26 CULTUUR Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieuwe naam: Warmande W\RMANDE Vlaamse kunst in Terra Croda Ook werk van Joke Sentse in de Keukenhof Nieuwe expositie bij Galerie Lijn 3 Onder de naam Birds of Chicago hebben Jeremy Lindsay (JT Nero) en Allison Russell hun muzikale krachten verenigd Zaterdag treden zij op in theater De Wegwijzer. AGENDA Een naam die past bij onze mensgerichtheid en het motto 'we doen het samen!' U bent in warme handen. Voor meer informatie over Warmande en onze locaties De Stelle, De Burght, Rozenoord en Hooge Platen kijk op www.warmande.nl Muziek met volop contrasten Meer agendanieuws vindt u op onze website. Burgh-Haamstede Kledinginzameling Cordaid Mensen in Nood, NH-kerk, Burghse Ring, 9.00-12.00 uur Paaslunch Vrouwen van Schouwen. Le zing over Food and Art, Dorpshuis De Schutse, 12.00 uur Middelburg Cantatedienst met o.a. 'Sei getreu bis in den Tod' yan C.Ph. Telemann, Ontmoetingskerk, 19.30 uur Terneuzen Toneelvoorstelling 'Liefde levenslang', Scheldetheater, 20.00 uur CRAAUW - Galerie Terra Groda in Graauw gaat een grensoverschrij dende samenwerking aan met het CAT (Centrum voor Artistiek Ta lent) in Gent. Onder de noemer Over de Schreeve exposeren tien Oost-Vlaamse kunstenaars in de maand april in Terra Groda. In mei exposeren tien kunstenaars uit Zeeuws-Vlaanderen in Gent. De vernissage van de expositie in Graauw is maandag april (twee de paasdag) om 15.00 uur. Paul Carlier, voorzitter van CAT Gent, verricht de opening. LISSE - Naast Danielle Orelio, Er- nest Joachim en Marian van Puy- velde is Joke Sentse-Huige uit Ka- pelle dit jaar de vierde Zeeuwse deelnemer aan de kunstexpositie in de Keukenhof in Lisse. Sentse-Huige werkt de laatste ja ren met een grote diversiteit aan ongebruikelijke materialen. In de Keukenhof toont zijn Acrobaten een 'gezin' op eenwielers. De tentoonstelling is te zien tot en met 20 mei. GEERSDIJK - Vanaf zaterdag is in Hofstede Galerie Lijn 3 in Geers- dijk de expositie Verwondering te zien, met binnen schilderijen van acht kunstenaars en buiten werk van veertien beeldhouwers. Een van de kunstenaars, Jacobina Trump, verricht zaterdag om 15.00 uur de opening. Zij is opge groeid in Zeeland, maar woont en werkt al jaren in Florida. Zij zal spreken over 'Zeeuwse Stromen'. De expositie is te bezoeken tot en met 26 mei, donderdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. door René de Dreu NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Jeremy Lindsay uit Chicago heeft als gita rist, zanger en componist al heel wat bijzondere muziek op zijn naam staan. Met zijn eigen band JT and the Clouds verraste hij door met een mix aan voor Chica go kenmerkende muziekstijlen een nieuwe weg te vinden. Dicht bij de bronnen en daardoor naast soul, rhythm-and-blues en coun- tryblues ook een zweem van folk. „Muziek in Chicago bruist nog steeds. Een ideale omgeving om met andere muzikanten te experi menteren en nieuwe invalshoe ken te vinden." Want ook al komt hij oorspronke lijk uit Ohio, Chicago noemt hij steevast zijn 'hometown'. Het lukt hem om bevriende muzikan ten daar naartoe te halen en zo weer andere invloeden aan die Jeremy Lindsay en Allison Russell over hun samenwerking: „We merkten dat er iets bijzonders was ontstaan, ook aan het publiek." mix toe te voegen. De muzikale magie ontstond miet de Canadese Po' Girl-zangeres, -klarinettist en -banjospeler Allison Russell. De muziek kwam nog dichter bij de alternatieve folk en drijft op het organisch samengaan van twee ka raktervolle stemmen. Samen roe pen ze met hun muziek en tek sten surrealistische beelden op en laten zware thema's zweven op vederlichte harmonieën. Birds of Chicago, heet de samenwerking en is de naam van het vorig jaar verschenen album. „Veel van onze muziek bestaat uit contrasten. Het zit in de woorden en in de opbouw van de num mers. Het licht en donker waar ook schilders mee werken. We ontdekten dat onze stemmen, zo wel in duet als in harmonie, daar in een belangrijke rol spelen. Ze accentueren de thema's in de songs." Die kracht buitte Jeremy Lindsay uit op het album Mountains/Fo rests, dat als soloproject onder de naam JT Nero in 2011 verscheen. „We merkten dat er iets bijzon ders was ontstaan, ook aan het pu bliek. Het was in korte tijd opge nomen en we voelden al direct dat er een vervolg moest komen. Dat is vorig jaar gelukt, doordat we met fondsenwerving via Kick- starter al binnen een maand het geld daarvoor bijeen kregen." Met het hele circus aan muzikale vrienden doken Lindsay en Rus sell de Minbal Studio in. Die stu dio staat in stadspark Humboldt in Chicago. „Een park met contras ten. Soms dreigend en gevaarlijk, maar ook met prachtige natuur en veel vogels. Inspirerend dus, ook voor de naam die we kozen als groep en voor het album: Birds of Chicago. Het eerste al bum onder die naam, maar eigen lijk een voortzetting van Moun tains/Forests." Lindsay tekende voor tien van de twaalf songs, Russell schreef er twee. De muziek heeft alles van folk, maar met elementen van lichte soul tot chanson en zelfs enkele jazzy Caribische invloeden. Birds of Chicago geeft een nieuwe draai aan Americana. De twee stem men - Russell zuiver, ingetogen en helder; Lindsay ruwer en uit bundiger - smeden alles smette loos aaneen. De woorden dansen op de maat van de muziek. De poëtische stijl duidt de inhoud en suggereert samen met de muziek een werkelijkheid die net zo goed een illusie kan zijn. Het gaat over accepteren en vluchten in een taal die doordrenkt is met symbo liek. Ze beheersen de kunst om in één zin de diepste ellende te kop pelen aan het hoogste geluk. Een kafkaëske vervreemding gevan gen in mooie melodieën en me lancholie. Lindsay en Russell toeren deze maand als Birds of Chicago door Nederland. Zanger en gitarist Peter Mulvey uit Milwaukee bege leidt hen bij die concerten. Birds of Chicago en Peter Mulvey, za. 30 maart, Theater De Wegwijzer, Nw- en St Joosland. Aanvang: 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26