GEZOND 3 Zeeuwse gastgezinnen gezocht voor frisse vakantie stadskind Frisse lucht en een kennismaking met andere leefgewoonten: dat is wat Humanitas Zeeland kinderen uit Rot terdam en omgeving jaarlijks biedt. De kinderen, die om financiële of an dere redenen zelden of nooit op va kantie kunnen, logeren van 3 tot 10 augustus in Zeeland. Er zijn nog gast gezinnen nodig. Wie interesse heeft om deel te nemen aan de actie Frisse Lucht kan bellen met 06-43970327 of mailen met s73@live.nl. Zie ook www.humanitaszeeland.nl *4fefe> «av*»*** MM «««KM «HM V tefeie «4»* m t«* aunt* MMH Gezondheid en geld thema derde e-zine Samen Gezond Zeeland Samen Gezond Zeeland, het online magazine van de GGD Zeeland en de Zeeuwse gemeenten, besteedt in het maartnummer aandacht aan onder meer een Zeeuws onderzoek naar ge zond ouder worden en de rol van vrij willigers. Ook de nieuwe Facebookpa- gina Samen Gezond wordt uiteraard belicht. Het is de bedoeling dat Zeeuwen via die Facebookpagina in teractief meedenken over gezond zijn, blijven en worden in Zeeland. www.samengezond.nl Keuzewijzer helpt bij het kiezen van juiste scootmobiel De onafhankelijke Keuzewijzer Scoot mobiel helpt particulieren en profes sionals bij het maken van de juiste keuze voor een scootmobiel. De keu zewijzer is te raadplegen via internet of kosteloos aan te vragen bij Blijf Vei lig Mobiel (info@blijfveiligmobiel, zo lang de voorraad strekt). Door het beantwooden van een vra genlijst komen mensen bij de scoot mobiel die bij hen past. De wijzer is te vinden op: www.blijfveiligmobiel.nl Meer training dan therapie, want het draait om de training van de middenrifspier. DINSDAG 26 MAART 2013 Van 30 maart tot en met 6 april wordt de vierde Nederlandse autisme- week gehouden. Doel is meer be kendheid te geven aan autisme en vooroordelen weg te nemen. Zo wordt op 4 april bij Emergis in Kloe- tinge het symposium 'Autisme in Ba lans' gehouden, met onder mêer een film over de inzet van honden als on dersteuning bij therapie, workshops en lezingen door professionals. In Zierikzee is op 4 april de documen taire 'De regels van Matthijs' te zien (Kerkhof 3, van 19.30 tot 00.00 uur). De film won in 2012 het Gouden Kalf voor de beste lange documentai re en gaat over het leven van de jeugdvriend van regisseur Mark Schmidt, een jongen met het Autis tisch Spectrum Syndroom. De Verenigde Naties hebben 2 april uitgeroepen tot World Autism Aware ness Day; op die dag staat autisme wereldwijd in de schijnwerpers. Informatie over de aandoening en een overzicht van de activiteiten in Zee land en elders: www.autismeweek.nl Activiteiten in kader van week en dag van het autisme Ademtherapeute Eve line Rodts met cliënt Danique: „Er zijn zo'n tweehonderd klach ten die kunnen voort komen uit een ver keerde ademhaling." foto's Lex de Meester De meeste mensen zijn heel gemotiveerd om te trainen, omdat de verkeerde ademhaling hen belemmert in het dagelijks leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35