00 tot 16.30 uur. Voor deelname wordt een kleine vergoe ding gevraagd. Maandag 1 april is er ook een voorjaars- markt op het middenplein. KRABBENDIJKE Biljartvereniging Onda in Krabbendijke zamelt ook dit jaar geld in voor het Ronald McDonaldhuis in Rotter dam. Dat gebeurt met de 19e editie van het Sophiatoer- nooi dat in april, mei en juni wordt gehouden. Opbrengst vorig jaar: 13.000 euro. GOES In de Westerkerk in Goes houdt Omnis Cantare zater dag een zangavond. De avond staat in het teken van passie ën Pasen. Het man- nenensemble Cantare uit Woudenberg zal er liederen zingen. Vader en Zoon Wim en Wilbert Magré bespelen orgel en vleugel. Aanvang: 19.30 uur. Toegang gratis. ELLEWOUTSDIJK De deuren van het Kerkje van Ellesdiek in Ellewouts- dijk zijn maandag (tweede paasdag) geopend. Op deze dag is de tentoonstelling 'Delfstof van Peter Rosier te zien: tien werken die de Goese kunstenaar nog niet eerder exposeerde. Rosier is zelf ook aanwezig. De expositie is van 13.30 tot 16.00 uur te bezichtigen. Toe gang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27