kpn 22 WALCHEREN Galakleding bij Vissershaven Fonteyne eerste paasdag open Verkiezing van leukste winkel Paasfair opent marktseizoen Nu 3 maanden korting op Alles-in- één Standaard met Interactieve TV Chocolade is een product met veel mogelijkheden, maar is ook breekbaar, net zoals het leven. Op 2 tv's tegelijk programma's opnemen tot maar liefst 200 uur kpa.com kpa wiakel I 0800 0115 TV-kijkea zoals het jou uitkomt met Interactieve TV Overal in huis tv-kijken op je laptop, tablet of smartphone Met een druk op de knop een programma even op pauze zetten Een hart van chocolade door Wendy de Jong middelburg - Iedereen krijgt in zijn of haar leven te maken met el lende. De een verliest een dierba re, de ander wordt ontslagen en moet aankloppen bij de Voedsel- bank en weer een ander wordt ge confronteerd met een ernstige ziekte. Stichting Chocolate Lovers doet er alles aan om die mensen te helpen. In het kader daarvan opende de stichting vrijdag een chocolaterie aan de Vlasmarkt in Middelburg. Richard Jansen is initiatiefnemer van Stichting Chocolate Lovers. Ja renlang leidde hij in Limburg een somber bestaan door de ziekte van zijn dochter. Ook in zijn om geving kwam hij veel mensen te gen die het moeilijk hadden. Hij besloot toen om samen met wat vrienden een stichting op te zet ten om mensen te helpen met hun problemen en ze hun zorgen (tijdelijk) te doen vergeten. Maar om dat te kunnen bewerk stelligen, was geld nodig. lansen besloot daarom naar Middelburg te verhuizen en daar een chocola terie te beginnen. „Ik speelde al langer met plannen om naar Zee land te verhuizen. Ik kom er al van kleins af aan en het voelde voor mij altijd als thuiskomen. Ik koos voor een chocolaterie, omdat Richard Jansen chocolade gelukkig maakt en met een patissier als vader weet ik er veel vanaf. Het is een product met veel mogelijkheden, maar het is tegelijkertijd ook breekbaar, net als het leven." De chocolaterie wordt groten deels gerund door vrijwilligers, waardoor de opbrengst van de ver koop van chocolade en het organi seren van activiteiten na aftrek van vaste lasten volledig ten goe de kan komen aan het helpen van Walchenaren in moeilijkheden. Dat doen de chocoladeliefhebbers bijvoorbeeld door geïsoleerde ouderen een leuk dagje weg aan te bieden, door een verjaardag staart te schenken aan mensen die er geen geld voor hebben, door het organiseren van een kin derfeestje in de chocolaterie of het aanbieden van een stageplaats aan jongeren die van school drei gen te gaan. Daarnaast probeert Jansen ondernemers in de omge ving ertoe te bewegen om ook een steentje bij te dragen en on derhoudt hij contacten met in stanties als het Colombinehuis en Stichting de Opkikker. Toen hij nog in Limburg woonde in november, besloot Jansen via Richard Jansen is de initiatiefnemer van Stichting Chocolate Lovers. Met de winst die de nieuwe winkel in Middel burg maakt, wordt hulp geboden aan Walchenaren in moeilijkheden, foto Ruben Oreel Facebook alvast kennis te maken met de inwoners van Walcheren. Hij verzamelde daarom zoveel mo gelijk 'vrienden' en legde ze aller lei vragen voor over waar zijn cho colaterie moest komen, wat voor producten hij moest aanbieden en wat voor prijzen hij moest han teren. De response die hij kreeg was overweldigend. Jansen: „De planning was om in september te beginnen, maar door alle mede werking die we hebben gekregen, konden we nu al beginnen met mensen op Walcheren helpen." doet 't gewoon etieve TV vlissingen - Wie zich eens goed in het nieuw wil steken, voor het lentebal dat op zaterdag 13 april plaatsvindt in het Arsenaaltheater bijvoorbeeld, kan op woensdag 27 maart vanaf 17.00 uur terecht bij restaurant de Vissershaven in Vlis- singen. Diana Wielemaker Bruidsmode uit Heinkenszand verkoopt dan Italiaanse pakken voor heren en chique lange en kortere jurken te gen gereduceerde prijzen. Een kleermaakster die dan ter plaatse aanwezig is, zorgt ervoor dat alles passend gemaakt wordt. vlissingen - Winkelcentrum de Fonteyne in Vlissingen is open op eerste paasdag. In het centrum van Vlissingen zijn de winkels el ke laatste zondag van de maand open. Die valt nu samen met eer ste paasdag. De winkels in de Fon teyne zijn toch open, van 13.00-17.00 uur. Op Goede Vrijdag zijn de winkels open tot 18.00 uur. Zaterdag 30 maart deelt een promoteam chocolade-eitjes uit aan het winkelend publiek. Maan dag 1 april zijn de winkels dicht. www.fonteyne.nl middelburg - Pardouce baby- en kinderkleding aan de Langeviele in Middelburg is door de website leukstewinkelverkiezing.nl uitge roepen tot een van de twee leuk ste winkels van Middelburg. Via de website konden stemmen wor den uitgebracht in alle 415 ge meenten van Nederland. Behalve Pardouce maken op Walcheren ook de Pagter Antiek Interieur uit Middelburg, Slagerij Wisse uit Meliskerke en Goodies in Zoute- lande kans op de prijs. Wie hier na de provinciale titel wint, gaat door naar de landelijke finale. middelburg - In het paasweekein- de wordt van zaterdag 30 maart tot en met maandag 1 april op de Markt in Middelburg de paas-fair gehouden. Dit evenement luidt de start in van het marktseizoen. De paas-fair is te bezoeken op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag eerste paasdag en maan dag tweede paasdag van 11.00 tot 17.00 uur. Er is vanalles te koop, van klein antiek en meubels tot tuindecora- tie, en van aardewerk tot boeken en prentbriefkaarten. Internet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22