Park voor picknick en spel in Kloosterzande Weinig interesse voor klushuizen in Oostburg Duidelijkheid over de vergoeding van uw hoortoestel ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Kat vergiftigd met zenuwgif in Sint Jansteen Beter Horen Helder antwoord op al uw vragen DINSDAG 26 MAART 2013 door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De wei in het midden van Kloosterzande wordt een fraai park waarin inwoners van Kloosterzande kunnen wandelen, spelen en picknicken. Het prikkeldraad is weggehaald, de vijver is uitgebaggerd en er zijn verharde paden aangelegd. Binnenkort plant de gemeente een dubbele rij bomen en vervol gens wordt het gras gemaaid. „Dan kunnen de mensen al goed zien hoe het gaat worden", zegt Luc Ingels, die samen met Frans Serrarens en Stan de Bakker de schouders onder dit project zet. Er komen ook nog een stuk of ze ven lantaarnpalen. Het idee om een park te maken van de wei werd twee jaar gele^ den door Frans Serrarens gelan ceerd tijdens de 'droommarkt'. De wei, die alleen door een boer werd gebruikt om te hooien, ligt vlak achter het oude hervormde kerkje en het 'bosje van de freule' met een eeuwenoude vijver. Die heeft na de baggerbeurt nu weer dezelfde omvang als zo'n twee honderd jaar geleden. De drie mannen benaderden de gemeente. Zij stond positief tegen over het plan, wjlde alle medewer king verlenen, maar liet ook met een weten geen geld te hebben. Ingels: „Het is ons gelukt om met weinig kosten en regulier onder houd door de gemeente de eerste aanzet te geven tot het vormen van het park." Vanwege de kosten wordt het pro- Zo kan het parkje er over een aantal jaren uitzien, met bankjes en kunstwerken. Aan de linkerkant ziet u, als refe rentiepunt, de Nederlands Hervormde kerk. fotomontage Luc Ingels ject gerealiseerd in fasen. „We pro beren nog op een goedkope ma nier bankjes, picknicktafels en ook kunstvoorwerpen erbij te krij gen. Het geld proberen we nu te vinden. We hopen op sponsors. We hebben wel al iemand die heeft toegezegd dat hij voor een kinderboerderij wil zorgen. We denken niet aan een grote kinder boerderij, maar gewoon wat rond lopende beestjes." Aan ideeën ver der geen gebrek. Nieuwe bosscha ges, een speeltuintje een skate- baan, het zijn wensen die nog niet meteen gerealiseerd kunnen worden. „Maar we hebben er goe de hoop op." SINT JANSTEEN - In Sint Jansteen is vrijdagavond een kat vergiftigd. Waarschijnlijk is het zenuwgif Te- mik gebruikt. Volgens dierenarts Ingrid den Har- tog is het gezien de korte tijd waarin de kat stierf vrijwel zeker welk gif er is gebruikt. „De kat is in ongeveer een half uur overle den. Dat duidt op Temik. Bij ande re giffen duurt het een stuk lan ger. Dat er gif is gebruikt, is bijna zeker." Den Hartog zegt dat kattenvergif- tiging wel vaker is voorgekomen in Sint Jansteen. „Het is nu al een tijdje rustig. Maar een paar jaar ge leden gebeurde het meerdere ke ren per jaar. En meestal doet de zelfde dader het vaker. Daar moet je als kattenbezitter rekening mee houden. Erg veel kan je er alleen niet tegen doen, omdat het gif zo snel werkt." Eigenaar van de kat Lia Huijben snapt niet dat iemand zoiets kan doen. „Ook al heb je een hekel aan katten. Zoiets doe je niet. Je hebt dan gewoon een zieke geest. We lieten hem in de rust van de wedstrijd van het Nederlands elf tal naar buiten en nog geen twin tig minuten later lag hij stervend bij onze achterdeur." Temik werd tot 2007 als insectici de gebruikt. Omdat het erg giftig is, is het uit de handel genomen en is het sindsdien illegaal. De stof kan ook voor mensen dode lijk zijn. OOSTBURG - De belangstelling voor de drie kluswoningen in Oostburg valt tegen. Het huis aan de Kroonwijksingel is inmiddels aan een koper toege wezen, maar voor de andere twee woningen (in de Kotkastraat en Callenfelsstraat) is geen concrete interesse. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen biedt de hui zen, die een opknapbeurt nodig hebben, voor een 'prikkie' aan. Voor ongeveer 50.000 euro gaan ze van de hand. De koper moet wel beloven en aantonen dat het huis vervolgens wordt opgeknapt. Hij of zij krijgt daarbij begelei ding van een architect, die door de gemeente wordt gefinancierd. Woongoed en Sluis hopen zo de waardedaling van woningen in Oostburg een halt toe te roepen. Marco de Clippelaar van Woon goed is teleurgesteld. „We weten niet goed waar dit aan ligt, los van het feit dat de woningmarkt er slecht aan toe is." Informatie over de woningen staat op de web sites van Woongoed en Sluis. (advertorial) www.beterhoren.nl I Kozijnen zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie I horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15. Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Vanaf 2013 zijn de voorschrijfregels voor hoortoestellen gewijzigd. Alle audiciens in Nederland werken voortaan met het keuze protocol Hoorzorg. Ook de prijzen en de vergoeding van hooroplossingen zijn veranderd. Kortweg bestaat het protocol uit een hoortest en vragenlijst, waarmee wordt bepaald voor welke categorie hooroplossing u in aanmerking komt. 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed door uw zorgverzekeraar. U betaalt zelf een eigen bijdrage van 25%. Afhankelijk van uw zorgverzekeraar en soort hoortoestel, kost een hoortoestel u tussen de 112,- en 370,-. Deze eigen bijdrage wordt mogelijk nog voor een deel of zelfs volledig vergoed als u een aanvullende zorgverzekering heeft. Hierdoor is de aanschaf in veel gevallen voordeliger dan voorheen. Houd wel rekening met het eigen risico. U komt alleen voor vergoeding in aanmerking als uw zorgverzekeraar een contract heeft met de aanbieder van uw hooroplossing. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën hoortoestellen. Dat betekent niet al leen dat we goede afspraken over de prijs hebben gemaakt. Ook onze kwaliteit en service zijn goed beoordeeld. Zo zijn bij Beter Horen nazorg en service na de aanschaf van het hoortoestel altijd inbegrepen. We kunnen ons voorstellen dat u nog veel meer vragen heeft over horen, hoortoestellen en de nieuwe vergoedingsregels. Beter Horen heeft in samenwerking met de Nationale Hoorstichting het boekje Eén en al oor geschreven. Hierin vindt u een antwoord op al uw hoor- vragen. Het boekje kunt u gratis aanvragen op www.hoortoestel.nl/een-en-al-oor of via 0800-0200159 (gratis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57