U EN UW OMMETJE 14 BUITEN WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÈi- Tholen. Als je er nog nooit geweest bent, denk je misschien aan een dorpje op het gelijknamige eiland. Maar als je eenmaal in de straatjes rondscharrelt blijkt het een oude vestingstad waar het katholieke kerkje wel zeker drie keer past in die reusachtige kruisbasiliek die het stadsgezicht bepaalt. En waar de bewoners voor een dagje shoppen altijd moeten kiezen tussen Brabant en Zeeland. Hoe staat het met uw lentegevoel? Zoals u op de foto's van ommetjes van afgelopen week kunt zien, is het nog een kwestie van een dikke jas aantrekken. De dreigende sneeuwluchten zijn fotogeniek, zoals op de fo to van Kees van Staveren te zien is. Maar sneeuw, daar zaten we eigenlijk niet meer op te wachten. Komend weekeinde gaat de zomertijd in. Helaas hebben onze weergo den daar qua temperatuur nog geen boodschap aan. Het blijft - als de voorspellingen kloppen - komende week nog veel te koud. Volgende week woensdag 3 april plaatsen we foto's van U en Uw ZONNEHOEK. Uw serre, uw beschutte en zonnige hoek in de tuin: in elk geval foto's van hoe we ons koesteren in het zonnetje. Mail uw foto's met naam, woonplaats en een korte toelichting voor maandag 1 april naar buiten@pzc.nl (1 MB, 200 dpi). VOLGENDE WEEK: U EN UW ZONNEHOEK Stuur uw föto('s) voor maandag naar buiten@pzc.nl Een ommetje over het strand van Burgh-Haamstede naar Renesse. Kees van Staveren Vriendschappen zijn in Tholen voor het leven door Elian van 't Westeinde Afstand: 2,5 km 1. Ut Praetuus. 2. Bosstraat en molen De Verwachting. 3. Pomp op de Markt. 4. Grote Kerk. 5. Hoek Markt/ Kerkstraat. 6. Stadswal. Startpunt voor de wandeling is 'ut praetuus' tegenover het clubhuis van watersport vereniging De Kogge. Er gens in de haven ligt ook de THió van hardervisser Job Bout. Voorlopig vaart Job niet uit om te harde ren. De vis houdt meer van warmere temperaturen en verblijft nu nog in het zuiden. Omdat het vissen op harder geen jaarrond visserij is, gingen Job en zijn vrouw Miranda vorig jaar op zoek naar mogelijkheden om meer te doen met de vangst. „We kwamen op het idee om de filets te roken en de viseitjes te conserveren en te verwerken tot bot- targa. Dat is een specialiteit in Zuid-Eu ropa", vertelt Miranda. „We verkopen de producten via onze site zeeuwse- vis.nl. En op dit moment wordt de laat ste hand gelegd aan een nieuwe loods. Als die klaar is verkopen we daar harder aan de deur." Miranda heeft hart voor Tholen. Ze is er geboren en getogen en vertelt dat Thole- naren om te werken en te winkelen ge bruikmaken van het beste van twee we relden. Drie eigenlijk. „Van hieruit zit je net zo snel in Rotterdam als in Middel burg. De andere kant op zitten we zo in Bergen op Zoom." In Tholen zelf is het 'ons kent on§'. In de omgang met vreemden kijken Thole- naren altijd even de kat uit de boom vol gens Miranda. „Maar als nieuwe vriend schappen ontstaan, zijn die voor het le ven." Tholen zelf heeft een intiem stadshart. Voor de dagelijkse boodschappen kan je er goed terecht. Om wat van de sfeer te proeven klimmen we bij 'ut praetuus' de wal over. We passeren een bronzen kanon op een rolpaard. Van hieruit wan del je zo over de oude stadswallen die als een groen lint om de stad heenslin geren. Al gauw een tippel van een klei ne drie kilometer. Op een zomerse dag stromen de terras sen aan de Kaaij gezellig vol dagjesmen sen en watersporters. Nu de lente het laat afweten, is een kop koffie binnen aantrekkelijker. We kiezen voor Eetcafé The Sixties op de hoek. Misschien wel the place to be voor de Thoolse jeugd. Overdag is het rustig. „Op zaterdagavond staat het café vol", zegt Agnes vanachter de bar. „Ook de jamsessies, elke tweede zondag van de maand zijn druk bezocht." Aan de bar zit een van de vaste bezoekers van The Sixties, Ashwin (20). „Als het druk is op zaterdag, gaan zelfs de beentjes van de vloer", zegt hij. „Gasten van het hele ei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14