KKn bzat 1 De Witte terug aan kop Woods na 125 weken weer de nummer één Dutch Food Valley Classic ziet toekomst met vrees tegemoet I 28 SPORT NEOERLAND-ROEMENIË Ondanks 104 interlands is de positie van Rafael van der Vaart in Oranje nooit onomstreden. VAN GAAL WIJZIGT BASISOPSTELLING NIET VERDER 1 NiekvanSprundel Arvin de Witte 3 JerfyBooy 4 Tom Blomaard 5 Martijn Backx 6 Andrew Wesbeek 7 Mart de Kroo Niels Mulder Sebastian de Meijer 10 Hoessein Bouzambou Maarten van Hecke Jorritd'Haeseleer 13 Richard Schouten Eelco Jansen 15 Robin de Rijke Robin Provoost Aardenburg WHS Zeelandia M'burg Kloetinge SKNWK Schoondijke D auwendaele Nieuwdorp Corn Boys Vlissingen Philippine Hoek SSV'65 Krabbendijke Veere ZSC62 f* klasse 2E 3B 3A HB 4B 5A 2E 3A 5A 1C 4A HB 2E 3B 4A 4B goals factor zon 21 1,5 zat 21 1,5 zon 18 1,5 zat 13 2 zat 25 1 zon 22 1 zat 14 1,5 zat 14 1,5 zon 21 1 zon 10 2 zon 20 1 zat 10 2 zat 13 1,5 zat 13 1,5 zat 19 1 19. L, 1 MIDDELBURG - Arvin de Witte is weer naast Niek van Sprundel geko men aan kop van het PZC-topsco- rersklassement. De aanvaller van WHS scoorde één keer in het verlo ren duel met Krabbendijke en tilde zijn totaal daarmee naar 21 doel punten, goed voor 31,5 punten. Van Sprundel kan bij Aardenburg dezelfde aantallen overleggen. Hij had zijn koppositie solo kunnen houden als hij zondag een straf schop had benut tegen Sarto. De eerste poging was weliswaar suc cesvol, maar werd teruggefloten omdat twee ploeggenoten van Van Sprundel te vroeg inliepen. Zijn tweede poging kwam tegen de paal. In de top van het klassement ver schoof verder niemand van plaats, omdat de andere toppers niet tot scoren kwamen. ORLANDO - Na 125 weken keert gol fer Tiger Woods (37) terug op de eerste plaats van de wereldrang lijst De Amerikaan voldeed maan dag aan de torenhoge verwachtin gen door op Bay Hill in Orlando voor de achtste keer de Arnold Palmer Invitational op zijn naam te schrijven. Daarmee verdiende hij ook nog eens iets meer dan één miljoen dollar (ongeveer 770.000 euro). Woods evenaarde met zijn 77e ti tel op de PGA Tour ook het record van zijn in 2002 overleden landge noot Sam Snead, die op de Ameri kaanse Tour eveneens acht keer zegevierde bij hetzelfde toernooi. De oude en nieuwe nummer één van de wereld verdringt de Noord-Ier Rory Mcllroy van de koppositie. Het nieuwe mondiale golfklasse- ment verschijnt vandaag. Mcllroy deed in Orlando niet mee. Woods was al in totaal 623 weken lang de nummer één van de wereld toen hij ruim twee jaar geleden door ernstige privéproblemen ver te rugviel. Woods speelde maandag een slotronde van zeventig sla gen. Daarmee eindigde hij op een totaalscore van 275, twee minder dan de Engelsman Justin Rose. De paradox van Van der Vaart door Roel Wiche NOORDWIJK - Hoe grillig en on voorspelbaar het lot van een voet balprof is, blijkt altijd weer als je terugbladert in de annalen van de geschiedenis. Rafael van der Vaart (achttien jaar destijds) en Ruud Knol (20) reden in oktober 2001 samen in één auto naar de trai ning van - ook toen al - bonds coach Louis van Gaal, nadat ze voor het eerst opgeroepen waren voor Oranje. Een buik vol gieren de zenuwen, een hoofd vol dro men. Twaalf jaar later heeft Van der Vaart liefst 104 interlands achter zijn naam en zijn er al een hand vol boeken over hem verschenen. Knol speelde uiteindelijk nooit voor volk en vaderland en is niet eens een minieme voetnoot in de nationale voetbalcanon. Rafael van der Vaart was de eerste speler van een nieuwe, beloftevol le generatie die doorbrak nadat Oranje gefaald had om zich te kwalificeren voor het WK 2002. De eerste ook van de zogenaamde Grote Vier, het kwartet dat tot op de dag van vandaag het aanvallen de fundament van het Neder lands elftal vormt. Arjen Robben en Wesley Sneijder debuteerden pas anderhalfjaar later, op Konin ginnedag 2003, thuis teg£n Portu gal. Robin van Persie, evenals Van der Vaart van het bouwjaar 1983, kreeg zelfs pas in juni 2005 de eer ste invitatie vanuit Zeist. Euforisch waren de commentaren over het tienerfenomeen uit de Ajax-school, opgegroeid in een Bondscoach Louis van Gaal beves tigde maandag dat hij zijn basisfor matie van afgelopen vrijdag tegen Estland verder niet wijzigt. Rafael van der Vaart keert terug in de ba sisformatie van het Nederlands elf tal voor het duel met Roemenië. De aanvallende middenvelder ver vangt Wesley Sneijder, die wegens een liesblessure niet inzetbaar is. Oranje verdedigt een voorsprong van vijf punten op Roemenië. „Ik verwacht opnieuw een lastige wed strijd", zei Van Gaal. „Ze spelen een beetje zoals Estland. Ze heb ben betere spelers, waardoor ze misschien ook voor de aanval kie zen. Wellicht krijgen we iets meer ruimte om te voetballen." Opstelling Nederland: Vermeer; Janmaat, De Vrij, Martins Indi, Blind; De Guzman, Van der Vaart, Strootman; Lens, Van Persie, Rob ben. woonwagenkamp in Heemskerk, toen hij in een van zijn eerste in terlands - tegen Duitsland - met een weergaloze solo de show stal. Een weekblad durfde zelfs al een vergelijking met Johan Cruijff te maken. Maar bij .diens oeuvre is Rafael van der Vaart, ondanks zijn surplus aan talent, nooit in de buurt gekomen. Van der Vaart bleek een speler die kan excelle ren bij clubs onder de absolute top (Ajax, Tottenham Hotspur, HSV), maar de fysieke inhoud en constante brille mist om te slagen bij de elite (Real Madrid). De re gisseur die altijd genomineerd wordt voor een Oscar, maar er nooit in slaagt om hem te win nen. Symbolisch is zijn conduitestaat in Oranje. In de 104 interlands die de dertigjarige middenvelder speelde, startte hij 71 keer in de ba sis. Slechts 32 maal haalde hij het laatste fluitsignaal, 39 keer werd hij voortijdig gewisseld. En 33 keer was hij invaller. Nooit was Rafael van der Vaart langdurig een vaste waarde in het Neder lands elftal. Rebelleren deed hij zelden, maar soms kon hij de op gekropte frustraties niet binnen boord houden. Niet lang na de WK-finale in Zuid-Afrika, tijdens een wed strijd tegen Finland in de Kuip, hekelde hij voor de camera's het wisselbeleid van Bert van Mar wijk, de coach die hem zeventien interlands achter elkaar niet de ne gentig minuten had laten volma ken. De vrede werd snel gete kend, want een lastpak zal Van der Vaart nooit worden. De ironie wil dat hij de laatste ja ren steeds vaker in de schaduw kwam te staan van zijn vroegere maatje bij Ajax, Wesley Sneijder. door Pouw Jongbloed VEENENDAAL - De toekomst van de profwielerkoers Dutch Food Valley Classic, voorheen Veenendaal-Vee- nendaal, ziet er verre van rooskleu rig uit Organisator Job van Schuppen houdt er serieus rekening mee dat de semi-klassieker, die in 2011 en 2012 werd gewonnen door de huidige Blanco-sprinter Theo Bos, dit jaar op vrijdag 23 augus tus voor de laatste keer start en fi nisht in Veenendaal. „We willen dolgraag op de huidige plek blij ven, maar het financiële draag vlak is steeds verder afgebrokkeld. Nu is het moment aangebroken om in elk geval elders ons licht op te steken." Van Schuppen voert oriënterende gesprekken met andere gemeen ten om als uitvalsbasis te dienen. „Daar valt op dit moment nog weinig concreets over te vertellen. Arnhem en Rheden zijn in beeld, terwijl we ook ten westen van Veenendaal rondkijken. Wij wil len graag in Midden-Nederland een profkoers overeind houden." "Maar we zijn niet blind voor de realiteit", vervolgt de Veenenda- ler, die vanaf de eerste editie be trokken is bij het evenement. „Lukt het niet een toereikend bud get, en dan spreek ik over enkele tonnen aan euro's, te genereren, dan kan het gebeuren dat de edi tie van 2013 de laatste is. In het ui terste geval, zover is het nog lang niet, is stoppen de consequentie. Dat zou eeuwig jammer zijn. Ver dwijnt de koers van de internatio nale agenda, komt er nooit meer iets vergelijkbaars voor terug." De koersorganisatie ging enkele ja ren geleden onder impulsen van Roel Robbertsen, de toenmalige burgemeester van Ede, een meer jarige sponsorovereenkomst aan met de regionale Food Valley-ge- meenten. Veenendaal-Veenen- daal veranderde in 2007 van naam: Dutch Food Valley Classic. Van Schuppen hoopte op een lan ge samenwerking met de lokale overheden. "Die hoop js ijdel gebleken. De ge meente Ede haakte enkele jaren geleden als eerste af. Daarna volg den Barneveld en Wageningen. We moeten afwachten in hoever re Rhenen een bijdrage blijft leve ren. We hebben een trouwe kring van sponsors, maar juist die brug met de omliggende gemeenten was in mijn ogen voor alle par tijen een interessante. Als er één belangrijke pijler wegvalt, wordt het steeds lastiger de zaak over Theo Bos schreef in 2011 en 2012 de semi-klassieker Dutch Food Valley Classic op zijn naam. foto Pascal Pochard-Casabianca/AFP eind te houden", concludeert Van Schuppen. Het zwaartepunt van de DFVC voert vrijwel altijd over de heu vels van de Posbank (nabij Arn hem) en het geaccidenteerde ter rein ten zuiden van Nijmegen, door Groesbeek en Berg en Dal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28