sea in paasweekeinde BODEMSANERING Paasontbijt kerk DebUUt RUÜ iiltO the Kat vergiftigd met zenuwgif 20 SCHOUWEN-DUIVELAND De sanering van t vuilstort Riekus weel in Bruinisse is in volle gang. MISSONI LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 Boomdijk plangebied woningbouw Riekusweel V natuurontwikkeling agrarisch gebied ter verruiging speelheuvel trapveld kabelbaan wandelpad scoutinggebouw woningbouw Riekusweel IV t.— Molenweg infographic Willem Adriaansens bron Oranjewoud Stort wordt speelnatuur door Joeri Wisse BRUINISSE - Waar decennia lang af val werd gestort, kunnen de ko mende tientallen jaren kinderen spelen in een natuurlijke omge ving. Aannemer Martens en Van Oord is volop bezig met het sane ren van de voormalige vuilstorten Riekusweel en Bakkersgat in Brui nisse. Op de met een laag grond afgedekte vuilstorten werd jaren lang geboerd. De komende jaren wordt het gebied tussen de Boom- dijk en de Molenweg in opdracht van de gemeente omgevormd tot (speel)park en woonwijk. „Op de twee voormalige vuilstorten zelf worden geen huizen gebouwd", vertelt Rob Heintjes van de ge meente. „Nadat de grond gesa neerd is mag het wettelijk wel, maar het is provinciaal beleid om het niet te doen", vertelt hij. Slechts een klein deel van het af val -dat voornamelijk uit puin be staat- is daadwerkelijk afgegraven. „Het gaat dan om het deel waar straks de scouting komt en om de weg die langs de nieuwe woon wijk Riekusweel IV loopt", zegt milieukundig begeleider Wim van Liempd van Oranjewoud, ver antwoordelijk voor de juiste uit voering van het project. „De grond onder de weg moet schoon zijn, zodat er in toekomst veilig gegraven kan worden voor kabels en leidingen", vertelt hij. „Daarvoor we hebben zo'n 1,80 meter diep gegraven". De grens van vuilstort Bakkersgat liep voor een deel over het toekomstig scou tingterrein. Om zeker te weten dat genoeg grond is afgegraven, zijn op de grenzen monsters van de grond genomen. Van Liempd: „Die emmertjes grond breng ik aan het eind van de middag naar het depot, 's Nachts wordt in een De paaltjes geven de grens van de van minimaal 1,1g meter op. laboratorium getest of de grond schoon genoeg is, zodat ik weet of er de volgende dag nog meer moet worden afgegraven." In totaal is zeshonderd kuub - zo'n dertig vrachtwagens - ver vuilde grond afgevoerd. De gaten zijn opgevuld met schone grond. Een laag folie, die nu nog hier en daar te zien is, markeert de af scheiding tussen de gebieden. Het afvoeren van de vervuilde grond was in vier dagen gepiept. De afgelopen weken is de aanne mer bezig geweest met het verleg gen van de watergangen. Zo is ook de sloot langs het oude voet balveld van de Bruse Boys ver breed. „Een heel ander gezicht. In plaats van een groensingel met een smalle sloot ligt er nu een oude stort aan, hier komt een deklaag tien meter brede watergang", ver telt Heintjes. Maandag zijn de bulldozers begonnen met het aan brengen van een minimaal 1,10 meter dikke leeflaag op het deel van de vuilstort dat niet wordt af gegraven. „Soms wordt de laag veel dikker, de speelheuvel wordt bijvoorbeeld vijf meter hoog." Een deel van de benodigde grond komt van het terrein zelf, 12.000 kuub wordt van elders aange voerd, weet Heintjes. „Een deel daarvan is afkomstig van de bouw plaats van Grand Hotel Ter Duin in Haamstede." Martens en Van Oord zijn naar verwachting nog drie a vier weken bezig. Na de zo mer begint de inrichting van het speelpark en het bouwrijp maken van Riekusweel IV. KERKWERVE - De protestantse ge meente in Kerkwerve begint eer ste paasdag om 8.30 uur met een paasontbijt voor de kinderen. Om 10 uur begint de Paasdienst, waar in het koor Waisisi optreedt. RENESSE - Voor het eerst wordt zondag tweede paasdag 'Run into the Sea' gehouden. Dit is een hard loopwedstrijd over tien kilometer. De deelnemers lopen over een smal stuk strand dat ongeveer twee kilometer de zee in steekt en alleen bij eb gedurende een korte tijd droogvalt. Run into the sea is onderdeel van een uitgebreid paasprogramma in Renesse. De start van de hardloop wedstrijd is om 11.45 uur bij strandpaviljoen Zuid Zuid West. Inschrijven kan vanaf 09.00 uur op Camping Julianahoeve. De ech te bikkels onder de deelnemers aan het nieuwe evenement kun nen het hardlopen combineren met een paasduik in zee. Want de ze traditionele opening van het toeristenseizoen g'aat om 13.45 van start met een warming-up bij strandpaviljoen Zuid Zuid West. De eigenlijke duik is om 14.00 uur. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur bij het strandpaviljoen. Na af loop is er een versnapering. De eerste paasdag begint echter met een activiteit voor de kinde ren. Om 10.00 uur start het paas eieren zoeken. Verzamelpunt voor de eierzoekers is het evene mententerrein tegenover bar De Stulp aan de Hogezoom. SINT JANSTEEN - In Sint lansteen is vrijdagavond een kat vergiftigd. Waarschijnlijk is het zenuwgif Te- mik gebruikt. Volgens dierenarts Ingrid den Har- tog is het gezien de korte tijd waarin de kat stierf vrijwel zeker welk gif er is gebruikt. „De kat is in ongeveer een half uur overle den. Dat duidt op Temik. Bij ande re giffen duurt het een stuk lan ger. Dat er gif is gebruikt, is bijna zeker." Temik werd tot 2007 als insectici de gebruikt. Omdat het erg giftig is, is het uit de handel genomen en is het sindsdien illegaal. De stof kan ook voor mensen do delijk zijn. exclusief bij Markt 4 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42