Zierikzeese hulp aan Syriërs in nood Duidelijkheid over de vergoeding van uw hoortoestel Horen Beter SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Bijeenkomsten in Stille week Pasen Stille tocht op Goede Vrijdag Verdachte (22) brandstichting vrij Aandacht voor containerreuzen Helder antwoord op al uw vragen tllroeoptiek 0118_412370 www-ti,roe.n| «tilroeopticien BETAALBARE COLLECTIE 2013 BRILMODE DINSDAG 26 MAART 2013 BRUINISSE Tijdens de Stille week voor Pa sen worden in zorgcentrum In 't Opper in Bruinisse verschil lende bijeenkomsten gehou den. Woensdag om 19.00 uur is er een bijbellezing met als the ma 'Jezus ontmoeten'. Donder dag staat de lezing in het teken van 'Lichaam en bloed'. Goede Vrijdag wordt in het stiltecen trum van In 't Opper een kerk dienst gehouden. Zaterdag ver zorgt Wim Verwijs een korte overdenking en zondag is er om 10.00 uur een feestelijke Paasdienst. RENESSE Goede Vrijdag, de sterfdag van Jezus, wordt in Renesse een stille tocht vanaf de Jacobus- kerk door het dorp gehouden. Tijdens de fakkeltocht dragen de deelnemers een groot kruis. Ondertussen luidt de kerkklok. Het is, zeggen de organisato ren, eigenlijk een eenvoudige uitvoering van The Passion. Na de tocht is er om 19.30 uur een Gedachtenisdienst in de kerk waarbij het lijdensverhaal gele zen wordt. Vocaal ensemble Canto ad Mare verleent haar medewerking. OOSTERLAND De 22-jarige man uit de ge meente Schouwen-Duiveland die aangehouden is op verden king van brandstichtingen in Oosterland is op vrije voeten gesteld. De politie is nog steeds bezig met onderzoek en wil verder niets zeggen. De man werd vo rige week dinsdag op gepakt op verdenking van brandstich ting. Eind april 2012 ontstond voor het eerst brand in een leegstaande woning. Dit jaar zijn al verschillende schuurtjes in Oosterland afgebrand. MAASVLAKTE FutureLand houdt zaterdag 30 maart een themadag over de steeds groter wordende contai nerschepen. Deze zeereuzen kunnen vanaf 2014 24 uur per dag zeven dagen in de week op Maasvlakte 2 terecht. Tijdens de themadag besteden experts aandacht aan manieren waarop containers sneller ge lost kunnen worden. Tot en met 23 juni is ook de tentoon stelling aan dit onderwerp ge wijd. Futureland is op eerste paas dag, zondag, gesloten. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er zijn al meerdere hulp transporten geweest en de hulp is nog steeds hard nodig. In Syrië is er gebrek aan onder meer medicijnen en kinderkleding. „Er zijn heel veel kinderen die niet eens schoenen hebben om op te lo pen. Daarom willen wij zo graag verdergaan met onze hulpactie", zegt Tagrid Alrashid uit Zierikzee. Samen met echtgenoot Osman en andere in Zierikzee woonachtige Syriërs is zij haar onder oorlogsge weld zuchtende landgenoten te hulp geschoten. Vader Achmed Alashqar zamelt geld in voor aan koop van afgeschreven ambulan ces. Er zijn inmiddels tweede hands ambulances aangeschaft en zodra er voldoende hulpgoederen zijn om die tot de nok toe te vul len gaat er weer een transport naar Syrië. Een reis van enkele da gen. De Zierikzeese Syriërs probe ren 1 a 2 keer per maand een hulp transport naar Syrië te sturen. De hulpverleners zijn afhankelijk van giften. „En als er mensen zijn die medicijnen of kinderkleding over hebben maar het niet kunnen brengen komen wij het graag ha len", aldus Tagrid. Zij voegt er aan toe dat ook kraampakketten wel kom zijn. Wie hulpgoederen aan wil bieden kan contact opnemen met Sagrid Alrashid, Mastgat straat 16, Zieirkzee. Zij is bereik baar via 0111-781823 of 06-84711511. Bij de Syrische grens worden hulpgoederen verdeeld, foto Tagrid Alrashid (advertorial) www.beterhoren.nl walstraatSi vlissingen Vanaf 2013 zijn de voorschrijfregels voor hoortoestellen gewijzigd. Alle audiciens in Nederland werken voortaan met het keuze protocol Hoorzorg. Ook de prijzen en de vergoeding van hooroplossingen zijn veranderd. Kortweg bestaat het protocol uit een hoortest en vragenlijst, waarmee wordt bepaald voor welke categorie hooroplossing u in aanmerking komt. 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed door uw zorgverzekeraar. U betaalt zelf een eigen bijdrage van 25%. Afhankelijk van uw zorgverzekeraar en soort hoortoestel, kost een hoortoestel u tussen de 112,- en 370,-. Deze eigen bijdrage wordt mogelijk nog voor een deel of zelfs volledig vergoed als u een aanvullende zorgverzekering heeft. Hierdoor is de aanschaf in veel gevallen voordeliger dan voorheen. Houd wel rekening met het eigen risico. U komt alleen voor vergoeding in aanmerking als uw zorgverzekeraar een contract heeft met de aanbieder van uw hooroplossing. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën hoortoestellen. Dat betekent niet al leen dat we goede afspraken over de prijs hebben gemaakt. Ook onze kwaliteit en service zijn goed beoordeeld. Zo zijn bij Beter Horen nazorg en service na de aanschaf van het hoortoestel altijd inbegrepen. We kunnen ons voorstellen dat u nog veel meer vragen heeft over horen, hoortoestellen en de nieuwe vergoedingsregels. Beter Horen heeft in samenwerking met de Nationale Hoorstichting het boekje Eén en al oor geschreven. Hierin vindt u een antwoord op al uw hoor- vragen. Het boekje kunt u gratis aanvragen op www.hoortoestel.nl/een-en-al-oor of via 0800-0200159 (gratis). horren rolluiken - garagec tuinmeubelen - raamdecoratle geregedeuren overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15, Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43