versie 2.0 Zimmer Frei 2013 PZC GEZOND 7 Alle vormen die er al waren, hebben een commerciële insteek INFORMATIEBRONNEN EN VERHALEN DELEN 3500 pzc.nl/webwinkel Lezersprijs 11,95* DINSDAG 26 MAART 2013 Migrainepatiënt kan gerust ruggenprik krijgen Anders dan altijd gedacht, lopen mi- grainepatiënten niet méér kans op hoofdpijn na een ruggenprik dan mensen die nooit last hebben van mi graine. In beide gevallen komt deze bijwerking van de ruggenprik voor bij ongeveer één op de drie personen. Ook lokt de ruggenprik zelden een migraineaanval uit, blijkt uit onder zoek in Leiden. http://bit.ly/143 Nmzi Een visje blijkt goed te zijn bij het zonnen Als Britse onderzoekers gelijk heb ben, kun je tijdens een dagje aan het strand het best een visje eten. Visolie versterkt namelijk de af weer in de huid, concluderen zij in hun studie onder 79 vrouwen. Hier door kunnen door de zon aangetas te huidcellen beter worden opge ruimd. http://bit.ly/Zldjr9 Roken kost je (na de overgang) enkele tanden Roken is slecht voor je gebit. On derzoek onder ruim vijfduizend Amerikaanse vrouwen (allen na de overgang) wijst uit dat stevige ro kers tweemaal zo vaak tanden en kiezen kwijtraken als niet-rokers. Dat tandverlies is vooral te wijten aan de slechtere conditie van het tandvlees. Het tandverlies door ca- riës ('gaatjes') is niet verhoogd bij de rokers. http://bit.ly/XXOfXd Zwangerschap verandert voetvorm blijvend Een Amerikaans onderzoek onder 49 vrouwen wijst uit dat de voe ten van een vrouw na een zwan gerschap 2 tot 10 millimeter lan ger geworden kunnen zijn. Oor zaak is een blijvend inzakken van de voetboog, de holte onder de voet. De vormverandering treedt doorgaans alleen op bij de eerste zwangerschap. http://bit.ly/YvPVKH foto Thinkstock gaat het met 'patiënt' en 'ziek' uitstraalt, dat er 'vind ik leuk'-buttons in zouden zitten, of commen taar-velden. De redenen? Je moet geen so ciale druk voelen om ergens op te reageren. En je wilt ook niet in een discussie over jouw behandeling gezogen worden. Die kun je altijd apart via mail of rechtstreeks voeren. We wilden een site maken voor de gene die zijn of haar verhaal wil vertellen. En voor alle naasten die op de hoogte wil len blijven." En dus ging Zeeman aan de slag. Wat er nu staat, is het resultaat van heel veel liefde werk oud papier van een groep professio nals die hij om zich heen heeft verzameld. Een advocatenpraktijk heeft het juridische gedeelte vrijwillig gescreend. Een mede werker van een grote automiseerder keek of de informatie inderdaad wel zo goed is afgeschermd. „Parlandi.org is heel eenvou dig. Je kunt vanaf elke telefoon jouw ver haal of foto's op jouw dagboek plaatsen. Jouw inloggegevens om de verhalen en fo to's te kunnen bekijken (niet wijzigen) ver strek je zelf aan iedereen. Dus het is niet zo dat jouw naasten zich moeten registreren om alles te kunnen lezen. Merk je dat de hoeveelheid bezoekers ineens omhoog schiet - dat is enige teller die we hebben in gebouwd - dan weet je dat jouw inloggege vens waarschijnlijk verder zijn verspreid. Je kunt dan zelf het wachtwoord wijzigen en wie weer mee wil. lezen, moet zich bij jou melden. Zo houd je altijd controle." 'Gisteren ben ik aan mijn tweede series che- mo's begonnen en dat is me meegevallen. Bij de eerste serie werd ik ziek en moest overgeven, maar de verpleegster zei dat het toen waar schijnlijk de zenuwen waren. Nu merk ik niet zo veel. Ik was wel een beetje moe en daarom heb ik mezelf 's middags op een dutje getrak teerd voordat de jongens uit school kwamen. Ze weten dat ik weer met die chemo ben begon nen. Joppe zei dat hij er 'cool' onder was en is gaan voetballen. Met Hidde ben ik lekker to sti's gaan eten en daarna hebben we die gif groene Fatboy gekocht. We hebben dat enor me ding in de auto gesleurd en zijn er nader hand middenin de woonkamer met z'n tweeën in gaan liggen.' Het mooie is dat ook andere onderwerpen dan alleen de ziekte aan bod kunnen ko men, zegt Zeeman, refererend aan dit voor- Albert Zeeman beeld van een jonge moeder met kanker. „Mensen zijn niet hun ziekte, maar maken ook andere dingen mee. Iedereen die mee leest, kan daarnaar informeren." De lance ring van de site was begin dit jaar. „We hebben een prachtige ambassadeur: oud-ac trice en regisseur Cristel Braak. Zij blijkt kanker te hebben en publiceert haar ver haal openbaar op de site om mensen te la ten zien wat je ermee kunt doen. Het is mooi dat veel mensen zich belangeloos voor de stichting Parlandi willen inzetten. Maar de kosten van een server en provider moeten ergens vandaan komen. We zijn op zoek naar sponsors die hun naam aan ons willen verbinden." Er is over gedacht aan te haken bij een gro te organisatie als bijvoorbeeld KWF Kan kerbestrijding. „Zij willen hun eigen plat form hebben, dat echt compleet op kanker is gericht. Wij willen onafhankelijk zijn. Ie dereen moet zich vrij voelen om Parlan- di.org te gebruiken: ook mensen die een an dere ziekte hebben, ook mantelzorgers die informatie uit kunnen wisselen of mede werkers van gezinsvervangende tehuizen die informatie over de bewoners delen. Er zijn echt legio voorbeelden hoe de site is in te zetten. Voor ons geldt wel: het moet gaan over mensen die ziek zijn of een aan doening hebben. Voor alle anderen zijn er sociale media genoeg!" reageren? gezondheid@depersdienst.nl Steeds meer wordt in net ziekte proces van mensen online gecom municeerd. Een algemeen voorbeeld is Mijn- zorgpagina.nl. Het is een soort ver zamelpagina waarin medische ge gevens, informatie van zorgverle ners en ook dagboeken bij elkaar worden gezet. Chatten met andere patiënten is ook mogelijk. Een ander voorbeeld is Mijnzorg- net.nl. Deze pagina is, vooralsnog, verbonden aan UMCN St. Rad boud. Een patiënt heeft de regie en zijn specialist, huisarts of bij voorbeeld fysiotherapeut kunnen allemaal bij de informatie die ook de patiënt invoert. Zo wordt er on derling veel beter gecommuni ceerd. Is er een nieuwe behandel wijze, dan kan de arts dit gemakke lijk in een keer kenbaar maken aan alle patiënten. Kanker.nl komt in april beschik baar. Daaronder valt een informa tief gedeelte waarin alle beschikba re kennis over kanker terecht1* moet komen. Er is ook een portaal met bijvoorbeeld een panel en een sociaal netwerk. voordelige B&B adressen. pensions, kleine hotels en vakantiewoningen in Duitsland ZlMHCRFREI NI i nu met extra overzicht vakantiewoningen! categorie boeken X BON-Zimmer Frei 2013 Duitsland staat bekend om betaalbare gastvrijheid. Deze 27e, geheel vernieuwde editie van Zimmer Frei bevat een selectie van duizenden pensions en B&B's met een gunstige prijs-kwaliteitverhouding. Zimmer Frei 2013 leidt u naar rustige dorpjes niet ver van de Autobahnen (handig op doorreis!) en naar toeristische plaatsen in de bekende vakantieregio's in heel Duitsland. Aan Zimmer Frei 2013 is het gratis gidsje 'Autohof' toegevoegd: goedkoop tanken en eten langs de Autobahn. Adviesprijs €14,95 Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. 'Prijzen exclusief verzendkosten. Hierbij bestel ik: (aantal) x r me I 'ei €11.95* exclusief verzendkosten van 2,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. voorletters voornaam naam Om Ov adres HUISNUMMER postcode plaats telefoon E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Postbus 1090,5004 BB Tilburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39