Campinghouder claimt geld Gesprek veiligheid in Bossenburgh Duidelijkheid over de vergoeding van uw hoortoestel Beter Horen WALCHEREN 21 Verlenging tbs geëist tegen incestpleger Gaatjesboorders kapen Mercedes Dansen helpt tegen vallen Kat vergiftigd met zenuwgif Helder antwoord op al uw vragen BETAALBARE BRILMODE DINSDAG 26 MAART 2013 DEN HAAC - Een campinghoudster in Oostkapelle heeft een schade claim van bijna 100.000 euro inge diend tegen de gemeente Veere. Die zou de ontwikkeling van haar bedrijf twee seizoenen lang heb ben tegengehouden. Dit zei raadsman A. van Leeuwen namens de Oostkapelse M. Wat- tel-Sinke maandag bij de Raad van State in Den Haag. „We heb ben bij de rechtbank inmiddels een claim neergelegd." Vorig jaar kreeg onderneemster Wattel van de gemeente Veere plotseling wel de gevraagde ver gunning om haar camping aan de Kalfhoekseweg uit te breiden met 25 kampeerplaatsen. In 2009 werd haar aanvraag afgewezen omdat die volgens de toen geldende be leidsregels van de gemeente on juist zou zijn ingediend. Deze be leidsregels heeft de gemeente Veere laten vallen waarna Wattel de uitbreidingsvergunning vorig jaar toch kreeg. „Daardoor zijn twee en mogelijk drie seizoenen verloren gegaan", legde Van Leeuwen voor aan de Raad van State. Die moet zwart op wit zetten dat de vergunning aanvankelijk ten onrechte is ge weigerd, vroeg de raadsman. Met de uitspraak van de hoogste be stuursrechter maakt Wattel meer kans in een schadeprocedure bij de burgerlijke rechter. De Raad van State gaf gisteren al een voorschot in de richting van de gemeente. „Veere heeft de wei gering van 2009 herroepen. Dan is er in beginsel recht op schade vergoeding." Woordvoerders van de gemeente Veere spraken van 'voortschrijdend inzicht' en we zen de claim bij voorbaat af. Campinghouder S. Kluijfhout uit Koudekerke voerde maandag bij de Raad van State ook een rechts zaak tegen Veere. De gemeente houdt eraan vast dat Kluijfhout geen mini-camping mag begin nen omdat hij geen huiskavel van tenminste één hectare bij zijn be drijf heeft. Kluijfhout beweert dat die eis is vervallen door een wijzi ging van de verordening klein schalig kamperen. In beide zaken volgt binnen zes weken uitspraak. door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen houdt vanavond (dinsdag) een bijeenkomst over veiligheid in de wijk Bossenburgh. Burgemeester René Roep wil met bewoners praten over veiligheid en vooral over hoe veilig zij zich voelen in hun wijk. Er worden er varingen uitgewisseld over wat de inwoners zelf hebben meege maakt. De politie, Stichting ROAT en Buurtbemiddeling zijn ook aanwezig. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de De Hou- tuyn, Slangenburg 3 in Vlissin- gen. Dit is de tweede bijeenkomst waarin de gemeente in gesprek gaat met buurtbewoners over vei ligheid en veiligheidsbeleving. De eerste keer was op 14 november in het Arsenaaltheater. Toen ging het over veiligheid in de binnen stad. Aanleiding voor die bijeen komst was een aantal incidenten dat in de binnenstad had plaatsge vonden. Roep kondigde destijds al aan ook in andere wijken deze bijeenkom sten te willen houden. Bossenburgh en Oost-Souburg stonden bovenaan zijn lijstje. Voor Oost-Souburg zijn de voor bereidingen gaande, maar er is nog geen datum gepland. MIDDELBURG De officier van justitie in Mid delburg heeft gisteren twee jaar verlenging van de tbs-pe riode geëist tegen een 69-jari ge Vlissinger. De man werd in 2011 veroor deeld tot 2,5 jaar cel en tbs met dwangverpleging wegens on tucht en seksueel binnendrin gen bij drie kleinkinderen die toen nog geen twaalf jaar wa ren. Verder had de man meer dere malen gemeenschap met zijn eigen dochter gehad. Uit dat misbruik werd een dochter geboren. KORTGENE Bij een inbraak in een woning in Kortgene is tussen 23.00 uur zondagavond en maandagoch tend 7.30 uur een Mercedes van de oprit gestolen. Er ver dwenen ook tabletcomputers. De inbrekers kwamen binnen door gaatjes te boren in een raamkozijn. Via het boorgat zijn met hulp van een ijzer draadje de grendels van het raam opengehengeld. Deze ma nier van inbreken is volgens de politie tegen te gaan met gren dels die met een een sleutel of drukknop gesloten worden. MIDDELBURG Dansschool Van Eijkeren Dan- cemasters in Middelburg houdt woensdag een dansfeest voor 65-plussers. Dansen is niet alleen leuk, het helpt oude ren ook om minder snel te val len. Daarom doet de dans school mee aan de landelijke campagne 'Mag ik deze dans van u?' Het dansfeest vindt plaats in de dansschool aan de Walensingel 63a in Middel burg. Het duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Q www.vaneijkeren.nl SINT JANSTEEN In Sint Jansteen is vrijdaga vond een kat vergiftigd. Vol gens dierenarts Ingrid den Har- tog is het gezien de korte tijd waarin de kat stierf vrijwel ze ker welk gif er werd gebruikt. „De kat is in ongeveer een half uur overleden. Dat duidt op Te- mik. Bij andere giffen duurt dat een stuk langer. Dat er gif is gebruikt is bijna zeker." Te- mik werd tot 2007 gebruikt om insecten te bestrijden. Omdat het erg giftig is, is het uit de handel gehaald. De stof kan ook voor mensen dodelijk zijn. (advertorial) www.beterhoren.nl Vanaf 2013 zijn de voorschrijfregels voor hoortoestellen gewijzigd. Alle audiciens in Nederland werken voortaan met het keuze protocol Hoorzorg. Ook de prijzen en de vergoeding van hooroplossingen zijn veranderd. Kortweg bestaat het protocol uit een hoortest en vragenlijst, waarmee wordt bepaald voor welke categorie hooroplossing u in aanmerking komt. 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed door uw zorgverzekeraar. U betaalt zelf een eigen bijdrage van 25%. Afhankelijk van uw zorgverzekeraar en soort hoortoestel, kost een hoortoestel u tussen de 112,- en 370,-. Deze eigen bijdrage wordt mogelijk nog voor een deel of zelfs volledig vergoed als u een aanvullende zorgverzekering heeft. Hierdoor is de aanschaf in veel gevallen voordeliger dan voorheen. Houd wel rekening met het eigen risico. U komt alleen voor vergoeding in aanmerking als uw zorgverzekeraar een contract heeft met de aanbieder van uw hooroplossing. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën hoortoestellen. Dat betekent niet al leen dat we goede afspraken over de prijs hebben gemaakt. Ook onze kwaliteit en service zijn goed beoordeeld. Zo zijn bij Beter Horen nazorg en service na de aanschaf van het hoortoestel altijd inbegrepen. We kunnen ons voorstellen dat u nog veel meer vragen heeft over horen, hoortoestellen en de nieuwe vergoedingsregels. Beter Horen heeft in samenwerking met de Nationale Hoorstichting het boekje Eén en al oor geschreven. Hierin vindt u een antwoord op al uw hoor- vragen. Het boekje kunt u gratis aanvragen op www.hoortoestel.nl/een-en-al-oor of via 0800-0200159 (gratis). +2l»*#*A/^rvi-;Al/ walstraat81 vlissingen TliroeoptieK 0118.412370 www.tilroe.nl Ijtilroeopticien COLLECTIE 2013 Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - reemdecoretie horren - rolluiken - garagedeuren overkappingen/Veranda's Marie Curieweg 15, Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21