Veere wil auto's weren uit berm Schelpweg College: nadelen aan eenrichtingsverkeer Ook rederij Denick gaat varen op stadje Veere Oranje stippen op de stoep Wegener Media kleurt Oranje! 24 WALCHEREN VOEDSELBANK WALCHEREN Het aantal klanten van de Walcherse voedselbank is in een jaar tijd bijna verdubbeld, van 96 naar 186. VOEDSELBANK WALCHEREN 80 33 jaar op de troon 33% korting gratis kleur door Henk Postma VEERE - De gemeente Veere wil een parkeerverbod voor de berm langs de Schelpweg, achter de dui nen tussen Domburg en Westkapel- le. Daarover vindt binnenkort over leg plaats met de wegbeheerder: Waterschap Scheldestromen. Burgemeester en wethouders van Veere vinden het parkeerverbod nodig om de kans op ongelukken te verkleinen. Volgens het college wordt het op de Schelpweg ieder jaar drukker. Er zijn daar terrei nen waarop tegen betaling kan worden geparkeerd, maar veel strandbezoekers zetten hun auto liever gratis in de berm. Dat mag, mits auto's volledig in de berm staan en niemand tot last zijn. Maar in de praktijk staan veel au to's er vaak 'hinderlijk en gevaar lijk' en 'neemt het risico op een verkeersongeval toe'. De wenselijkheid van een parkeer verbod is één van de uitkomsten van de jaarlijkse evaluatie van het parkeerbeleid. Er worden dit jaar nauwelijks wij zigingen doorgevoerd. Dat geldt ook voor het stadje Veere. Daar is het wachten op definitieve beslui ten over allerlei plannen die in de maak zijn. Wel is de gemeente het beu dat Veerenaren in het hoofdseizoen soms zelf met hek ken slepen om straten af te slui ten of juist weer open te stellen voor verkeer. Daar zal dit jaar tegen worden op getreden. Er wordt in het stadje ook een onderzoek gestart naar mogelijk 'misbruik' van parkeer- vergunningen. De gemeente heeft signalen dat die verhandeld worden. Als het een beetje meezit dan in troduceert Veere in de loop van dit jaar overal in de gemeente 'bel- parkeren'. Er kan dan worden afge rekend met de mobiele telefoon en er hoeft alleen betaald te wor den voor de periode dat een auto daadwerkelijk staat geparkeerd. De invoering van het systeem vergt nauwelijks aanpassingen aan de bestaande betaalautoma ten of parkeermeters. Met 'echt' geld betalen blijft voor lopig nog mogelijk. Maar bekeken wordt al wel of die mogelijkheid per 2015 kan worden afgeschaft. MIDDELBURG - Een onderzoek naar eenrichtingsverkeer in de wijk Nieuw Middelburg is mogelijk, maar aan eenrichtingsverkeer zit ten wel nadelen. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Mid delburg op schriftelijke vragen van de Christenunie. De wijkbeheer- groep wil graag dat er eenrichtings verkeer komt in Nieuw Middel burg. Een nadeel van eenrichtingsver keer is dit kan leiden tot verho ging van de snelheid in de woon wijk, aldus het college. Een ander nadeel is dat verkeer meer moet omrijden waardoor er meer uit stoot van uitlaatgassen is. Het col lege wil het instellen van eenrich tingsverkeer wel onderzoeken en gaat in overleg hierover met de BIJ NADER Berkenhof s Tropical Zoo in Kwa- dendamme is maandag niet voor de tweede, zoals de PZC dinsdag meldde, maar voor de derde keer op rij verkozen tot leukste uitje van Zeeland. De verkiezing werd gehouden onder ANWB-leden. 130 kinderen afhankelijk van voedselbank door Emile Calon verkeerswerkgroep van de wijk. Het college zegt overigens niet de mening van de Christenunie te delen over verkeersonveiligheid in de wijk. 'In de periode 2007 tot en met 2011 is er in de gehele wijk slechts één ongeval geregistreerd. Het betrof een ongeval met uit sluitend materiële schade, waar bij een personenauto en een be stelauto betrokken waren', schrijft het college" in haar ant woord. In Nieuw Middelburg geldt een maximumsnelheid van 30 kilome ter per uur. Binnenkort mogen in de Prinses Beatrixstraat en de Ko ningin Julianastraat auto's nog maar aan één zijde van de straat geparkeerd worden. Nu nog staan auto's aan beide zijden om en-om geparkeerd. Vrachtauto's en vuilniswagens moeten hier door veel manoeuvreren om de straat door te kunnen rijden. MIDDELBURG - De Voedselbank Walcheren moet heel wat meer klanten helpen dan een jaar gele den. Eind 2011 waren het er 96, een jaar later 186, zo blijkt uit het jaarverslag over 2012. Voorzitter Emmy de Kraker verwacht, ge zien de huidige situatie, dat de ko mende maanden het aantal klan ten nog verder op zal lopen. Eind 2010 had de voedselbank 156 klanten. De daaropvolgende da ling verraste iedereen. Een af- deoende verklaring voor de afna me, terwijl de economie niet aan trok, is nooit gevonden. Die 186 klanten hebben in veel ge vallen ook familieleden die afhan kelijk zijn van de hulp van de voedselbank. Het gaat in totaal om 362 mensen die gevoed wor den dankzij de hulp van de voed selbank. Onder hen zijn 130 kinde ren. Het gaat om 35 kinderen in de leeftijd van nul tot en met drie jaar, 64 kinderen in de basis schoolleeftijd en 31 die tussen de twaalf en de achttien zijn. Officieel mogen klanten van de voedselbank maar drie jaar hulp krijgen van deze instelling. De hulpverleners zien echter dat het aantal mensen dat na die periode nog voedselhulp nodig heeft, groeit. Er zijn negen gezinnen die het zonder die hulp al langer dan drie jaar niet redden. Daarom kun nen zij nog altijd elke vrijdag een voedselpakket afhalen. Volgens de voorzitter haalt vijf tot tien procent van de geregis treerde klanten de voedselpakket niet af. Dat is niet uit luxe, aldus De Kraker. „Maar omdat die men sen op zulke momenten andere dingen aan hun hoofd hebben waardoor ze vergeten dat ze de vrijdag naar het gebouw aan de Kleverskerkseweg in Middelburg moeten. Bijvoorbeeld wegens een ziekenhuisopname." Ook senioren hebben de hulp van de voedselbank nodig. Vier van de Walcherse klanten zijn 65 jaar of ouder. Aantal huishoudens dat voedselbank bezoekt in 2012 verdubbeld 200 150 100 gem. Middelburg I gem. Veere gem. Vlissingen 156 186 Eenpersoonshuishoudens vormen meer dan de helft van de klanten van de voedselbank gezin met kinderen tweepersoons huishouden 14 2010 2011 2012 Ruim eenderde van de mensen die gebruik maakt van een pakket is jonger dan achttien 70 eenpersoons huishouden eenoudergezin infographic Donja Odijk bron Voedselbank Walcheren VEERE - Rederij Denick doet deze zomer ook het stadje Veere aan met de boot die rondvaarten ver zorgt op het Veerse Meer. Er wordt aan- en afgemeerd langs de steiger bij de Campveerse To ren. Die is ook al in gebruik bij re derij Dijkhuizen. Burgemeester en wethouders hebben hiervoor toestemming gegeven. Het gaat om een proef voor de maanden juli en augustus. Rederij Denick verzorgt vanuit Kamperland rond vaarten op het Veerse Meer. Het is de bedoeling in Veere meerdere keren per dag tussenstops te ma ken. Passagiers kunnen daar dan van boord of opstappen om mee terug te varen. B en W zien tal van voordelen, al lereerst voor de Veerse winkels en horeca, maar ook voor recrean ten. Die krijgen keuze in het ma ken van rondvaarten. „Er ontstaat concurrentie wat kan leiden tot een beter product", aldus het col lege. En: „Het toeristisch product Veere komt beter tot zijn recht." De boot van Denick is wat klei ner dan die van Dijkhuizen. De steiger biedt beide boten genoeg ruimte om naast elkaar af te me ren, concludeert het college. Als de proef slaagt, wil het college er een blijvend karakter aan geven. MIDDELBURG - Nee, de oranje stip pen op de stoepranden hebben niets met de troonswisseling te maken. De gemeente Middelburg heeft ze laten verven in de straten waar met de nieuwe zijlader de kliko's worden geleegd. De kliko hoeft niet precies op of bij de stip neergezet te worden, maar wel aan die straatzijde. Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager of bel (088) 01 39 995. weGeNeR Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24