Voor veel was opdracht' Rel in India over seksistische 'reclame' •Ti IN HET NIEUWS 3 Cardioloog geschrapt uit artsenregister KRA5.NL FIETSCRUISE over de DONAU Vertrek 27 april en 18 mei fors in prijs verlaagd! DINSDAG 26 MAART 2013 cyberpesten SESSÏf* len met een medeleerling dan met een met een docent. Wij kun nen luisteren en het eventueel sa men aankaarten." Ouders worden verplicht betrok ken bij hun kind. Teamleider on derbouw Arianne Spaans: „Rap- portgesprekken zijn niet faculta tief: we willen regelmatig - ten minste vijf keer per jaar - met ouders praten. Daar hebben we het ook over veiligheid op school én daarbuiten." Vaak weten ouders niet dat hun kind gepest wordt, zeker niet als dat online gebeurt, vertelt onder zoeker cyberpesten Niels Baas van de Universiteit Twente. „Ouders hebben zoiets van: al die sociale media begrijp ik toch niet. Maar juist dan deelt een kind nau welijks wat er online gebeurt." Spaans: „Daarom raden we ouders aan wekelijks met hun kind op onze schoolsite resulta ten en presentiecijfers te bekij ken. Eenmaal samen voor de pc, nodigt dat uit om ook even op Facebook te kijken." Volgens de Kinderombudsman is de aan dacht voor cyberpesten essen tieel. „Het is enorm toegenomen In januari 2012 werd M. aangehou den. Daarna stuurde de recherche twee politie-infiltranten af op me deverdachte Omar T. Hij vertelde dat M. en hij de aanslag in op dracht hebben uitgevoerd. „Over die jongens waar wij voor wer ken, maak ik me geen zorgen, om dat York tussen hen en mij in staat." Gisteren wilde T. niets over die verklaring zeggen. M. en T. worden van veel meer za ken verdacht. Zo zouden ze in de cember 2011 een jongen, net 17, hebben neergeschoten op straat. Het slachtoffer, dat voor het eerst op stap was in Amsterdam, werd onderuit geschopt. M. zou hem in zijn buik hebben geschoten. Niets van waar, zeiden M. en T. M. wil de de rechtbank nog wel even uit leggen waarom hij altijd een vuur wapen bij zich heeft. „Ik sta op een dodenlijst. De recherche heeft me gewaarschuwd." Waarom hij op een dodenlijst staat en wie hem dood wil heb ben, weet M. niet. Maar hij is er van overtuigd dat dat voorlopig wel zo blijft. „U zult me de ko mende jaren nog wel vaker zien", zei M. tegen de rechter, daarmee doelend op verboden wapenbezit. Erg onder de indruk was hij in ie der geval niet van het bewijs dat werd gepresenteerd. Op 4 april maakt het Openbaar Ministerie de strafeis bekend. door onze correspondent Petra Janbroers BRUSSEL - Cyprus lijkt gered van de financiële afgrond. Met de lening van 10 miljard euro die de andere eurolanden de eilandstaat gunnen, kan Nicosia zijn rekeningen in bin nen- en buitenland en de salarissen van zijn ambtenaren gaan betalen. De Europese Centrale Bank houdt de geldkraan open. Maar voor de meeste Cyprioten begint de ellende nu pas, ook al blijft de kleine spaarder buiten schot. De verplichte bankensanering die gistermorgen in Brussel is over eengekomen tussen de eurolan den en de Cypriotische regering, gaat duizenden banen kosten. De Laikibank wordt ontmanteld en de Bank of Cyprus geherstructu reerd - deels met het geld van spaarders met tegoeden boven 100.000 euro, en aandeel- en obli gatiehouders. Volgens minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) wordt dit de nieuwe trend, al zwakte hij die uitspraak later wat af. Maar duidelijk .is wat hij be doelde: banken in problemen wor den niet per definitie gered met EU-steun. Vele miljoenen euro's op de Cypriotische bankrekenin gen zijn van Russen en van niet altijd zuivere oorsprong. De Russi sche premier Medvedev noemt het 'plundering' en dreigt met wraak op Europese bedrijven. Om er zeker van te zijn dat de 'rij ke spaarders' hun geld het land niet uitsluizen, worden de tegoe den bevroren. De meeste banken in Cyprüs zouden vandaag weer opengaan, maar gisteravond laat werd besloten ze toch nog een dag dicht te houden, de elfde op rij. De Bank of Cyprus en de Laiki Bank gaan donderdag open. pagina 8: Gezocht: een nieuwe baan op Cyprus de laatste jaren. Alle antipestme- thodes die we straks aanbevelen zullen aandacht besteden aan onli ne pesten. Dat garandeer ik." Hoewel het Heldring al veel doet aan pesten, juichen ze de invoe ring van een officiële methode toe. Directeur Amirkhan: „Die be staan nu nog niet voor voortgezet onderwijs. Ons huidige team - do centen, ouders, veiligheidscoördi nator, wijkagent - functioneert heel goed, maar de samenstelling wisselt en een pestaanpak moet een continu gegeven zijn." AMSTERDAM - De Amsterdamse cardioloog Bialoglowski mag zijn werk definitief niet meer uitvoe ren en is door de tuchtrechter per direct uit het artsenregister ge schrapt. Dat heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) bekendgemaakt. Volgens de In spectie was het een enorme chaos op de praktijk van de Amsterdam se cardioloog. Zo lagen er stapels dossiers, losse documenten met patiëntengegevens en uitkomsten van onderzoeken zonder naam van de patiënten. Schrappen uit het BIG-register is een van de zwaarste maatregelen die een tuchtrechter kan opleggen. NEW DELHI - In India heerst veront waardiging over ogenschijnlijk als reclame bedoelde spotprenten waarop vastgebonden en de mond gesnoerde vrouwen achterin een In diase Ford Figo zitten of liggen. Ford India heeft maandag zijn ver ontschuldigingen aangeboden over de tekeningen die een recla mebureau had gemaakt. Op een van de tekeningen zit de Italiaan se ex-premier Silvio Berlusconi achter het stuur. Ford heeft nooit gewild dat dergelijke prenten wer den gemaakt, laat staan dat ze werden verspreid, beklemtoonde de autofabrikant. De prenten ver schenen door toedoen van de In diase tak van het reclamebureau JWT op een website. Berlusconi kijkt in de auto tevreden achter om met als begeleidende tekst: „Zet je zorgen opzij met de extra grote kofferruimte van de Figo". Vrouwenrechtenactiviste Ranjana Kumar zei maandag in Indiase media boos dat „het seksistisch is om halfnaakte vrouwen als baga ge en gebonden af te beelden. Juist in een tijd dat India zoekt naar respect voor het lichaam van vrouwen na de groepsverkrach ting van 16 december". 10-daagse reis inclusief riviercruise'per MS My Story* INCLUSIEF 1/ busreis l/ 2 hotelover nachtingen 7 nachten cruise alle maaltijden aan boord 1 huur fiets KRAS.NL-reis- leiding aan boord MS My Story Per fiets en riviercruiseschip langs en over de Donau! Een bijzondere belevenis, want uw 'varend hotel' is altijd in de buurt. Deze actieve fiets/vaarvakantie per MS My Story**** boekt u al vanaf slechts 799. Tijdens de fietstochten maakt u kennis met het natuurschouwspel van de Schlögener Donauschlinge, het prachtige Wachau wijngebied en de Strudengau. Ook Operastad Wenen staat op het programma. Het MS My Story**** beschikt over o.a. restaurant, lounge met bar, sauna en zonnedek. Apr. Mei Jun. Jun. 27 18 8 29 799 799 1049 999 Jul. 20 Aug. 10-31 Sep. 21 €999 €999 €949 Prijzen p.p. o.b.v. 2-p.voordeelhut hoofddek <3 Zie www.kras.nl/91050 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3