Matig Jong Oranje vloert tien Noren ?nmvaznuereulik goed op dreef SPORT 29 Poolers Roadhouse zijn klaar in beker TWeede plaats voor renner Davy Cunst Veel eremetaal voor JKA Zeeland Art Asrian mag naar WK bankdrukken Roysel James van Hoek naar Goes Kerkhove naar hoofdtoernooi DINSDAG 26 MAART 2013 WEERT De poolbiljarters van Road house zijn in achtste finales van de beker uitgeschakeld. Met twee tegenstanders uit de eredivisie en één uit de eerste divisie viel er voor de Middelburgse tweededivisio nist weinig eer te behalen. Tegen Stance Amsterdam en HOB Weert waren er 5-0-ne- derlagen. Tegen HOB Arn hem namen de Zeeuwen via Atong Wu een voorsprong. Dit betekende meteen het einde van de wedstrijd om dat de tegenstander hier door ook was uitgeschakeld. MIDDELBURG Davy Gunst heeft een twee de plaats behaald in een wie lerwedstrijd voor junioren in het Belgische Wodecq. De renner uit Yerseke ontsnap te in de voorlaatste ronde en leek met de zege aan de haal te gaan. De Belg Nathan van Hooijdonk achterhaalde Gunst echter nog. De Zeeuw had zijn krachten verspeeld en was geen partij meer voor Van Hooijdonk. MIDDELBURG De (jeugd)karateka's van JKA Zeeland grossierden in Halsteren in eremetaal op de onderdelen kata (schijn gevecht en kumité (vrij ge vecht) in diverse leeftijdsca tegorieën. Het team is in voorbereiding op het WK be gin juni in Duitsland. Op 7 april is het open NK in Roosendaal. Kata1. Ivy van Wezel, 3. Sharon Meeden- dorp. Teamkata1. Sharon Meedendorp, Queenzi de Ca- luwé, Jouhaina Acheklaf. Ku mité 2. Rayno van Wezel, 1. Darrell Meedendorp, 1. Queenzi de Caluwé, 3. Noa Soekhlal, 2. Sharon Meeden dorp, 4. Jouhaina Acheklaf. Die profileerde zich nadrukkelijk als de patron van Oranje en Van der Vaart, die op dezelfde rol aas de, kwam meer en meer op de bank terecht. Dat deed pijn, maar Raffie leek zich ermee te hebben verzoend dat hij in de hiërarchie onder de nieuwe aanvoerder stond. Wat niet betekent dat hij geen ambitie meer heeft. Afgelopen vrijdag, tegen Estland, mocht hij al vroeg de geblesseer de Sneijder aflossen en pookte hij het vuur van de wedstrijd op met een echte Van der Vaart-actie: met een virtuoze voetbeweging zette hij twee tegenstanders op het verkeerde been en mikte hij de bal afgemeten in de hoek van het doel. En passant waarschuw de hij de aanstormende generatie dat hij, de oude meester, het nog. steeds kan. Vanavond mag hij dat opnieuw la ten zien, tegen de Roemenen, in zijn favoriete rol als regisseur van de ploeg. Die Oscar zal hij waarschijnlijk niet meer winnen, maar als het even meezit zit hij straks wel re cordinternational Edwin van der Sar (130 interlands) op de hielen. Nooit onomstreden, maar toch een icoon van Oranje: het is de pa- radox van Rafael van der Vaart. Rafael van der Vaart juicht nadat hij het Nederlands elftal vrijdag tegen Estland op een 1-O-voorsprong heeft ge zet. De middenvelder (30) speelt vanavond zijn 105e interland, foto Olaf Kraak/ANP ALKMAAR Krachtsportvereniging Art of Power uit Hulst kwam goed voor de dag bij het NK bankdrukken in Alkmaar. Er werden vier eerste plaatsen behaald en eenmaal was er brons. Goud was er voor Mi chelle Jacobs (klasse 63 kg), David Asrian (74 kg), Erik Konickx (83 kg) en Art As rian (93 kg). Sven Maessen greep in de klasse 93 kilo gram het brons. Art Asrian kwalificeerde zich tijdens het NK voor het WK bankdrukken in Litou wen (20-26 mei). GOES Roysel James verruilt de ene hoofdklasser voor de andere hoofdklasser. De linkermid denvelder maakt na dit sei zoen de overstap van Hoek naar Goes. James kwam voor dit seizoen over van Sparta, maar komt in het eer ste elftal nauwelijks aan bod bij Hoek. Voor Goes is hij na Jonathan Constancia (VC Vlissingen) de tweede aan winst. MIDDELBURG Lesley Kerkhove heeft zich geplaatst voor het hoofdtoer nooi van Croissy-Beau- bourg, een stad vlakbij Pa rijs. De tennisster uit Zierik- zee versloeg in de kwalifica ties van de Franse Challen ger achtereenvolgens de Co lombiaanse Yuliana Lizarazo (486e van de wereld) met 6-3 7-5, de Fran^aise Myrtil- le Georges (251e) met 3-6 6-2 6-2 en de Duitse Julia Kim- melman (355) met 6-2 6-4. Kerkhove staat zelf 387e. Dinsdag wordt een begin ge maakt met het hoofdtoer nooi. Kerkhove's landgenote Richel Hoogenkamp is ook van de partij. door Barry van der Hooft WAALWIJK - Ruim een uur leek het er maandagavond op dat Jong Oranje in aanloop naar het EK een beschamend resultaat zou neerzet ten. De ploeg maakte tegen tien stugge Noren een zwakke indruk en leek zelfs op een 2-0-achter- stand te komen. Jeroen Zoet stop te de strafschop van Feyenoorder Harmeet Singh, waarna Jong Oran je de moegestreden tegenstander alsnog ruim kon vloeren (4-1). Lerin Duarte, één van de weinige positieve uitzonderingen, schoot na 67 minuten de gelijkmaker bin nen, waarna de invallers Georgi- nio Wijnaldum (2x) en debutant Danny Hoesen de score verder uit bouwden. Met de interland tegen Noorwegen sloot Jong Oranje een ruim een week durend trainings kamp af dat via Sassenheim, Pet- ach Tikva en Oisterwijk naar Waalwijk leidde. In Israël nam Pot ook een kijkje in Haifa, de stad waar Jong Oranje voor het EK een week zal verblijven om aan de omstandigheden te wen nen. Pot keek in Israël niet alleen naar de prestaties van de spelers die hij had meegenomen, maar ook naar hun gedrag. De coach wil on danks de hevige concurrentie straks tijdens het EK over een ho mogene groep beschikken die maar één doel heeft: Europees kampioen worden. Pot is ervan overtuigd dat die titel gepakt kan worden, ook al is een poule met Duitsland, Spanje en Rusland loodzwaar. De Duitse scouts zaten donder dag in Petach Tikva druk te schrij ven, maar kregen na afloop van Luuk de Jong te horen dat hun aantekeningen weinig waard wa ren. De spits van Borussia Mönchengladbach legde uit wie er straks allemaal mee kunnen en willen naar het EK en daar vielen enkele Duitse monden van open. Strootman, Clasie, Martins Indi, De Vrij, Maher, Ola John; het is een greep uit de namen die in aan merking komen voor het EK. Van de basisploeg van maandagavond lijken er straks maar drie of vier spelers op een basisplaats te kun nen rekenen. Zo kan Pot de defensie zoals hij die in Waalwijk neerzette (Leer dam, Gouweleeuw, Bruma, Van Aanholt) vervangen door de A-in- ternationals Van Rhijn, De Vrij, Martins Indi en Blind. Het is een luxeprobleem dat ongetwijfeld tot teleurstellingen zal leiden. „Dat kan heel vervelend zijn voor sommige spelers", zei Pot. „Maar Jong Oranje is geen sociale instel ling. De beste elf spelen straks." Tegen Noorwegen lieten weinig spelers zien dat ze het de coach moeilijk wilden maken. Dat verde diger Brede Moe na elf minuten al rood kreeg voor het neerleggen van de doorgebroken Yannick Wildschut, hielp ook niet echt mee. „Ik was niet blij met die ro de kaart", zei Pot. „Het zorgde voor andere verhoudingen op het veld." Het slap acterende Jong Oranje kwam na rust op achterstand en zag Jeffrey Gouweleeuw daarna nog een strafschop veroorzaken. Doelman Zoet stopte de inzet van Feyenoorder Singh, waarna Jong Oranje het 4,uel toch nog om kon buigen. Pot kan nu aan zijn puz zel beginnen en naar een 23 spe lers tellende selectie toewerken. „Het seizoen duurt nog even", be nadrukte de coach. „Er kan dus nog veel gebeuren, maar de groep zit in grote lijnen in mijn hoofd." BERKEL ENSCHOT - Dressuuramazo- ne Carola Kulik schreef in de Hor- se Food Competitie met de hengst Remito's Exposition Boy met overmacht de wedstrijd voor vierjarige paarden op haar naam. In de warmloopronde was de ama zone uit Serooskerke (Schouwen) met de Spielberg-zoon met 82 punten overtuigend de beste van de 72 combinaties. In de finale werden daar nog honderd punten aan toegevoegd. „Een elegante ver schijning. Veel balans, ruim bewe gend en drie uitmuntende gan gen", was het commentaar van ju rylid Edward Gal. Dinja van Liere eindigde in dezelf de wedstrijd als tweede. Zij haal de met Esprit een score van 79,5 punten. Met Esplanade behaalde de amazone uit Kapelle de vierde plaats (77 punten). Daardoor viel zij net buiten de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29