Verzoek om uitlevering ingetrokken PZC cOD' 'Geen hoop na faillissement' 'Ambitieuzer klimaatstrategie EU' Staatssecretaris Sander Dekker wil scholen via een anti-pestwet verplichten het pesten aan te pakken. Met een kotter op het dak, val je zeker op Cyprus moet op zoek naar een nieuw economisch model Amber Albarda op kruistocht tegen slechte voeding DESTELLING Word ook abonnee! Glashandel MELIESTE UW MENING 512 reacties Koud, GEZOND vitaal ZEELAND BUITENLAND Antipestwet helpt tegen pesten Reageer op pzc.nl Ga naar www.pzc.nl/abonneren Spiegels Wet moet pesten terugdringen DEN HAAG - Een anti-pestwet is volgens staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs het beste antwoord op pesten. Hij presen teerde maandag samen met Kin derombudsman Mare Dullaert op een school in Den Haag een wets voorstel om de problemen fors te verminderen. Het plan lijkt bij ve len in goede aarde te vallen. Dekker wil scholen verplichten om het pesten flink aan te pak ken. Ze moeten een lesmethode gaan gebruiken tegen pesten waar van zeker is dat deze werkt, er moet een anti-pestcoördinator worden aangesteld en de Inspec tie van het Onderwijs moet nauw gezetter controleren. Ook moeten docenten beter worden opgeleid om pesten te signaleren en moet er beter worden gelet op cyberpes- ten, pesten via internet. Volgens Dekker is de wet hard no dig, omdat een op de tien leerlin gen nu wordt gepest. „We koeste ren niet de illusie dat pesten kan worden uitgeroeid, maar we zijn verplicht om gezamenlijk ons ui terste best te doen het zo ver mo gelijk terug te dringen. Duidelijk moet zijn dat pesten onacceptabel is, in elke situatie." Dullaert sprak van rigoureuze stappen om het pesten aan te pakken. Hij noemde het ontoelaatbaar dat zoveel kin deren worden gepest. „Pesten is niet zomaar wat, het is een vorm van geweld die grote littekens na kan laten." De Kinderombuds man gaat leerlingen en ouders die vastlopen met klachten over pes ten proberen te helpen, staat ook in het plan van Dekker. O pagina 2 en 3: School ook spil bij cyberpesten; pagina 19: Commentaar De glashandel voor Zeeland www.meliesteglas.nl VEENDAM - SC Veendam is failliet verklaard. Dat heeft be windvoerder Gerard Breuker maandag op een persconfe rentie laten weten. De club uit de eerste divisie slaagde er niet in om een benodigd bedrag van minstens 1,1 miljoen euro bij elkaar te krijgen. De clubleiding heeft acht dagen de tijd om in beroep te gaan tegen het uitgesproken faillis sement. In mei 2010 werd Veendam ook failliet verklaard, omdat de club toen 700.000 euro tekort kwam. Toen kon de club gered worden. Breuker heeft dit keer nauwelijks hoop op een wonder, foto Vincent Jannink EINDHOVEN - Het Nederlandse Openbaar Ministerie heeft van ten minste een van de verdachten van de geruchtmakende mishan deling in Eindhoven het verzoek om uitlevering ingetrokken. Advo caat Tim Smet van verdachte Is mail B. heeft dat maandag te ho ren gekregen. Het verzoek om uitlevering van hoofdverdachte Brent L. is niet in getrokken, zei zijn advocaat Fred dy Mols maandag. Mols heeft ge hoord dat in totaal drie uitle veringsverzoeken zijn ingetrok ken. De Belgische rechter oordeel de eerder dat in totaal vijf verdach ten van de mishandeling aan Ne derland mogen worden uitgele verd. Het hoger beroep van de jon gemannen tegen die beslissing zou vandaag worden behandeld bij het hof in Antwerpen. Beel den van de mishandeling veroor zaakten in januari veel veront waardiging en een heksenjacht op de daders. Drie verdachten meld den zich bij de Nederlandse poli tie en werden aangehouden. DEN haag - De klimaat- £n milieu strategie van de Europese Unie gaat minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken niet ver genoeg. Hij wil meer ambitie, zei hij maandag tijdens een lezing voor het Nederlandse Genoot schap voor Internationale Zaken. In 2020 willen de EU-lidstaten 20 procent minder broeikasgassen uitstoten dan in 1990, 20 procent minder energie verspillen en moet 20 procent van de energie duurzaam worden opgewekt. De komende decennia zal de vraag naar energie toenemen. Dan vol doet het streven van de EU vol gens Timmermans niet meer. Hardglazen deuren Monumentenglas HR** isolatieglas Douchecabines Interieurglas Glas-in-lood De winter kan voor mij niet lang genoeg duren eens 14% oneens 86% DINSDAG 26 maart 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 72 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1