Paasmarkt met Lezing publicist tachtig kramen Kees Slager Boekenmarkt en Specsavers opent standwerkers nieuwe winkel 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Toerkoop reisburo Van Oeveren in Zierikzee bestaat 35 jaar. De klant deelt mee in bescheiden feestje. 66 Vroeger was vakantie meer een luxe. Nu geldt het als verworvenheid TV-kijken zoals het jou uitkomt met interactieve TV Overal in hwli tv-ktjken op je laptop, tablet of smartphone Met een druk op de knop een programma even op pauze zetten Op 2 tv s tegelijk programma 5 opnemen tot maar liefst 200 uur kpn.com J kpn winkel 0800 0115 Veel reislust ondanks crisis door Ali Pankow zierikzee - „Fijn dat de zon schijnt. Dat maakt het nog een beetje dragelijk", zegt algemeen manager Martine Wakkee van Toerkoop reisburo Van Oeverep. Zij doelt op de winterse kou die dit jaar zo lang aanhoudt. Zelf kwam ze zaterdagavond terug van een tripje naar Tenerife. „Daar was het 26 graden en scheen de zon 11 uur per dag. Vooral die zon had ik even nodig na al die grau we, grijze dagen hier." Wakkee is niet de enige bij Van Oeveren die talrijke bestemmin gen graag in de praktijk toetst. Haar collega's waren de afgelopen weken onder meer in New York, Gran Canaria en Fins Lapland. Zelf brengt ze eind mei een werk bezoek aan Macedonië en - een nieuwe bestemming in het aan bod - Albanië. „Het wordt vaak zeer op prijs ge steld als je de klant vanuit eigen ervaringen kunt vertellen over een reis", weet Wakkee. Zij acht het 35 jarig bestaan van dit bedrijf wel een feestje waard. Reisburo Reismanager Martine Wakkee Van Oeveren is immers tegen de stroom in van fusies, schaalvergro ting en toename van boekingen via internet nog steeds zelfstan dig. Om dat zo lang mogelijk te blijven, sloot het bedrijf zich vijf jaar geleden aan bij Toerkoop, een landelijke keten van zelfstandige reisbureaus. „Dat biedt ons marke- tingondersteuning en belangenbe hartiging, maar met behoud van vrijheid om daarin eigen keuzes te maken", aldus de manager. De klant deelt mee in het feestje bij Van Oeveren. Dat gebeurt in de vorm van leuke acties tijdens de feestweken van 29 maart tot en met 13 april. Die acties variëren van een gratis dagje Londen bij alle boekingen naar Scandinavië of Groot-Brittan- nië geboekt bij Buro ScanBrit, kor tingen op alle Club Med boeking tot een attentie van het prijzen- bord, zoals reischeques, tassen en Drie van de zes medewerksters bij Toerkoop reisburo Van Oeveren, gevestigd aan de Dam in Zierikzee: Anne de Valk, Martine Wakkee en Martine Heijboer. foto Dirk-Jan Gjeltema strandlakens. De huidige crisis en met vakantie gaan lijken overi gens behoorlijk haaks op elkaar te staan. Wakkee zegt daarover: „Dat blijkt in de praktijk nogal mee te vallen. Vroeger was vakantie een luxe. Te genwoordig geldt het als een ver worvenheid. Mensen hebben het vaak ook gewoon nodig even uit de eigen omgeving weg te zijn. De druk op het werk is voor velen behoorlijk toegenomen. Een ten dens de laatste tijd is dat er nu meer verspreid over het jaar va kanties worden geboekt en min der lang van tevoren. Vakantie staat bij velen hoog in de prioritei tenlijst. Eerder wordt bijvoor beeld de aanschaf van een andere auto nog een jaartje uitgesteld, dan dat een reisje wordt ge schrapt." Populaire bestemmingen voor dit voorjaar zijn onder meer Canari- sche Eilanden en Egypte. Wat die laatste bestemming betreft, con stateert Wakkee dat gebeurtenis sen als politieke onrust en aansla gen niet zoveel invloed meer heb ben op het reisgedrag van men sen dan voorheen. „Vorig jaar was het bijvoorbeeld behoorlijk onrus tig in Egypte, maar het lijkt wel of men dit soort dingen nou een maal accepteert of wat sneller ver geet." De eerste vraag die haar in deze werkweek werd gesteld was overigens: „Ik ga in juni naar Cy prus? Wat denk jij daarvan?" Ze antwoordde oprecht: „Ik denk dat het er lekker weer zal zijn." burch-haamstede - De Onderne mervereniging in Burgh-Haamste- de houdt maandag 1 april, tweede paasdag, van 10.00 tot 17.00 uur een paasmarkt in het centrum van Haamstede. Tachtig handelaren zullen hun kramen inrichten. De markt wordt opgeluisterd met standwer kers die luidkeels hun waren aan de man trachten te brengen. Voor de kinderen is er een zweefmo len, de paashaas loopt rond en de horeca zorgt voor verwarmde ter rassen. zierikzee - Journalist en publicist Kees Slager houdt op uitnodiging van de Zierikzeese Boekhandel De Vries donderdagavond 4 april een lezing in De Driehoek in Zie rikzee. Slager zal bij die bijeen komst vertellen over de tot stand- koming van zijn nieuwste boek Verjaagd door vuur en water. Daar in beschrijft hij negen verschillen de evacuaties tussen 1939 en 1944 in verschillende gebieden in Zee land. De lezing donderdagavond in De Driehoek, Kerkhof 8 Zierik zee, begint om 20.00 uur. öcm i gewoon renesse - Renesse Bruist en anti quariaat BuyTheBook.nl tekenen voor de organisatie van een boe kenmarkt Eerste Paasdag, zondag 31 maart in het centrum van Ren esse. Een tiental boekhandelaren uit Zuid-Holland en Zeeland vul len twintig kramen met modern antiquariaat en nieuwe boeken. Tevens wordt er deze dag een groot standwerkersconcours ge houden. De top tien aan standwer kers in Nederland zullen hun wa ren met veel geestdrift en humor aanprijzen. De jury maakt om 17 uur de winnaar bekend. De boe kenmarkt begint om 12.00 uur. zierikzee - Bij de nieuwe winkel van Specsavers aan de Appel markt 20 in Zierikzee gaan don derdag 28 maart de deuren offici eel open. Eigenaar van de 116e Specsavers-winkel is opticien André Valk. Hij gaat met een team van vier medewerkers aan de slag. „Opticien is echt nog een beroep, waarin je met veel ver schillende aspecten te maken hebt. Hierbij vind ik contact met mensen en het geven van goed ad vies erg belangrijk", zegt Valk. Tijdens de openingsdag zijn alle monturen bij deze nieuwe vesti ging verkrijgbaar voor 29 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44