BUITEN 15 WOENSDAG 27 MAART 2013 Ons dagelijkse ommetje in het Nollebos in Vlissingen. Gretha Het dagelijkse ommetje over de zeedijk van Biezelinge kan een feestje zijn. J. M. V. Schouwenaar Dit is mijn favoriete ommetje met pony en hond bij Scharendijke. I Elles van der Klooster Een van de mooie dagen voor een ommetje over de glooiing van de boulevard in Vlissingen. Jo Goris land komen naar hier toe om te stap pen. Ouderen gaan meestal naar 't Hof, dat is hiernaast." Na een opwarmertje wandelen we ver der via de Kaaij richting Bosstraat. Bo ven de huizen zien we de zwarte kap en de wieken van Molen De Verwachting. In een hoek tussen de rijen huizen door lopen we naar een wandelpad dat uit komt op de stadswal. Tot onze verras sing staan we meteen op de stoep van de korenmolen. Onder de molen zit De Vlaswiek, een winkeltje met cadeauartikelen en am bachtelijk gemalen brood-, cake-, taart en pannenkoekenmixen, volkorenmeel, speltmeel, witte bloem, havermout. En fin, teveel om op te noemen. Via de Venkelstraat gaan we richting Markt. Tüssen de katholieke kerk aan de ene kant en de enorme basiliek aan de ande re kant, staan de oude muziektent, de travalje en de recent gerestaureerde wa terpomp. Rondom deze pomp stonden vroeger vier rode paardenkastanjes. Om de beplanting in oude luister te herstel len zijn in 2002 nieuwe bomen geplant. Helaas zijn de bomen aangetast door de kastanjebloedingsziekte. Een van de bo men overleefde dat niet. Een nieuwe planten is voorlopig niet verstandig vol gens de kenners. Het risico bestaat dat dan ook die kastanje weer wordt aange tast. De Grote of Onze-Lieve-Vrouwekerk is een kruisbasiliek, mogelijk door een Brusselse "bouwmeester ontworpen. De toren is bijna vijftig meter hoog en het grondvlak ervan is een zuiver vierkant van 8,5 meter. Op zondag zit de kerk bijna vol. Dan houden de meeste Tholenaren vast aan de zondagsrust. Vanaf de Kerkstraat zetten we even de pas er in. Via de Molenvlietsestraat gaan we een blokje om, richting Bolwerk. Aan het eind van de Verbrandestraat rechts, via de Dalemsestraat belanden we op de Botermarkt. Voordat we via de Eendrachtsweg en Contre Escarpe ons rondje afmaken, trekken we een nummertje bij Bakkerij Van Oost. De winkel staat voor de toonbank bijna net zo vol als erachter. Op ons verzoek gaat de specialiteit van deze bakker in een zakje mee: een bolus gevuld met banketbakkersroom. Als we aan het eind van de wandeling - bij wijze van beloning - onze tanden in de koek zetten, hebben we spijt dat we het bij deze ene hebben gelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15